در پی استعفای حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل عامری به علت بیماری از ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمه استان گلستان و بنا بر پیشنهاد حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان "حجت الاسلام و المسلمین کیایی امام جمعه محترم شهرستان دلند" از سوی حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد علی اکبری ریاست محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به ریاست جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان گلستان منصوب گردید.

گفتنی است طی چند روز آینده مراسم معارفه برگزار خواهد شد.

در خجسته عید سعید غدیر خم، عید به ولایت رسیدن مولاامیرالمؤمنین علی بن ابیطالب" علیه السلام" مردم ولایتمدار و شیفته اهل بیت آل الله در شهرستان گرگان با حضور در بیت الزهرا (س) گرگان به ادای سنت مبارک و حسنه‌ی دیدار صمیمانه با سادات (حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی )پرداختند.

 در این آیین که با نغمه سرایی مادحین اهل بیت" علیهماالسلام" در مدح خاندان نبوت به ویژه امیرالمؤمنین" علیه السلام " همراه بود، علاوه بر مردم ، جمعی از مسؤلان  استانی و شهرستان گرگان نیز به روال سنت حسنه عید سعید غدیر ضمن دیدار صمیمانه با حضرت آیت الله نورمفیدی این روز فرخنده و عید سعید را به ایشان و دیگر سادات خاندان نورمفیدی تبریک و تهنیت گفتند.

 

به مناسبت جشن عید سعیدغدیر برابر سنوات گذشته مراسم دیدار با نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان همراه با مولودی خوانی ذاکران اهل بیت (ع) در مدح مولا علی(ع) برگزار می گردد.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیرکل فرودگاه گلستان با ایشان اظهار کرد: این فرودگاه 60 سال گذشته مرکز هواپیماهای سم پاش بود که برای سمپاشی می آمدند و یکی از آرزوهای استان تاسیس فرودگاه بود. به یاد دارم در زمانی که گلستان مستقل نشده بود مقام معظم رهبری به مازندران سفری داشتند به ایشان عرض کردم دو خواسته از خواسته های قدیمی مردم است یکی استان شدن و دیگری فرودگاه. تقاضا داریم این وعده داده شود ایشان گفت با میرزاده معاون اجرایی اقای هاشمی صحبت کن و من با او صحبت کردم و به او گفتم با اقای هاشمی صحبت کن و اقای هاشمی هم وعده داد.

وی افزود: در آن زمان من به رهبرمعظم انقلاب گفتم اجازه می خواهم این موضوع را به عنوان هدیه سفر شما اعلام کنم و این کار را کردم. به مردم اعلام کردیم می خواهیم فرودگاه را کلنگ بزنیم جمع زیادی جمع شدند و کلنگ زده شد مسائلی پیش آمد تا فرودگاه شکل گرفت. گام اول تاسیس این فرودگاه موافقت حضرت آقا بود.

امام جمعه گرگان خطاب به مدیرریت جدید فرودگاه گرگان گفت: بعضی از آقایان مسئول که آمدند در این فرودگاه آقای آذری از او خیلی تعریف می کردند و از او تشکر می کنم جنابعالی هم که آمدید انتظار داریم قویا وارد میدان شوید و این روزها باید برخی چیزها را از مسئولان بالا با همت و تلاش درخواست نمود و به استان سرازیر کرد.

وی افزود: دنباله زحمت دیگران را ادامه دهید اینکه حاجی ها از استان خودشان به مکه بروند برای مردم آرام بخش است قبلا باید به تهران می رفتند و یا از مازندران می رفتند. هر چه بتوانید پروازها را بیشتر کنید تا برای شهرهای دیگر هم راه بیفتد هم خدمت به مردم کردید هم موجب رضایت خداست و هم به خودتان خدمت کرده اید.

امام جمعه گرگان گفت: برای هر صنفی متناسب با کارش عمل صالح دارد عمل صالح من با شما فرق دارد همان عمل صالحی که قرآن همه را ترغیب کرده است عمل صالح شما در محدوده کاری خودتان این است که این کار را انجام دهید. عمل صالح ضمن اینکه به مردم خدمت می کنی به خودت هم خدمت می کنی و درجات معنوی روحی انسان را بالا می برد.

 

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار رئیس دانشگاه فنی حرفه ای مائده با ایشان اظهار کرد: من در گذشته سفری به ژاپن داشتم برای من سوالی پیش آمده بود با وجود بمبی که روی سر این مردم ریخته شد، در عرض سی یا چهل سال چکار کردند که چنین تحولی در این کشور به وجود آمده است و پاسخ سوالم را گرفتم.

وی افزود: آنچه برای آن ها مهم است پیشرفت و توسعه کشورشان است، حتی  آن سرمایه گذاری که برایشان سرمایه گذاری می کند به فکر سود خودش هم هست اما پیشرفت کشور هم برایش مهم است،  این باعث پیشرفت کشورشان شده، متاسفانه در کشور ما الان سود فردی و شخصی از هر چیزی مقدم تر است باید این دیدگاه ها عوض شود.

امام جمعه گرگان گفت: یک مرتبه در کشورمان سرمایه ها به سمت دلار و سکه می‌رود و هر که هر چه دارد می‌دهد دلار می‌خرد، این سود شخصی است با این تفکر ،من غریب به محال میدانم که کشور پیشرفت کند.

وی با بیان اینکه دغدغه اصلی همه باید توسعه و پیشرفت کشور باشد، افزود: وقتی کشور پیشرفت کند همه بهره مند می شوند اما اگر چنانچه کشور پیشرفت نکند این بازی ها درست می شود وکشور درگیر گرفتاری ها و بی اخلاقی ها می شود.

امام جمعه گرگان گفت: کارهایی که شما انجام می دهید جزء ضروریات یک جامعه توسعه یافته است، اینکه دانشجویان همش در دانشگاه درس بخوانند تا پشت میز بشینند اشتباه است، همین الان کارمندان دولت ژاپن زیر 500 هزارنفر هستند اما در کشور ما چهار الی 5 میلیون نفر هستند.

وی گفت: این ها همه مشکلات اساسی ماست، نباید چهاریا 5 میلیون جمعیت بارش را روی دوش دولت بریزیم. این بار باید به سمت خود مردم بیایدچراکه تورم نیرو در بخش های دولتی موجب فساد می شود این کاری که دانشگاه فنی حرفه ای انجام می دهد انشالله جزو مواردی است که تفکر اینکه کارمند دولت شویم را برگردانیم به این سمت که این کار را انجام دهیم. باید این تفکر را القا کنیم.

امام جمعه گرگان گفت: دانشجویان باید مهارت یاد بگیرند آنقدر این تقاضا ها زیاد شده است دیگر باید بروند دربان شوند بازار کار آن قدر باید گسترده ‌ شود که صاحبان کار و... گسترش دهند اگر به کشورمان علاقه داریم این مبنای فکری و فرهنگی است که باید به این سمت حرکت کنند  و چاره ای ندارند.

وی اظهار کرد: حتی در مسائل دینی هم همین‌گونه است،خودتان بیشتر دقت کنید تا ذهن نسل جوان عوض شود اینگونه نه آنها به جایی می‌رسند نه ما به جایی می‌رسیم. ما نیاز به مهارت در تمام زمینه ها داریم مثلا بخش کشاوزی چون این کشاورزی که ما الان داریم هم آب را از بین می‌برد هم خاک را از بین می‌برد و به آن لطمه می‌زند.

امام جمعه گرگان گفت: امسال سیل و بارندگی ها کمک کرد وگرنه آب های زیرزمینی فروکش کرده است و موجب می شود آب های زیرزمینی ما شور شود، تفکر اینکه انسان ها باید به سمت کسب مهارت بروند در تمام زمینه ها و بخش های مختلف این امید را داریم.

وی گفت: آقای رئیس جمهور می گفت آمارهای به دست آمده رشد اقتصادی را نشان می دهد ممکن است در ظاهر مردم با گرانی مواجه باشند اما امار این را نشان می دهد.