آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدارمدیران منطقه سه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (ع) کشوربا ایشان اظهار کرد: هدف از ظهور امام زمان (عج) و مسئولیت اساسی ایشان بعد از ظهور باید برای مردم تبیین شود تا مردم با هدف ظهور ولی عصر آشنا شوند.

وی افزود: 30 روز ماه مبارک رمضان در سخنرانی ها به مبحث مهدویت و ظهور حضرت پرداختم و هدفم از این کارآشنایی مردم با امام زمان (عج) و اهداف ظهور ایشان بود.

امام جمعه گرگان گفت: به دنبال مطالعه و منابع جدیدی هستم تا در فرصتی مناسب این مباحث خود پیرامون مهدویت را گسترش دهم.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه نباید برای ظهور امام زمان (عج) زمان مشخصی تعیین کرد، افزود: تعیین زمان برای ظهور حضرت ولی عصر موجب بی اعتمادی مردم می شود و فکر می کنند اصل ظهور حضرت هم دروغ است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: در روایات آمده روزی مردی خدمت امام صادق (ع) رسید و به حضرت گفت من ارادت زیادی به شما دارم اما تا کی بایدمنتظر ظهورمنجی باشیم که امام صادق (عج) در پاسخ گفت نمی توان برای ظهور منجی زمان تعیین کرد و شاید صد هزار سال دیگر ظهور منجی طول بکشد.

وی افزود: من بارها به افرادی که نسبت به ظهور امام زمان (عج) وقت تعیین کرده اند تذکر داده ام چرا که این کارها موجب دلزدگی مردم می شود.

آیت الله نورمفیدی گفت: برای اینکه زمان ظهور حضرت ولی عصر از راه برسد باید زمینه ظهور آن حضرت در جامعه فراهم شود که تاکنون فراهم نشده است همان طور که امام راحل در سال 42 قیام کرد اما قیامش به نتیجه ای نرسید و منجر به تبعید ایشان شد اما در سال 57 با آماده شدن بستر مناسب انقلاب ایشان به پیروزی رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید