آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با رئیس بانک شهرشعبه استان های گلستان، مازندران و البرز اظهار کرد: بانک ها امروز یک مسئولیت سنگینی در اقتصاد کشورها می توانند ایفا کنند و اینکه پول یک مملکت کجا جمع شود و مصرف شود موضوع مهمی است.

وی افزود: زمانی که این حرکت در جهت پیشرفت اقتصاد کشور انجام شود خیلی عالی است، حتی سود هم بخواهند بگیرند از برخی جهات دارای مشکل نیست.

وی گفت: اما چنانچه سیاست های کلی بانک ها واقعا درجهت پیشرفت کشور باشد چه در بخش صنعت چه در بخش کشاورزی، در عمل هم دیده شود و انجام شود اعتماد بیشتری را از سوی مردم می توان جلب کرد.

 امام جمعه گرگان گفت: اگر مردم اعتماد کنند می توانند سرمایه گذاری کنند فقط برای قرض اسلامی و هیچ سودی هم نگیرند مگر برای موارد جزئی و ... نیازهای کوچک.

وی گفت: بانک توسعه بین المللی اسلامی مجمع فقهی دارند و از ایران هم افرادی به این مجمع می روند و بحث این بود اگر بانک ها بخواهند به عنوان کارمزد مبلغی بگیرند چقدر لازم است، بحث سر یک درصد یا یک و نیم درصد بوده است.

 امام جمعه گرگان اظهار کرد: آن چیزی که ما امسال در باب حمایت ازکالای ایرانی شعار سال شده است و تشویق به تولید می کنیم با وضعیت سوددهی جور در نمی آید و باید اصلاح شود.چرا که یقینا تحقق شعار سال رهبر معظم انقلاب زمینه ساز بهبود وضعیت بد اقتصادی خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید