دیدار منتخبین مردم گرگان و آق قلا با آیت ا... نورمفیدی/به دنبال حرکت موثر برای توسعه استان باشید

دو منتخب مردم گرگان و آقلا برای مجلس شورای اسلامی جداگانه با حضور در بیت نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان و امام جمعه گرگان با ایشان دیدار کردند.

آیت ا... نورمفیدی در دیدار رمضانعلی سنگدوینی منتخب اول مردم گرگان و آق قلا با ایشان گفت:

مطالبه مردم از نمایندگانشان، تلاش برای حل مشکلات عمومی کشور است، شما باید ضمن نگاه به مسائل مهم استان در مسائل کلان کشور نقش موثر و مفید داشته باشید. مجلس آینده باید برای بهبود شاخص های اقتصادی جامعه  از جمله تورم و بیکاری اقدامات موثر و عاجلی انجام دهد.

 نماینده ولی فقیه افزود: باید به دنبال حرکت و اقدام موثر در استان باشید تا وضعیت نامطلوب اقتصادی و بیکاری بهبود پیدا کند. انتظار مردم از همه نمایندگانشان این است که در مجلس پیگیر کارهای زیربنایی و بزرگ در استان باشند و توسعه و پیشرفت استان اصلی ترین دغدغه آنان باشد.

آیت الله نورمفیدی در ادامه با اشاره به سابقه فعالیت اجرایی سنگدوینی یادآور شد: افرادی که درباره شما اظهار نظر می کنند اغلب به این نکته اشاره دارند که شما در زمان مسئولیت تان در استان، اهل حاشیه نبودید و این  یک امتیاز برای شما به شمار می آید، الان هم بدون ورود به حواشی، تمام تلاش تان را صرف حل مشکلات استان کنید تا با فعالیت موثر، جامعه هر روز امیدوارتر شود.

 

همچنین آیت ا... نورمفیدی در دیدار غلامرضا منتظری منتخب دوم مردم گرگان و آقلا برای مجلس شورای اسلامی با ایشان گفت: استان ما در میزان مشارکت مردم در انتخابات در سطح کشور در رتبه سوم قرار دارد و انتخابات  در کمال آرامش برگزار شد و این جای خوشحالی دارد و رسالت نمایندگان را بیشتر می کند و نماینده این مردم باید در موضوعات کلان کشور حرف برای گفتن داشته باشد و نقش موثری ایفا کند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان افزود: من با مجلس دارای صبغه سیاسی زیاد، مخالفم، شرایط کشور نیازمند کار و تلاش برای حل مشکلات جامعه است، توان و وقت مجلس باید مصروف خدمت به مردم  و حل مشکلات آنان شود، از همه نمایندگان مجلس به ویژه نمایندگان استان مان می خواهم از دعواهای سیاسی پرهیز کنند، در موقع انتخابات بحث های انتخاباتی و سیاسی و رقابتی وجود دارد، این یک امر طبیعی است، اما بعد از انتخابات باید رفاقت شروع شود و با نزدیک کردن دلها به یکدیگر و تعامل به دنبال حل مشکلات کشور باشید که این امر مطلوب و محبوب مردم خواهد بود.

ایشان افزودند: اتصال راه آهن اینچه برون به گنبد، آزاد شهر و شاهرود و از آنجا به راه آهن بافق - بندرعباس می تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند، بنده در سفر ریاست جمهور این پیشنهاد را مطرح کردم  و الان مداوم  پیگیرهستم  اما نیازمند توجه و تلاش نمایندگان استان مان و رایزنی با نمایندگان استان های یاد شده است، باید این گونه کارهای زیر بنایی در اولویت شما و سایر نمایندگان استان قرار گیرد.

آیت ا... نورمفیدی با اشاره به جایگاه و اقتدار ایران گفت: قدرت و شهامت و ایستادگی نظام ما در مقابل دشمنان خصوصاً امریکا از جمله در موضوع عین الاسد به خوبی نمایان شد و دشمن حتی جرات جواب دادن آن را پیدا نکرد، تاثیرگذاری ما در مسائل منطقه ای نشانه عظمت کشور است و این یک شعار نیست. باید با حفظ این اقتدار تلاش مجلس برای حل مشکلات معیشتی مردم بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه  با اشاره به سوابق مدیریت فرهنگی منتظری افزود: مسائل فرهنگی نیازمند توجه ویژه مجلس است، باید با مد نظر قرار دادن واقعیت های اجتماعی جامعه، با ارائه طرح جامع بدنبال هم افزایی در کارهای فرهنگی در کشور باشید. از شما که در این زمینه دارای تجربه هستید انتظار است برای سامان دادن مسائل فرهنگی جامعه که همیشه دغدغه مقام معظم رهبری است، با جدیت بیشتری فعالیت کنید. مجلس باید با وضع قوانین و نظارت دقیق تر، فعالیت های فرهنگی کشور که تبدیل به جزیره های جدا از هم شده، را سر و سامان دهد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید