در پی شیوع بیماری اخیر و وضعیت پیش آمده، بخشی از هم وطنان ما دچار مشکلات معیشتی شدند و لازم است در این مورد هم چون همیشه، دست احسان مردم از آستین بیرون بیاید و هر کس به هر شکلی که می تواند برای حل این مشکل کمک کند و دست گیر آسیب دیدگان شرایط فعلی کشور باشند.

آیت ا... نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان افزود: احسان به خلق خدا، از دستورات موکد الهی است و قرآن کریم می فرماید: «إِنَّ اللَّهَ يَأمُرُ بِالعَدلِ وَالإِحسانِ»، خداوند به نیکوکاری وعدالت فرمان داده است و در جاهای متعدد بشارت می دهد که خداوند بندگان محسن خود را دوست می دارد. و آیه ای از قرآن مجید می فرماید: «وَأَحْسِنْ كَمَا أَحْسَنَ اللَّهُ إِلَيْكَ». یعنی ای انسانی که خدا به تو احسان کرده است، تو هم به دیگران احسان کن.

ایشان در ادامه افزود: پیشنهاد من این است که یک حرکت اجتماعی فراگیر با عنوان «احسان در گلستان» آغاز شود و همه  مردم در شهر و روستای محل زندگی خودشان، به هرشکلی که برایشان مقدور است، دست افرادی که دچار مشکل شده اند را بگیرند و در این کار خیر و خداپسندانه  مشارکت فعال داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گلستان اضافه کردند: در این راه باید بخش دولتی پیش قدم باشد. لازم است بانک ها با مردم مماشات کنند و به آنان فرصت بدهند، همچنین بقیه ادارات و شهرداری ها تا آنجائی که می توانند با مردم مدارا  کنند، در دریافت مطالبات تخفیف و مهلت بدهند، همه ما لازم است به این مردم کمک کنیم. موجران تا حد امکان به شرایط پیش آمده توجه کنند و با احسان خودشان به مستاجران فرصت  و تخفیف بدهند و کارفرمایان در حد وسع به کارگرانی که خانه نشین شدند، کمک کنند. قطعا اینها موجب برکت زندگی انسان می شود.

امام جمعه گرگان گفتند: مردم و مسئولان استان گلستان بحمدالله در موضوع مبارزه با ویروس کرونا بسیارخوب عمل کردند، امیدوارم در راه احسان و کمک کردن به اقشاری که از این شرایط آسیب دیدند هم، پیشگام و الگوی خوبی در این زمینه برای کل کشور شوند و انشاالله به برکت این عمل نیک هر چه زودتر خدای متعال شرّ این ویروس را از سر جامعه بشری و مردم جهان، مخصوصا کشورمان  دور کند و زندگی به حالت عادی برگردد. چرا که اگر مردم و جامعه ای در راه احسان گام بردارند قطعا موجب خشنودی ذات اقدس الهی هم قرار می گیرند و خداوند آنها را دوست می دارد و الطاف خودش را مشمول این چنین مردمی خواهد کرد.

آیت ا... نورمفیدی در پایان مجدداً از تلاش و مجاهدت همه پزشکان و پرستاران و خیّرینی که دراین رابطه برای تهیه امکانات مبارزه با ویروس کرونا کمک کردند، تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید