وزير راه و شهر سازي (عصرامروز)با حضور در دفتر نماينده ولي فقيه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با وي ديدار ودر خصوص مسائل حوزه راه و شهر سازي استان گلستان گفتگو كرد.

ايت ا... نور مفيدي در اين ديدار با ابراز عقب ماندگي استان گلستان در حوزهاي  مختلف و دیگر مشکلات استان نيز تاكيد كرد: عملیاتی کردن راه آهن گرگان ،مشهد-فعال شدن بندر خواجه نفس- جذب گردشگر با ایجاد جزیره آشوراده –فعال شدن بندر خشک و برنامه ریزی برای بافت های فرسوده از دولت و حضرتعالی  براي تحول در استان گلستان انتظار است و قطعا این پروژه ها می تواند برای این منطقه تحول آفرین باشد.

وی در ادامه افزود:ساختمان‌های قدیمی با وجود گذشت سال‌های طولانی، همچنان جذابیت دارند.دولت باید احیاگر این نوع معماری باشد. متاسفانه در ساخت و سازها، عظمت و زیبایی گذشته خود را نادیده گرفتیم و از مدل‌های غربی در ساختمان سازی‌ها استفاده می‌کنیم.اقداماتی از جمله توجه به بافت تاریخی و محلات قدیمی و استفاده از سبک های یاد شده باید به طور ویژه دیده شود.

امام جمعه گرگان با انتقاد از معماری ساختمان های دولتی در سایت اداری استان گلستان تصریح کرد: اگر در این سایت، معماری سنتی اجرا می شد، مرکز خوبی برای جذب گردشگر بود.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان خدمت صادقانه به مردم و جلب رضایت خدا را به وزیر راه و شهرسازی و مسئولین توصیه کرد و گفت: باید کارهایی که می تواند در توسعه استان موثر باشدرا انجام داد. احساس می کنم برخی مسئولین کاری از آنها ساخته نیست و از موانع توسعه استان هستند.باید این اشکالات و موانع را پیدا کرد و آن ها را برطرف نمود.

آیتالله نورمفیدی با بیان اینکه استان گلستان، فرصت ها و توانمندی های فراوانی دارد، گفت: متاسفانه این استان، متناسب با شایستگی های خود، توسعه نیافته است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید