آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نخستین نماز جمعه سال 97 با اشاره به خطبه 181اظهار کرد: در این خطبه امیرالمؤمنین(ع) همه ما را به تقوا توصیه می‌کند و خوب است که همه ما سال جدیدمان را با این توصیه امیرالمومنین شروع کنیم تا سالی با برکت برای همه ما رخ دهد.

وی افزود: دررابطه باعلت اینکه چرا ما باید تقوا داشته باشیم و ملاحظه خدا را داشته باشیم، حضرت علی (ع) به دو نکته اشاره می کند؛ یکی اینکه خداوند متعال همه نعمت‌هایی که در زندگی، یک فرد به آن نیاز دارد را مهیا کرده است و چیزی را برایتان کم نگذاشته و نکته دوم این است که این دنیا ماندنی نیست، این دنیا خانه بقا نیست بلکه دارفناست و همه باید برویم و انسان باید همواره به این نکته توجه کند.

امام جمع گرگان با اشاره به زندگی حضرت سلیمان اظهار کرد: اگر قرار بود کسی در این دنیا بماند حضرت سلیمان بود که هم از قدرت ظاهری برخوردار بود و جن و انس و باد و طوفان و همه در اختیارش بود، حضرت سلیمان پیغمبر بود هم از نظر ظاهری و معنوی مقام قرب الهی داشت و اگر بنا بود کسی زندگی کند و باقی بماند سلیمان است، زمانیکه سهم سلیمان از زندگی به آخررسید و عجلش فرا رسید، کمال فنا و نیستی با تیرهای مرگ او را هدف قرار دادند با اینکه سلیمان همه چیز داشت حتی منطق الطیر را می دانست و به زبان پرندگان و مورچگان آشنایی داشت.

وی افزود: روزی سلیمان گفت با این همه خدم و حشم که در اختیار دارم روز خوشی ندیدم و می خواهم فردا رابه خوشی بگذرانم وکسی با من ملاقات نکند، به بالای قصر رفت به آنچه که قدرت سلیمانی بود نگاه می کرد دید جوان خوش سیمایی نزدیک آمد و پرسید چه کسی به تو اجازه داده است تا وارد قصر من شوی؟ جوان گفت صاحب خانه اجازه داده است و حضرت سلیمان متوجه شد صاحب اصلی خانه خداست که به او اجازاه داده است. پرسید برای چه آمده ای جوان گفت برای قبض روح تو آمده ام ، سلیمان گفت مثل اینکه خداوند نمی خواست جز دیدار خودش خوشی دیگری را تجربه کنم و همان جا قبض روح شد، مردم دیدند که چندروزی حضرت سلیمان حرکت نمی کند و برخی می گفتند که سلیمان بالاتر از پیامبر است که چند روز به غذا احتیاج پیدا نکرده است و بین مردم اختلاف افتاد، خداوند موریانه ای فرستاد بر عصا و موریانه عصا را پوک کرد و شکست و سلیمان افتاد.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: امیرالمومنین در این خطبه به تقوا اشاره و توصیه می کند به خدایی که همه نعمت ها را برای شما در اختیار گذاشته و این نکته را متذکر می شود که این دنیا محل عبور است دنیا دار عبور است نه دار ایستادن و ماندن.

وی تصریح کرد: سلیمان هیچی را با خود نبرد جز آنچه که به آن عمل کرده بود. امیدوارم توصیه امیرالمومنین که عمل کردن به تقواست همه ما را موفق بدارد و به لباس تقوا مزین شویم.

امام جمعه گرگان در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به دوم فروردین سالروز حمله نظام پهلوی به مدرسه فیضیه، اظهار کرد: در این اتفاق که 50 سال قبل رخ داد خودم حضور داشتم، افراد رژیم به مدرسه ریختند و قتل و کتک کاری در مدرسه فیضیه که پایگاه امام صادق (ع) بود و مصادف با  سالروزشهادت امام صادق (ع) هم بود، انجام دادند.

وی ادامه داد: ما در اتاقی در طبقه دوم پناه گرفته بودیم، نیروها نزدیکی های غروب به طبقه دوم آمدند و با توهین می گفتند کجاست امام زمانتان و چرا به کمک  شما نمی آید و این نشانه این بود که آن‌ها هیچ اعتقادی به خدا و امام زمان نداشتند و مدام در حال توهین بودند.

امام‌جمعه گرگان گفت: در  ۵۰ سال گذشته ایران چنین روزهای سختی را پشت سر گذاشت که با لطف الهی پشت سر گذاشته شد و انقلاب پیروز شد و امروز در جای خوبی قرار گرفت، امیدواریم مشکلاتی که در کشور وجود دارد با توفیق الهی یکی پس از دیگری برطرف شود.

وی افزود: روز دوشنبه ۶ فروردین سالروز حمله عربستان سعودی به یمن است، این حمله به دلیل مسائلی بود که ربطی به عربستان نداشت و مردم با رئیس جمهوری که نمی خواستند درگیر شدند و عربستان وبرخی کشورهای عربی یمن ر از زمین و هوا و دریا مورد هجوم قرار دادند.

 آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: طبق آماری که به‌دست‌آمده تاکنون ۱۳ هزار ۶۰۳ نفر در طی سه سال گذشته در یمن کشته شدند که از میان این آمار بیش از دو هزارو 887 نفر کودک و دو هزار و 27 نفر زن بودند.

آیت‌الله نور مفیدی گفت: در حمله‌ای که عربستان به یمن داشت زیرساخت‌های مانند بیمارستان‌ها، مساجد، خانه های مردم،  و کارخانه‌های این کشور از بین رفت، بسیاری از مردم این کشور به آب‌ونان و بهداشت نیازدارند، بسیاری هم دچار بیماری وبا هستند و تعداد بسیاری از مردم هم به دلیل وبااز بین رفتندو همچنان هم رژیم سعودی این کار را ادامه می دهند.

وی تصریح کرد: امروز این اتفاق‌ها در مقابل چشم دنیا رخ می‌دهد اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد دنیایی که دم از حقوق بشر می‌زند اما افراد بی‌گناه هرروز در حال کشته شدن هستند و کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس اسلحه های مورد نیاز این متجاوزان را تامین می کنند و هنوز هم نمی پذیرند که جنایتی در دنیا در حال رخ دادن است.

امام جمعه گرگان گفت: مردم آزاده عالم چه از شرق و چه از غرب این حقیقت را درک می کنند حال یک کشوری رئیس جمهورش را نمی خواهد به کشوری دیگر ربطی ندارد، محمد بن سلمان که این کار زیر نظر اوست به عنوان جنایتکار جنگی در صحنه های بین المللی معرفی شده است و آبرویی برای آل سعود باقی نمانده است و آنچه را که پیش بینی می شود بر اساس داده های قرآنی اگر مردم یمن مقاومت کنند پیروزی با آن هاست و آبروی آل سعود و افرادی که از او پیروی کردند بیشتر می‌رود.

وی افزود: روز چهارشنبه مصادف با دهم ماه رجب و ولادت امام جواد (ع) است ، امامی که در هفت سالگی به مقام امامت رسیده است، مامون آدم بسیار زرنگی بود و در ظاهر خود را همراه اهل‌بیت نشان می‌داد و دعوت امام رضا (ع)هم بر همین مبنا قرار داشت، اما درواقع به شکل دیگر عمل می‌کرد و سعی داشت امام جواد(ع) که کودک بود را به سمت خود و فرهنگ خود بکشانندو به مردم بگویند اگر ما امام رضا را نتوانستیم به سوی خود بکشانیم اما فرزندش را توانستیم  و او با ماست، اما موفق نشد برنامه ریزی هایی انجام داده بود تاآبروی امام رضا و امام جواد را ببرد اما امام جواد در همان سن کودکی قرص و محکم در مقابل تمام توطئه‌های مامون  ایستاد و دست ردی به سینه همه آن ها زد.

آیت‌الله نور مفیدی در خصوص بیانات رهبر معظم انقلاب در شهر مشهد، اظهار کرد: ایشان در مشهد مقدس به مطالب بسیار مهمی اشاره داشتند و شعار سال را حمایت از «تولیدات ایرانی و کالای ایرانی» مطرح کردند، اگر واقعا بنا باشد به جایی برسیم، باید تنها حرف نزنیم و شعار ندهیم و تعارف نکنیم و به پیشرفت کشور علاقه مند باشیم؛ اگر واقعا علاقه مند باشیم راهی نداریم جز حمایت از کالای ایرانی و همان سیاستی را که بزرگان تاریخ در کشورهای دیگر انجام دادند.

وی افزود:  نمی شود مرزهای ما باز باشد و به هر شکلی جنس های خارجی وارد شودو در دسترس قرار بگیردآن وقت کارخانه جات خودمان تعطیل شود و همه این ها مسئله ساده و تک بُعدی نیست و باید تولید داخل ما به تولیدی پیشرفته و متکامل دست یابدو همه ما از تولیدات داخل بهره مند شویم.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه تولید هدفمند پیش شرط ها و الزاماتی دارد، گفت: در این زمینه هم دولت مسئول است هم مجلس و قوه قضاییه  و هم تولید کنندگان  و مردم؛ مردم هم باید برایشان مهم باشد و اگر می خواهند کشور پیشرفت کند باید به سمت استفاده از کالاهای داخلی بروند، تولید کنندگان هم باید به سمت تولید با کیفیت حرکت کنند، نه تنها برای مصرف داخل بلکه باید به این فکر باشند که کالاهای ایرانی وارد بازارهای جهانی شود.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم جوانان ما مشغول به کار شوند باید تولیدات ما وارد بازار جهانی شود همان کاری که چین انجام می دهد و تمام بازار جهانی را گرفته است، چاره ای جز این کار برای پیشرفت نداریم و همه تولیدکنندگان و کشاورزان و صنعت گران و قسمت های دیگر بهتر شود  و دولت هم مسئولیت دارد  و باید مسیر تولید را آسان کند با این کارمزدی که از مردم می گیرند تولید صرف ندارد.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: ما می گوییم حمایت از تولید داخل که دارای الزاماتی است و هم مردم و تولیدکنندگان و همه باید دست به دست هم دهند تا مقام معظم رهبری این شعاری را که برای پیشرفت کشور قرار داده پیاده شود، همانطور که در مسائل نظامی پیشرفت های زیادی کرده ایم و یک روزی سیم خاردار نداشتیم اما امروز موشک تولید می کنیم موشک هایی که آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی را به وحشت انداخته است پس ما می توانیم.

وی تاکید کرد: این شعار، شعار بسیار مهمی است؛ منتهی هم به مردم هم به دولت هم به مجلس و هم به تولیدکننندگان برمی گردد؛ باید با هم باشد تا این حمایت تحقق پیدا کند. این کشوری را که توانسته مشکلات زیادی را پشت سر بگذارد مردمی که توانسته هشت سال دفاع مقدس را پشت سر بگذراند و یک وجب از خاک را تحویل دشمن ندادند؛ چراکه هرزمان که در این کشور جنگی شد قسمتی از آن از دست رفت اما طی این مدت یک وجب از خاکمان را نتوانستند از ما بگیرند.

وی تصریح کرد: این مردمی که این پیشرفت های فضایی و دریایی و ... را انجام دادند چرا نتوانند این کار را انجام دهند باید همدل شویم و برخی ها چوب لای چرخ نگذارند، بیخودی اذیت نکنند اینجور نمی شود بعضی ها هستند که کلا کارشان خراب کردن است چراکه با این وضع نمی توانیم کاری انجام دهیم.