آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در سخنرانی روز یازدهم  ماه مبارک رمضان در مسجد جامع گلشن گرگان اظهار کرد: در رابطه با غیبت حضرت ولی عصر(عج) و اینکه قرن های متمدی است که از نظرها پنهان است و زندگی مخفی دارد صحبت کردیم و گفتیم مسئله غیبت از لوازم مسئولیت ایشان است و در تعبیر روایات این بود که چاره ای جز این نیست.

وی گفت: در پاسخ به این سوال که این غیبت چرا باید اتفاق بیفتد؟ باید گفت ایشان مسئولین سنگینی دارد و می خواهد حکومت جهانی تشکیل دهد و جهان را زیر پرچم اسلام در بیاورد، این کار ساده ای نیست حتما باید زمینه ها و شرایطش فراهم شود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: تنها کسی که می تواند این کار را انجام دهد ایشان است این ذخیره باید باقی بماند تادر زمانش بتواند بیاید و کارش را انجام دهد، مسئولیت سنگینی بر عهده آن حضرت است و کسی هم جز او نمی تواند این کار را انجام دهد.

وی افزود: مسئولیت سنگین آن حضرت، از اول پیدایش حضرت آدم و پیغمبر و...  بوده است چرا که خدا به دنبال جامعه ای صالح بوده تا امنیت و عدالت و انصاف و همه این ها در جامعه برقرار شود و دل های مردم به هم نزدیک شود، این کار ساده ای نیست و باید از راه های معمول انجام شود.

امام جمعه گرگان گفت: پیامبران معجزه داشتند اما آن برای اثبات نبوتشان بود، مسئله ظهوربنا نیست با معجزه درست شود، ائمه و انبیای ما مورد ظلم و ستم قرار گرفتند پیامبر 83 جنگ طی 10الی 11 سال داشتند و اذیت های زیادی او را کردند ، برای اینکه از راه های معمولی باید به این نتیجه برسد و با معجزه قرار نیست درست شود، این چنین کاری بر عهده امام زمان (عج) است و باید از طرق معمولی نه معجزه به نتیجه برسد.

وی اظهار کرد: ابومسلم خراسانی زمانی که بساط بنی امیه در حال به هم خوردن بود و بنی عباس با شعار در اختیار گذاشتن حکومت به ائمه در حال پیشرفت بود، نامه ای به امام صادق (ع) نوشت و گفت ما به دنبال این هستیم که بساط بنی امیه را برچینیم و مردم را از این ها جدا کنیم و حکومت را دراختیار اهل بیت بگذاریم و تنها کسی که این شایستگی را دارد من حاضرم بیعت کنید و از شما هم عبور نمی کنم این نامه به دست امام صادق رسید، امام صادق فرمود نه تو از آن مردانی هستی که من به تو تکیه کنم و نه زمان، زمان من است ،دقیقا امام صادق (ع)پیش بینی می کرد آن هایی که مسلط می شوند بنی عباس هستند و اوضاع را به اختیار می گیرند.

امام جمعه گرگان گفت: بعضی از اصحاب امام صادق (ع)نزد ایشان نشسته بودند نامه ابومسلم به دست امام صادق (ع)رسید امام فرمود این نامه جواب ندارد شاگردان متعجب شدند که جواب نمی دهد امام صادق(ع) گفت برای اینکه هر چیزی زمانی دارد آن حکومتی که هنوز موقع زوالش نیامده کندن کوه آسان تر از اینکه دولتی را که وقت زمان آن نرسیده از جا کنده شود امام صادق (ع)دقیق آینده را می دانست که بنی عباس تحت دفاع از اهل بیت(ع) پیش آمده بود اما بدتر از بنی امیه می کردند.

وی ادامه داد: مسئولیت امام زمان (عج)کار بسیار مهمی است چراکه ایشان می خواهد حکومت جهانی را بر اساس دین و راه خدا تشکیل دهد.

امام جمعه گرگان گفت: اگر قرار بود مسئله حکومت جهانی و ظهور با معجزه درست شودامام عسگری (ع)این کار را می کردیا  دیگر ائمه این کار را می کردند. بهترین مثال در این زمینه امام راحل است ایشان در سال 42 قیام خود را شروع کرد اما چون زمینه فراهم نبود 15 سال تبعید شدند چون زمان آماده نشده بود اما زمانی که در سال 57 از پاریس به ایران بیایند خیلی ها می گفتند نرو اما امام گفت الان زمان آن رسیده است و من باید برم.

وی افزود: خیلی ها جرات نکردند با امام به ایران بیایند چون می ترسیدند هواپیما را منفجر کنند انشالله خداوند روح حضرت امام را با ارواح طیبه شهدا محشور کند.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: در پاسخ به این سوال که چرا ایشان بیاید؟ مگر فقط همین یک نفر می تواند کاری انجام دهد؟ باید گفت بله فقط همین یک نفر می تواند و خداوند این انتخاب را کرده است پس مسئولیت بسیار سنگینی که در اختیار دارد و تنها کسی که می تواند این کار را کند بزرگ مرد عالم بشریت است.

وی گفت: معلوم می شود امام زمان (عج) از خیلی از جهات برتر هستند و این چیزی است که همه ائمه هم به آن اعتراف دارند.

امام جمعه گرگان گفت: امیرالمومنین می فرماید ای وای من چقدر مشتاقم که او را ببینم  و امام زین العابدین (ع)می گوید خدا دیدار امام زمان را نصیب من کن و من را از پیروان او قرار بده و من را از آن هایی قرار بده که به کار او راضی هستم.

وی ادامه داد: در روایتی شیخ طوسی می گوید چند نفری نزد امام صادق (ع)رفته اند دیده اند ایشان روی زمین نشسته و مثل ابر بهار اشک می ریخت و می گفت آقای من غیبت تو خواب را از چشم من ربوده، بستر را بر من تنگ کرده است وآرامش را از من گرفته است و این مصیبت من همیشگی است، این چند نفر با خود می گویند ما فکر کردیم چه شده که امام صادق(ع) اینگونه اشک می ریزد ، امام می گوید من امروز کتاب جفر را می خواندم و در غیبت امام زمان و مشکلاتی که برای مردم پیش می آید غم و غصه ها بر من مستولی شد و این غم ها بود که مرا به اشک و اه وا داشت.

امام جمعه گرگان گفت: در برخی روایات دیگر آمده امام زمان  (عج)افضل دیگر ائمه است.وی اظهار کرد: اعتقاد به ولی عصر باید اعتقاد عمیق قلبی باشد و سطحی و ظاهری نباشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید