امام جمعه گرگان گفت: امروز دیگر آمریکا ابرقدرت دنیا نیست و دلیلی ندارد که ما از آنها بترسیم.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان، با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در دیدار مسؤولان، علما و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: فرامین معظم‎له در این دیدار قابل تأمل است و تکرار این سخنان از سوی معظم‎له نشان می دهد کشور، مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مقطع تاریخی بسیار حساس قرار گرفته است و همه باید این مقطع را درک کنند.

وی تصریح کرد: آمریکا تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با فشار و اذیت مردم ایران و ایجاد مشکل در کشور، به‎تدریج مسؤولان را تسلیم خود کنند و مردم را بر علیه نظام بشورانند.

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه در مقابل فشارهای آمریکا دو راه تسلیم و مقاومت وجود دارد، بیان کرد: دشمن کاری می‎کند که مردم و مسؤولان به شکلی تسلیم شوند.

آیت الله نورمفیدی افزود: برخی تصور می‎کنند آمریکا ابرقدرت است و ما نمی‎توانیم در مقابل آمریکا کاری کنیم و چاره سازش با آنها است اما نگاه مقام معظم رهبری کاملاً با دیدگاه این افراد متفاوت است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه امروز دیگر آمریکا ابرقدرت دنیا نیست و دلیلی ندارد که ما از این کشور بترسیم، تأکید کرد: ابرقدرت بودن امروز کنار رفته است چراکه قدرت‎هایی به میدان آمدند که مقابل تصمیمات آمریکا ایستادگی می‎کنند و تصمیم متقابل می‎گیرند.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: امروز 41 میلیون گرسنه در آمریکا وجود دارد و 40 درصد از نوزادانی که در این کشور متولد می‎شوند نامشروع هستند، همچنین آمار زندانیان آمریکا بیش از سایر نقاط دنیا است و بیشترین مصرف‎کنندگان مواد مخدر در آمریکا هستند و 31 درصد از کشتارهای جمعی در داخل آمریکا رخ می‎دهد و این مسائل نشان می‎دهد آمریکا در درون خود به مشکلات بسیاری گرفتار است و چنین کشوری چگونه می‎تواند ابرقدرت باشد؟

آیت الله نورمفیدی متذکر شد: مگر برجام مذاکره با «1+5» نبود؟ در حالی که همه این تعهد بین‎المللی را امضاء کردند آمریکا از برجام خارج شد و اروپایی‎ها نیز صرفاً ادعا می‎کنند که به این تعهد پایبند هستند.

وی با بیان اینکه آمریکا برای دستیابی به دو هدف خواستار مذاکره با ایران است، ابراز کرد: آمریکا می‎خواهد ما از نقاط قوت خود اعم از مسائل موشکی و نفوذ منطقه‎ای دست بکشیم و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند کدام انسان عاقلی حاضر است نشانه‎های قوت خود را کنار بگذارد؟

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مذاکره برای ما سم است، افزود: ما با کسی مذاکره می‎کنیم که طرف مقابل آدم باشد و انتظاری که آمریکا از ایران دارد به‎معنای برده بودن و ذلیل بودن است و ما به هیچ عنوان زیر بار چنین مذاکره‎ای نخواهیم رفت.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه آمریکا، عربستان‎سعودی و امارات چهار سال است که در یمن دست به جنایت زدند، اذعان کرد: اخیراً انصارالله یمن با اعزام چند پهباد نقاط حساس عربستان‎سعودی را مورد هدف قرار داده است.

وی با اشاره به منفجر شدن هفت نفت‎کش در الفجیره توضیح داد: الفجیره یکی از بنادر مهم امارات است که اخیراً هفت نفت‎کش در این نقطه منفجر شده و ضرر سنگینی به اماراتی‎ها که در منطقه دست به توطئه زدند وارد شده است.

امام جمعه گرگان تأکید کرد: کشور امارات که در یمن همراه عربستان‎سعودی است و در موقعیت‎های دیگر دست به اقداماتی می‎زند باید بداند که اقدامات این کشور بی‎پاسخ نمی‎ماند.

آیت الله نورمفیدی متذکر شد: عامل همه ناآرامی‎های منطقه آمریکا و عده‎ای افراد رذل و پستی هستند که جز قدرت خود چیز دیگری را نمی‎بینند و تصور می‎کنند برای حفظ قدرت خود باید نوکر آمریکا باشند.

 

*باید مدیران قوی و توانمند پای کار بیایند/ ضرورت رونق تولید در کشور

 

وی بر ضرورت رونق تولید در کشور تأکید کرد و گفت: تا زمانی که تولید در کشورمان رونق پیدا نکند مشکلات داخلی ما حل نخواهد شد، باید مدیریت‎ها اصلاح شود و مدیران قوی و توانمند پای کار بیایند و در بازار کسب‎وکار و جذب سرمایه‎گذار نیز از بروکراسی‎های اداری پرهیز شود.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه همه مسؤولان اعم از دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه باید برای حل مشکلات کشور دست به دست هم بدهند، بیان کرد: نمی‎توان تنها از دولت انتظار داشت بلکه همه مسؤولان و مردم باید دست به دست هم بدهند و به توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص رونق تولید جامه عمل بپوشانند.

آیت الله نورمفیدی به خرید کالای تولید داخل و استمرار حمایت از کالای ایرانی و پرهیز از اسراف تأکید کرد و یادآور شد: مسائل اقتصادی خطرناک است و به همین دلیل است که اسلام به مسائلی اعم از پرهیز از اسلام و ... توصیه کرده است

 وی به شایعات فضای مجازی اشاره کرد و گفت: نباید به شایعات دامن بزنیم و مردم در این بخش دقت کنند.

امام جمعه گرگان با توصیه مردم به عدم خرید کالاهای غیر ضروری و زیاده‎روی در خرید برخی کالاها، متذکر شد: گاهی شاهد صف طولانی برای خرید شکر و ... هستیم که مردم باید به اندازه نیاز خود خرید کنند و از زیاده‎روی پرهیز کنند.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: عده‌ای با ایجاد بازارهای کاذب و دلال‎بازی به دنبال ضربه به کشور، نظام و اقتصاد مردم برای دستیابی به سود هستند.