آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان اظهار کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم هفته آینده روز پنجشنبه رمضان شروع می شود، رسم رسول خدا بر این بوده در روزهای پایانی ماه شعبان مردم را نسبت به ورود ماه رمضان آماده می کرد.

وی افزود: رمضان  ماه خودسازی و بازنگری دفتر اعمال انسان است و به بیان امام صادق (ع) دنیا برای ما سه روز است، روزی که گذشت ودیگر بر نمی گردد، روزی که آینده می آید ومعلوم نیست زنده باشیم و آن را درک کنیم و زمان حال که در آن زندگی می کنیم .

امام جمعه گرگان ادامه داد: نسبت به ماه مبارک رمضان هم همینطور است؛ رمضان هایی را پشت سر گذاشته ایم و امیدوارم از آنها بهره مند شده باشیم، از ماه رمضان های آینده هم خبری نداریم پس این فرصت به دست آمده را نهایت استفاده کنیم، کاملا با توجه و عنایت وارد این ماه رمضان شویم تا از نسیم های آسمانی بهره مند شویم.

وی افزود: خدا در دوران زندگی نسیم هایی را به سوی شما می فرستد، خودتان را در معرض نسیم های الهی قرار دهیدشاید نسیمی هم به شما بخورد که اگر برسد نجات پیدا می کنید؛ ماه رمضان چنین شرایطی دارد خدا به دنبال بنده هایش افتاده و آن ها را مهمان کرده است، مهمانی خدا به گونه ای است که ما را به سمت بارگاه قدس خودش بکشاند و به عالم بالا پرواز می دهد.

 آیت الله نورمفیدی ادامه داد: روزه گرفتن در هوای گرم و تحمل صبر که روزه داران از خود نشان می دهند زمینه را فراهم می کند که انسان سبک تر شود و راحت تر با خداوند ارتباط برقرار کند، انشالله خدا توفیق دهد از جنبه های معنوی دل خود را تمییز کنیم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: خدای متعال در آیه شریفه ای گفت ما روزی را در پیش داریم که نه ثروت به درد می خورد نه فرزندان و نه هیچ چیز دیگر که به درد انسان بخورد؛ مگر آنهایی که با قلب سالم وارد محشر شدند یعنی با قلبی که با خدا پیوند داشته باشند و سعی کنیم پیوند دل ها با خدا بیشتر شود و این ریشه کار است.

وی افزود: امام زین العابدین (ع) در دعایی در صحیفه سجادیه می فرماید خدایا فرصتی بده تا در روابط اجتماعی ،ارتباط با مردم، فامیل، دوست، دورو نزدیک روابط خوبی را با مردم برقرار کنیم.

امام جمعه گرگان ادامه داد: امام زین العابدین (ع) در دعا می فرماید خدایا توفیق بده تا ما در این ماه صله رحم به جا بیاوریم ، به افرادی که کم محلی کرده اید از دلشان در بیاورید، احسانی که می توانید را انجام دهید، خدایا توفیق بده با همسایگان روابط خوبی برقرار کنیم.

وی ادامه داد: سعی کنیم در ماه رمضان با افرادی که به ما ستم کردند با انصاف برخورد کنیم، آنهایی را هم که با ما دشمنی کرده با مسالمت برخورد کرده غیر از آنهایی که با خدا دشمنی کرده اند. 

امام جمعه گرگان اظهار کرد: امیدوارم خدا توفیق دهد دل ها را بشوریم و جارو بزنیم ، همانطور که خانه های ما کثیف می شود دل های ما هم آلوده می شود، روابط اجتماعی روز به روز از هم جدا می شود و اینها چیزی نیست که اخلاق پیامبر باشد و باید از این جهت هم دل ها را صفایی دهیم.

امام جمعه گرگان در خطبه دوم در رابطه با حوادث مرتبط با برجام اظهارکرد: ترامپ رسما اعلام کرد از برجام خارج می شود، اما از نظر قوانین بین المللی مگر می شود کسی درمعاهده بین المللی با دروغ هایی که سرهم می کند خارج شود، مردم دنیا به جز اسراییل و عربستان با این موضوع مخالفت کردند، حتی در نظرسنجی که در آمریکا انجام شد ۶۶درصد با این کار مخالفت کردند؛ اما اروپایی ها خیلی تلاش کردند هم صدر اعظم آلمان، هم نخست وزیر انگلیس، مرتب رفت و‌آمد داشتند و حرف زدند تا شاید متقاعد کنند اما ترامپ زیر بار نرفته و عصبانی است.

وی با بیان اینکه آیا اروپایی ها می توانند پای برجام باقی بمانند یا نه، اظهار کرد: ظاهرا نمی توانند چراکه همان طور که به آمریکا می رفتند برای متقاعد کردن آنها و در بعضی مواقع هم صدای با آمریکا میشدند که در رابطه با جریان موشکی ایران مذاکره شود، یک اَمایی در کار است وبه نظر من شاید توافق هایی با هم کرده باشند که شاید به مذاکره منتهی شود، اما بارها رییس جمهور گفتند مسائل دفاعی چیزی نیست که ما برای آن از کسی اجازه بگیریم و هر زمان که ما تشخیص دهیم برای دفاع از کشورمان کارهایی را که لازم است  انجام می دهیم و به هیچکس ربطی ندارد.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه دفاع از مظلوم وظیفه اسلامی ماست، ادامه داد: طی حساس ترین شرایطی که در ایام جنگ و هشت سال دفاع مقدس پیش آمد همه مردم در پای انقلاب ایستادند، آن روزها فرق می کرد و‌شرایط عوض شده است، این کشورها نخواهند توانست  دنیا را علیه ما بسیج کنند.

وی گفت: آنچه را که ما در ایران احتیاج داریم این است که افرادی که دلشان در گرو انقلاب است مراقب باشند انسجام ملی از بین نرود، یکی از اهداف امریکایی ها بر هم زدن انسجام ملی بوده تا بگومگوهایی ایجاد شود، ما بایدحواسمان جمع شود و همه ما تحت زعامت رهبری مقاومت کنیم تا از این گردنه عبور کنیم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: افرادی که برجام راپیگیری کردند، از رییس جمهور گرفته تا شخص وزیر امور خارجه با تمام توان و آنچه در توان بوده زحمت کشیدند. اما جوی را که علیه ایران درست کرده بودند که این کشور به دنبال بمب اتم است ولی دیگر تمام شد و همه فهمیدند دروغ این ها می گفتند.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد:  بارها آژانس بین المللی اعتراف کرد ایران به تعهداتش پایبند بوده وتخلف نکرده است، اسراییل هم همین نکته را می گوید و معلوم می شود ما درست پیش رفته ایم.

وی افزود: رهبری گفتند این کشورها قابل اعتماد نیستند و باید تلاش کنیم دعوا و معرکه داخلی درست نکنیم که آمریکایی ها همین را می خواهد، یک فرد انقلابی باید موقعیت شناس باشد و درک کند در این زمان چه چیزی لازم است.

امام جمعه گرگان گفت: در  انتخابات لبنان، عربستان خیلی پول خرج کرده برای اینکه گروه المستقبل و مخالف جبهه مقاومت پیروز شود ولی با تمام این کارها جبهه المستقبل شکست خورد و حزب الله در ۶۰ کرسی پیروز میدان شدو این امر پاسخ به آمریکاست که نتوانست کار کند، این جواب شماست و باید بیدار شوید خدا را شکرمی کنیم این جبهه ها مثل کوه استوار ایستاده اند.

وی افزود: این ایام هفته هلال و خدمتگزاری جمعیت هلال احمر است که در مواقع حساس داخل و خارج از ایران حضورپیدا می کنند تا ازمردم گرفتاری هار ا رفع کنند.

 امام جمعه گرگان گفت: مرحوم حجت الاسلام رضایی امام جمعه موقت گرگان دعوت حق را لبیک گفتند، من ایشان را بیش از شصت سال میشناسم، روحانی ساده زیستی بود، امیدوارم خدای متعال این روحانی را همراه با اولیای خدا محشور بگرداند و به همه علاقه مندان به این عالم صبری عظیم عنایت بفرمایند.

آیت الله نورمفیدی در پایان با گرامیداشت یادو خاطره شهدای یاک 40 گفت: ارديبهشت ماه در استان گلستان ياداور حادثه تلخي است كه در آن وزير وقت راه وترابري به همراه هفت تن از نمايندگان استان از سرزمين سبز گلستان به ديار حق عروج كردند.