آمریکا به بهانه از بین بردن سلاح‌های کشتار جمعی و ساقط کردن رژیم بعث صدام وارد عراق شد در حالی که هدف اصلی آمریکا تسلط بر عراق و انتخاب حاکم مورد نظر خودش برای اجرای برنامه‌های توسعه‌طلبانه در خاورمیانه بود.

ناکامی آمریکا در رسیدن به اهداف مردم نظر در عراق با وجود تحمیل هزینه‌های بسیار بالای لشگرکشی آنها را بسیار عصبانی کرده بود چرا که انتظار نداشت حاکمیت عراق با آنها نباشد.

آمریکا از دو سه سال بعد از این وقایع، به فکر نزدیکی و ارتباط‌گیری با بقایای رژیم بعث و تقویت آنها برای اجرای برنامه‌های خرابکاری در این کشور افتاد.

انسان وقتی به نقشه‌های شیطانی استکبار جهانی با دقت نگاه می‌کند تازه متوجه می‌شود که آنها برای تسلط بر کشورهای جهانی دست به چه اقداماتی خبیثانه‌ای می‌زنند.

کشور عراق از بعد از سقوط رژیم صدام، جنگ هشت ساله، جنگ خلیج فارس، حمله داعش و خرابی‌های ناشی از جنگ‌های اخیر دچار فساد و مشکلاتی زیادی شده بود که آمریکایی از این شرایط برای ایجاد اعتراضات خیابانی نهایت استفاده با بهره‌گیری از عناصری که سال‌ها مخفیانه آنها را تقویت کرده بودند، کرد.

از یک ماه گذشته مرتب در فضاهای مجازی عراق مردم را تشویق و تحریک به تظاهرات برای حل مشکلات اقتصادی و فساد می‌کردند و اول اکتبر را زمان حضور مردم در میدان التحریر بغداد برای شورش‌های خیابانی اعلام می‌کردند که بعد از حضور عمال‌شان به سرعت این شورش‌ها در شهرهای کربلا، نجف، کوت، العماره و ... سرایت کرد و می‌رفت اهداف آمریکا مانند سوریه محقق شود.

شبکه‌های ماهواره‌ای آمریکا و سعودی آتش بیار معرکه شده‌ بودند و با اخبار جهت‌دار ضمن تشویق مردم عراق به حضور در خیابان‌ها، تلاش می‌کردند آشوب‌ها توسعه پیدا کند ولی با درایت مرجعیت شیعه خصوصا آیت‌الله سیستانی پشت پرده این توطئه‌ها برای مردم روشن شد و عراقی‌ها متوجه اهداف شوم دشمنان خود شدند.

این حوادث در حالی در حال گسترش بود که مردم عراق به واسطه علاقه‌ دیرینه‌ای که به امام حسین (ع) و اربعین داشتند خود را آماده پذیرایی از زائران پیاده‌روی اربعین می‌کردند، اما به برکت اربعین این غائله فعلا خاموش شد که برای ریشه‌کنی کامل آن باید دو کشور با هوشیار اجازه اجرای توطئه‌های دشمنان خود را ندهند.

مطمئنا امسال مردم در اربعین بیشتر از سال‌های گذشته شرکت خواهند کرد چراکه این راهپیمایی تظاهرات به نفع بشریت است چون مهمترین هدف امام حسین (ع) در کربلا برای بشریت بود.

سال گذشته بیش از 21 هزار نفر از گلستان در اربعین شرکت کرده بودند امسال این جمعیت با افزایش دو برابری به بیش از 40 هزار نفر تاکنون رسیده است این افزایش و شور نشان‌دهنده دلدادگی مردم این استان به اباعبدالله حسین (ع) دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید