آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیر کل و مديران شهرستانهای بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با ایشان اظهار کرد: در پیروزی انقلاب ما عوامل زیادی دخیل بوده اند اما ایستادگی و مقاومت شهیدان بود که انقلاب را به ثمر رساند.

وی افزود: ما دیدیم در کشوری مانند سوریه که بسیاری عوامل دست به دست هم دادند تا حکومت آن کشور را از پای دربیاورند و تلاش بسیاری برای این کار کردند خیلی ها در کشور خودمان اعتقاد داشتند مردم این کشور نمی توانند دوام بیاورند و خیلی زود از بین خواهند رفت لکن آنچه را که باعث شد هشت سال این کشور زیر فشارها قرار بگیرد و از پای در نیایدهمین مقاومت خود کشور و دولت بود.

امام جمعه گرگان گفت: زمانی که مقاومتی در مقابل زورگویی های دنیا قرار گیرد آن کشور عوامل پشتیبانی از سوی خدا خواهند داشت همان گونه که ایران داشت. علاوه بر سوریه در فلسطین و یمن هم همینگونه شد پس این مقاومت اگر ادامه پیدا کند ملت از پای در نمی آید اما مقاومت زورگویان از پای در می آید و این موضوع یک سنت الهی است.

وی گفت: به عنوان مثال در کشور ویتنام که آمریکایی ها بر سر مردم بمب و موشک ریختند چقدر از این افراد از بین رفتند در آخر چه کسی از پای درآمد؟ ملت فقیر یا ملت زورگویی که همه چیز از قدرت سیاسی گرفته تا پول و .... را در اختیار داشت؟ در کشور ما هم قسمت عمده پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را مرهون همین مردم هستیم.

امام جمعه گرگان گفت: خدای متعال هم سنت های ویژه دارد هم سنت های عمومی؛ مثل رحمان و رحیم که هم رحمان است و هم رحیم و رحمانیت او برای همه هست.

وی تصریح کرد: خدای متعال رحمت ویژه ای هم دارد که مربوط به انسان های مومن است، به نظر من در آخرت هم برای آن هایی که زیر بار ظلم و ستم نمی روند در عالم آخرت یک امتیازاتی در نظر می گیرد به قول امام راحل که می فرمود عند رب، به تعبیر ایشان خیلی ها زندگی دارند اما عندالپول است پر از گرفتاری است و برخی ها زنده هستند به عندالمقام که به درد نمی خورد.

امام جمعه گرگان گفت: زندگی عند رب که ممکن است هر کسی به آن دست پیدا کند یعنی خدمتی که می کنید برای رضای خدا باشد این ها زنده اند و روزی عندالرب دارند خوشحالند آنچه را که خدا در اختیارشان قرار داده است.

وی افزود: خدا یک سنت عمومی دارد یعنی  ملت ویتنام را هم نجات میدهد و فلسطین را هم نجات می دهد اما برای مومنان فی سبیل الله است این ها زندگی عندالرب دارند،انقلاب ما مرهون شهداست تا می توانید به خانواده شهدا برسید.

وی گفت: معرفی خانواده شهدا برای مشاغل جوری باشد که خدایی نکرده باعث نقص منزلت شهیدان نشود وقتی فرزند شهیدی وارد تشکیلات می شود باید به شهدا آبرو دهد نه اینکه گفته شود این ها تحمیل شده اند این موارد مهم است، فرزندان شهیدان را امیدوار کنید و شغل آنها به گونه ای نباشد که مثلا نگهبان یک اداره باشند.

امام جمعه گرگان افزود: شهیدی که خدا برایش ارزش قائل است مبادا با کاری که انجام می دهیم کوچک کنیم، اولا تشویق کنیم فرزندان شهدا به دنبال تحصیل بروند اگر بتوانید استعداد سنجی کنید خیلی خوب است ممکن است فردی استعداد تحصیلی نداشته باشد اما در موارد دیگر استعداد داشته باشد این افراد را برای تحصیل نفرستید در هر کجایی که استعداد آن وجود دارد روی همان سرمایه گذاری کنید. گروهی برای استعداد سنجی از این ها تشکیل داده شود استعدادهای دیگری وجود دارد مغز آن سازنده است آن هایی که استعداد علمی دارند اجازه دهید رشد کنند و تا جایی که می توانید به پیشرفت آنها توجه نمائید.

گفتنی است درابتدای این دیدار آقای وزیری ریاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان  به تشریح فعالیت های و خدمات  همکاران دراین نهاد پرداخت و در آستانه روز بزرگداشت شهدا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر برنامه های این ایام را اعلام نمود.  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید