آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیرحوزه های علمیه بانوان گلستان با ایشان اظهار کرد: وقتی آدم وارد کاری می شود باید بداند هدفش چیست و به کجا قرار است برود. وقتی آدمی نسبت به هدف شناخت داشته باشد تمام هم و غم خود را برای رسیدن به هدف می گذارد، پس قدم اول در هر کاری هدفگذاری است.

وی افزود: در ابتدای تشکیل حوزه های علمیه بانوان هدف ما این بود بانوان به سطحی برسند در مجالس بانوان از اسلام و مبانی اسلام گفته شود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: شرایط فعلی دنیا به گونه ای است که علیه اسلام و حقوق زن حرف های زیادی زده می شود پس باید به گونه ای هدفگذاری کنم که در حوزه های علمیه بانوانی تربیت شوند که اهل تفقه و استنباط باشند و در حملاتی که علیه اسلام می شود وارد میدان ها شوند تا از حریم اسلام دفاع کنند، وقتی برنامه هدفمند باشد در کار و نتیجه تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: با تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدم به این جاها رسیدیم و بانوانی اهل تفقه و استنباط تربیت شده اند.

آیت الله نورمفیدی گفت: با گسترش کمی حوزه های علمیه خیلی موافق نیستم  وبارها تذکر داده ام بنا را بر کمیت نگذاریم تعداد حوزه ها کمتر باشند اما کیفی تر باشد تا بتوانیم بیشتر برایشان سرمایه گذاری کنیم.

وی افزود: گاهی می شنوم مسئول مکتب الزهرایی تفکری دارد که خانم ها باید بتوانند در مراسم روضه بخوانند، ما به روضه نیازی نداریم این نباید هدف باشد چون سطح آدمی پایین می آید، یکی از وظایف شما جهت دادن و هدفگذاری و به سمت هدف رفتن است.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: در حوزه های علمیه باید عوامل با هم تفاهم داشته باشند چراکه اگر در مجموعه هماهنگی وجود داشته باشد کارها موفق تر پیش می رود و اگرهمدلی نباشد موفقیتی حاصل نمی شود، پس با یکدیگر مشورت کنید  ووقتی چیزی نتیجه گیری می شود همه باید به آن عمل کنند.

وی ادامه داد: همه حوزه ها را به یک چشم نگاه کنید و طبق آنچه را که وظیفه دستوری است انجام دهید، برای توزیع بودجه ها ملاک هایی تعیین گذاری کنید و بر اساس این معیارها بودجه را توزیع کنید.

امام جمعه گرگان ادامه داد: نباید تنها به داشتن تعداد زیادی حوزه کفایت کنیم بلکه باید با احتیاط عمل کنیم تا حوزه های با کیفیت داشته باشیم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید