شامگاه (پنجشنبه 17 بهمن) در آیین متمرکز بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 2 هزار و 532 پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی استان گلستان با حضور حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان و همچنین دکتر واعظی رئیس دفتر ریاست جمهور در جلسه شورای اداری استان برگزار شد.

امام جمعه گرگان دراین مراسم طی سخنان گفت:

 انقلاب اسلامی ریشه در فرهنگ قرآنی و آیات وحی الهی  دارد و بدون وابستگی به غرب و شرق پیروز شد و تداوم خواهد داشت.

 سیل گلستان ویرانی و خسارت های زیادی به بار آورد و دولت نیز انصافا به خدمت به مردم اقدام کرد  و  2 هزار و 307 میلیارد تومان برای جبران خسارت ها  از سوی دولت هزینه شد.

 وقتی رئیس جمهور وارد استان گلستان وعده هایی را به مردم استان دادند و یکی از این وعده ها جزیره آشوراده بود و بر اساس حرف کارشناسان بیان می شود که این پروژه 15 درصد پیشرفت داشته است و به سرانجام نرسیده است.

 وعده رئیس جمهور در خصوص آشوراده به سرانجام نرسیده و  موانع زیادی بر سر راه این پروژه گذاشته شده است.

خلیج گرگان از سمت غرب در حال خشک شدن است و راه ارتباط خلیج گرگان با دریا تقریبا قطع شده است.

 امسال 16 هزار پرنده طبق آماری که شنیده شد مسموم شده و در این خلیج از بین رفته است و اگر این  خلیج مشکل داشته باشد کل استان دچار مشکلات زیست محیطی می شود.

یکی از وعده های رئیس جمهور در خصوص زهکشی 280 هزار هکتار اراضی شمالی استان است، از این میزان تا کنون 30 هزار هکتار زهکشی شده و وعده هنوز اتمام نرسیده است و انتظار بود که در نهایت این وعده ها عملی شود.

 با حضور سه رئیس جمهور راه آهن ایران-ترکمنستان- قزاقستان راه اندازی شد و مردم تصور می کردند این راه آهن منجر به تحول استان می شود ولی به دلیل مشکلاتی که راه آهن دارد اتفاق چشمگیری به وجود نیامده است.

راه آهن گرگان-مشهد یکی دیگر از پروژه هایی بود که رئیس جمهور وعده داده است و راه اندازی این مسیر می تواند منجر به تحول در استان شود.

در فاز نخست ۴ هزار هکتار و فاز دوم ۶ هزار هکتار مجتمع پرورش میگو در استان بنا است راه اندازی شود و این مهم می تواند به مشکلات بیکاری و توسعه استان کمک کند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید