آیت ا... نورمفیدی در دیدار با تعدادی از اصحاب رسانه و اساتید دانشگاه کشورآلبانی:استعمار با اسلامی که مقابل زر و زور بایستد مخالف است

«یکی از دیدار کنندگان اهل کشور آلبانی: ما قبل از سفر به ایران، برداشت های نادرستی از کشور شما داشتیم.»

استعمار و استکبار با اسلامی که در مقابل زر و زور بایستند و اجازه ندهد که انسان‏ها استثمار شوند مخالف است.

آیت ا... نورمفیدی در دیدار با تعدادی از اهالی رسانه و اساتید دانشگاه کشور آلبانی که به استان گلستان سفر کرده بودند، افزود: در طول تاریخ همیشه زورمداران به دنبال کسب ثروت و قدرت و به استضعاف کشاندن انسان ها بودند و در سده‏های اخیر هم کشورهای استعماری همین رویه را در پیش گرفته و با هر عاملی که مانع کار آنهاست، مخالفت می‏کنند و بر همین اساس دین اسلام که شعار اساسی اش صلح و عدالت است همیشه از سوی این عده مورد هجمه واقع شده است و آنان با اسلامی که در مقابل زر و زور آنها ایستاده، مخالف بوده و هستند اما با اسلامی که با اهداف استعماری آنها کار نداشته باشد، مشکلی نداشته و ندارند.

ایشان ادامه دادند: اینکه حضرت امام خمینی(ره) به موضوع اسلام ناب و اسلام آمریکایی اشاره دارند و بر روی این تقسیم بندی تاکید می کنند بر همین اساس است که اسلام ناب بزرگترین مانع بر سر راه استعمار و استعمارگران و ظلم و ظالمان است.

نماینده مقام معظم رهبری گفتند: بعد از فرو پاشی اتحاد جماهیر شوروی، امریکا خودش را قدرت مطلقه دنیا می دید و فکر نمی کرد  که دیگرمانعی در مقابل اعمال شوم آنها قرار گیرد اما جمهوری اسلامی با وجود همه تنگناها و مشکلات، یک تنه در مقابل  زورگویی آنها ایستادگی کرد و آنها برای تخریب این قدرت معنوی یعنی دین مبین اسلام با تشکیل گروه های تکفیری امثال داعش به دنبال مخدوش کردن  چهره واقعی اسلام  هستند و پروژه اسلام ستیزی را در دنیا به راه انداختند. در حالی که اسلام رحمانی و اسلام ناب محمدی هیچ شباهتی با اسلام تکفیری و داعشی ندارد، و دینی که پیامبر رحمت (ص) برای بشریت عرضه کرد به هیچ وجه اجازه نمی دهد که مسلمانی را بسوزانند و به نوامیس مردم تجاوز کنند و اینگونه قتل و غارت و تجاویز راه بیاندازند. این جنایات ربطی به اسلام  ندارد و اسلام داعشی نوعی از همان اسلام آمریکایی است. قرآن کریم با صراحت ما را به مودت و مهربانی و برادری دعوت کرده است و بر ما تکلیف کرده که  به تمام انبیاء الهی و پیروانشان احترام بگذاریم، همه پیامبران خدا از اول تا آخر برای ما محترم هستند.

آیت ا... نورمفیدی در ادامه اضافه کردند: در اوایل انقلاب در منطقه ما به علت حضور برادران شیعه و سنی، خیلی تلاش کردند که زمینه اختلاف را فراهم کنند و جنگ شیعه و سنی راه بیاندازند ولی خداوند به من لطف کرد و توفیق داد که در تمام این فراز و نشیب ها و اختلافات بایستم و جلوی آن را بگیرم و فضای استان را به سمت همدلی و برادری و احترام متقابل پیش ببریم و نتیجه آن این است که  امروز شما می توانید از نزدیک به منطقه ترکمن صحرا که اهل سنت هستند بروید و ببینید که شیعه و سنی در کنار هم برادرانه زندگی می کنند. تلاش برای اختلاف توسط مخالفین انقلاب اسلامی بسیار زیاد بود و حتی در اوایل انقلاب اسلامی وقتی برنامه ریزی کردند که بنده را ترور کنند، و موفق نشدند ولی چند نفر از همراهان ما شهید و یا مجروح شدند،  پس از دستگیری عامل ترور، وقتی از او پرسیدم به چه دلیل می خواستی مرا ترور کنی؟ در پاسخ گفت: به ما اعلام شد که شما مانع رشد تضادها هستید  و نمی گذارید اختلاف ها در جامعه زیاد شود.

وی اضافه کردند: من شیعه هستم ولی تمام سعی من این است که وحدت بین شیعه و سنی را حفظ کنم  و اعتقاد دارم، هدف و اصول یکی است. ما باید دراین مسائل دقیق باشیم و به شکر خدا در استان ما شیعه و سنی در کنار هم با آرامش زندگی می کنند و اعتقادات خودشان را دارند و به مناسک و مراسم خودشان بر اساس مذهب خود عمل می‏کنند، و این شرایط را شما می توانید از نزدیک ببینید و آن را گزارش کنید.

آیت ا... نورمفیدی در پاسخ به سوال  یکی از حاضران در خصوص وضع مساجد اهل سنت در استان گفتند: این که به دروغ گفته می شود اهل سنت در ایران مسجد ندارند، حرف نابجایی است. در استان ما با وجود اینکه نزدیک به 35 درصد جمعیتش از برادران  اهل سنت هستند اما 3 برابر برادران شیعه مسجد دارند و بدون هیچ مشکلی مراسم دینی و مذهبی خود را انجام می‏دهند.

در این دیدار یکی از دیدار کنندگان اهل آلبانی به آیت ا... نورمفیدی گفت: ما قبل از سفر به ایران، برداشت های نادرستی از کشور شما داشتیم اما امروز با چشم خودمان دیدیم که آنچه وهابیت و دشمنان اسلام در مورد وضع اهل سنت در ایران گفته اند نادرست است. و خود ملاحظه کردیم که در این منطقه شیعه و سنی هم چون دو برادر در کنار هم زندگی می کنند و امیدواریم شما ما را به سبب قضاوت نادرست گذشته ببخشید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید