آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در نوزدهمین روزاز ماه مبارک رمضان در مسجد جامع گلشن گرگان اظهار کرد:اعتقاد به ولی عصر(عج) و اینکه در آینده، زمان این شخصیت بزرگ را برای نجات بشریت و همه انسان های تحت ستم مبعوث می کند تا جهان را پر از عدل و داد کند همه مسلمانان براین عقیده متفقدند. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که ما شیعیان معتقدیم که آن حضرت در سال 255 متولد شده و برادران اهل سنت اکثرا تولد ایشان را قبول ندارند ومعتقدند ایشان در زمان مناسب متولد می شوند و برای مسئولیت بزرگ می آید.

وی افزود:  در اصل با اینکه در آینده تاریخ چنین اتفاقی برای جامعه بشریت رخ دهد همه مسلمانان متفقند و هیچ کس شک ندارد و از اعتقادات مسلم ماپیروان مکتب اهل بیت (ع) است که ایشان متولد شده است.

 امام جمعه گرگان گفت: باید تمام زوایای وجودی حضرت ولی عصر (عج) در زمینه های مختلف برای ما روشن و شفاف باشد و من معتقدم برای اینکه در طول تاریخ اعتقاد به حضرت ولی عصر(عج)  شفاف نبوده موجب پیدایش وهابیت شده است.

وی ادامه داد: وهابیون شیعه بودند، اصل و ریشه آن ها شیعه و از منتظرین امام زمان (عج) بودند ولی چون درست نفهمیده بودند این مطلب را و زوایای این مسئله مهم را برایشان تحلیل نشده بود گرفتار انحراف شدند.

امام جمعه گرگان گفت: یکی از مسائلی که در رابطه با ایشان مطرح است مسئله طول عمر ایشان است و مباحثی که در این رابطه مطرح است این است که 1179 سال از عمر ایشان می گذرد و ممکن است برای خیلی ها و افرادی که درست این قضیه برای آن ها حل نشده است ایجادشک کند.

 امام جمعه گرگان اظهار کرد: اگر بعضی ها بیایند و تشکیک کنند که فردی این همه سال عمرنمی کند ذهن های ساده خیلی زود تحت تاثیر قرار می گیرد ، اگر برای آن ها توجیح و تحلیل نشده باشد ممکن است برای آن ها انحراف ایجاد شود همان طور که در روایات ما هم آورده شده است و غیبت ایشان طولانی است.

وی افزود: احمد بن اسحاق بن سعد اشعری می گوید نزد امام حسن عسگری (عج) رفتم و می خواستم از ایشان سوال کنم جانشین شما کیست می گوید من محضر حضرت آقا نشستم و بدون اینکه سوالم را مطرح کنم حضرت فرمود احمد بن اسحاق مگر می شودزمین بدون حجت باقی بماند مگر می شود و اگر زمین بدون حجت خدا باشد زمین اهلش را فرو می برد، سپس از از جا بلند شدو به اندرونی رفت وبا یک کودک سه ساله بیرون آمد، کودکی که مثل قرص قمر روی دوش امام عسگری (ع) آمد و گفت فلانی تو از نزدیکان ما بودی و گرنه ما فرزندمان را به هرکسی نشان نمی دهیم، مثل او مثل خضر است و ذولقرنین ، گفتم آقا مسئله این چیست حضرت فرمود طول غیبت جوری که خیلی ها شک می کنند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: این مسئه عمر طولانی می تواند منشا تشکیک باشد و باید برای مردم حل شود. از نظر عقلی و علمی و منابع دینی ما مگر می شود آدمی که این قدر عمر کند. این مسله در روایات ما مورد توجه امامان ما بوده است توجه به این نکته داشتند که باید حل کنند.

وی تصریح کرد:  خدا خضر را آورده برای اینکه حجت باشد برای شخصیتی که باید در آینده بیاید ، خداوند خضر را افرید برای اینکه اگر کسی در مسئله امام زمان تشکیک کرد. خضر از قبل از موسی زنده بوده  هنوز هم هست تا روز قیامت هم زنده خواهد بود.

 وی افزود: در روایتی از حضرت رضا (ع) نقل شده  که خضر از آب حیات نوشیده و زنده است تا نفخ صور، فرمود پیش ما هم می آید سلام هم می کند صدایش را می شنویم اما نمی توانیم او را ببینیم، هرکجا هم نام او آورده می شود حاضر می شود پس باید به او سلام کنید. او در موسم حج حاضر می شود در عرفات دعاهای مومنین را آمین می گوید و خداوند وقتی غیبت مهدی ما پیش می آید خدا به وسیله خضر تنهایی او را از بین می برد و انیس امام زمان (عج) می شود.

آیت الله نورمفیدی افزود: شیخ طوسی نقل می کند خداوند عمر خضرکه نه پیامبر بوده و نه امام بوده را طولانی کرده است چون در علم خدا این بود که غیبت قائم طولانی می شود و خداوند عمر این بنده صالح را طولانی کرده تا دلیلی باشد برای اینکه پس عمر میتواند طولانی باشد.

وی ادامه داد: ممکن است ما میان یک میلیارد آدم باشیم اما احساس تنهایی کنیم و ممکن است تک و تنها باشیم اما احساس تنهایی نکنیم تنها چیزی که می تواند انسان را از تنهایی نجات دهد ارتباط با خداست آدم وقتی خدا را داشته باشد همه چیز دارد و اگرخدا را نداشته باشد هیچ چیز ندارد.

امام جمعه گرگان گفت: امام زمان (عج) تنها نیست و خضر همنشین امام زمان(عج) است، هیچ منعی وجود ندارد برای طول عمر  و محال عقلی نیست، عقل سلیم هر انسانی این موضوع را تجویز می کند. چراکه امروز دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که بشر می تواند عمر جاویدان داشته باشد، بدن مااز میلیارد ها سلول تشکیل شده است اگر درست تغذیه شوند غذای سالم و هوای سالم به موقع به آن ها برسد می تواند عمر جاویدان داشته باشد و پیری یک عارضه است مانند بیماری و انسان می تواند جلوی آن را بگیرد.

وی تصریح کرد: در دنیا افرادی هستند  150 سال عمر کرده باشند پس چرا تشکیک کنند در طولانی بودن عمر حضرت ولی عصر(عج) ، مهمترین دلیل امکان بر یک شی امکان وقوع آن شی است یکی از آن ها حضرت خضر است. از طرفی نوح پیامبر دو هزار و 500 سال عمر کرده است و دوران رسالتش 950 سال است،  امام زمان (عج) هنوز به این سن نرسیده است.

 امام جمعه گرگان گفت: امیرالمومنین (ع) روزهای آخر خیلی تنها شده بود که از شام سپاه می فرستادند و غارتگری می کردند و شهرهایی که تحت حکومت حضرت علی (ع) بود ویران می کردند برای اینکه نشان دهند علی نمی تواند کاری کند، حتی امروز هم می خواهند نشان دهند اسلام نمی تواند حکومت کند اگر عیبی هم باشد از سمت ماست چه کسی گفته اسلام برای حکومت آمده است آیا پیامبر حکومت تشکیل نداد؟ پس امام زمان(عج) چگونه می خواهد تشکیل حکومت اسلامی دهد.

وی گفت: وقتی به حضرت علی (ع) خبر دادند سپاه معاویه در شهر انبار یک زن یهودی را خلخال از پایش بیرون کشیده اند امام علی (ع) فرمود اگر کسی از این غم و غصه بمیرد من او را ملامت نمی کنم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید