سومین جلسه شورای حوزه علمیه استان در سال 98 با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه برگزار شد.

آیت الله اعرافی به همراه حجت الاسلام والمسلمین غفوری قائم مقام مدیر حوزه های علمیه در امور استانها پس از حضور در استان گلستان با حضور در بیت حضرت آیت الله نورمفیدی (زیدعزه) در جلسه شورای حوزه علمیه استان شرکت کردند.

در این جلسه مسائل کلان حوزه از قبیل: مسائل آموزشی، مالی، انگیزشی و... مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در ادامه آیت الله اعرافی احکام اعضای شورای حوزه علمیه استان را به ایشان ابلاغ کرد.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در جمع مدیرکل و اعضای شورای پدافند غیرعامل استان گلستان اظهار کرد: در ایات شریفه قران مطلبی مطرح شده است که قابل تامل است، گفته شده «چه چیزهایی ممکن است خوشتان نیاید اما به نفع شماست و چه چیزهایی ممکن است شما خوشتان بیاید اما به ضرر شما باشد»، این آیه در رابطه با جنگ هم گفته شده که خیلی ها خوش نداشتند جنگ پیش بیاید خدا میگوید نه، شاید آن چیزی که خوشتان نیاید به نفعتان باشد.

وی افزود: من خوشحالم به نوعی، گرچه تحریم ها چیز بدی است اما کل نظام را به این فکر انداخته است که  باید اقتصادمان را از نفت جدا کنیم و این امر مبارکی است، مسئله تولید که رهبری امسال را هم به سال رونق تولید عنوان کردند، بیانگر این است که مصرف چگونه باشد مسئله صادرات و ... چگونه باشد.

امام جمعه گرگان گفت: این ها همه از آثار و برکات چیزی است که بدمان می آید، این تحریم ها و فشارها باعث شده همه به فکر بیفتند، این مسائل پدافند غیرعامل در رابطه با چیزهایی است که دشمنان دنبال جنگ سخت نیستند، جنگ جز ضررهای جانی و مالی و حیثیتی که به خودشان ضربه بزند چیزی ندارد.

وی تصریح کرد: با توجه به شکست هایی که دشمنان‌ در یمن و سوریه و ... خوردند  و به گفته خودشان هشت تریلیون دلار در این جنگ ها خرج کردند، حالا دست از پا درازتر باید برگردند اما دیگر دشمنان اینگونه وارد نمی شوند حتی جنگ های نیابتی ایجاد نمی کنند و به سراغ جنگ های سایبری رفته اند.

امام جمعه گرگان گفت: اگر میلیاردها دلار خرج کردند که تشکیلات راه بیندازند تا از این راه وارد جنگ با ملت ها شوند اسمش هم گذاشتند مرکز اعتدال که مقابل اسلام انقلابی و ... اسلام اعتدالی را ترویج کنند این اسلام همان اسلام آمریکایی است.

وی تصریح کرد: اسلام دین معتدلی است و  این همه خشن نیست یعنی اسلامی که با آن ها بسازد با همه مفاسدی دارند. این کشورها امروزه از طریق جنگ سایبری به دنبال نابود کردن حیثیت ملت ها هستند و همه را برده خود قرار دادند و ما برای همیشه باید آماده شویم .

امام جمعه گرگان گفت: این موضوع خیلی مهم است و نباید به سادگی از آن عبور کرد، خود مردم هم درگیر این موضوع هستند و شوخی نیست و همه مسئولان باید در اینگونه جلسات حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد:اشکال در خود شماهاست بدون تعارف، اول باید یقه این دستگاه ها را گرفت ما باید ببینیم که وارد عرصه پدافند غیرعامل شویم من معتقدم جاهایی که ما آسیب پذیر هستیم در استان یعنی دشمن می تواند نفوذ کند جلوی آن گرفته شود. ممکن است همین مسئله لایروبی رودخانه ها را در فضای مجازی مورد بحث قرار دهند و حرف هایی بزنند به ضرر استان باشد.

امام جمعه گرگان گفت: این بحث پدافند غیرعامل در استان باید شناسایی شودکه  از کجا زندگی مردم را مختل می کنند و گام به گام آن را برطرف کرد . مرتب باید در صدد پیشگیری ها باشیم تا دشمن  نتواند مشکلاتی ایجاد کند، من این مجموعه را مجموعه مهمی می دانم. من در نماز جمعه عنوان می کنم و در بین مردم هم باید گفته شود. امیدوارم مسئولان استان بیشتر فعال شوند و  پیشگیری های لازم را انجام دهند.

 

امام جمعه گرگان گفت: چهل سال از انقلاب اسلامی گذشته است و حافظان و قاریان قرآن افزایش یافته است و تعالیم قرآنی را به دلها اقشار مختلف جامعه بکشانیم.

«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه 99 درصد برنامه های قرآنی در محدوده قرائت، حفظ و تلاوت دنبال می شود، یادآور شد: عمده فعالیت های قرآن در این حوزه است و باید بیاندیشیم که در فرهنگ جامعه و نسل های مختلف کودکان و نوجوانان چه کارهایی را انجام دادیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان  ادامه داد: چهل سال از انقلاب اسلامی گذشته است و حافظان و قاریان قرآن افزایش یافته است ولی باید بیاندیشیم چه کاری باید انجام دهیم تعالیم قرآنی را به دلهای اقشار مختلف جامعه بکشانیم.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه جلسات و برنامه ها خوبی در حوزه تهیه سند چشم انداز قرآنی در استان شکل گرفته است، تاکید کرد: 300 ساعت کار برای تهیه این سند چشم انداز قرآنی برای استان تا سال ۱۴۰۴ شده ولی باید مد نظر قرار دهیم که خروجی آن در جامعه به کجا می رسد.

وی افزود: باید بیاندیشیم پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) چه کرد جامعه قبیله ای که در حال جنگ و خونریزی بودند اصلاح شد و باید بیاندیشیم در این مسیر چه گامی برداشتیم و نباید تنها در محدوده حفظ قرآن، قرائت و ... بمانیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه در حوزه تربیت فعالان قرآنی باید وارد حوزه عمل شویم، متذکر شد: باید همه دست به دست هم بدهیم و در میدان عمل گام برای اصلاح جامعه گام برداریم.

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان و همراه با خیل گسترده مردم شهرستان گرگان خصوصا جوانان و نوجوانان فهیم در آیین بزرگداشت روز ۱۳ آبان -روز مبارزه با استکبار جهانی- شرکت نمودند و یاد ایام شکوهمند تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را در سال ۱۳۵۸ گرامی داشتند.

 

دعوت نماینده ولی فقیه و استاندار گلستان از مردم جهت شرکت در راهپیمایی ١٣ آبان / متن کامل پیام آیت الله سید کاظم نورمفیدی و دکتر هادی حق شناس به شرح زیر است:

 

                    بسمه تعالی

 

تاریخ معاصر ملت ایران همواره سرشار از رشادت ها، پایمردی ها، ایستادگی های زنان و مردانی است که هیچ گاه زیر بار زور نرفته اند و مبارزه با استکبار را در پیشانی اقدامات خود قرار داده اند و دفاع از مستضعفان را به عنوان یک وظیفه مورد توجه قرار داده اند.

۱۳ آبان، نمادی از مقاومت و ایستادگی تاریخی یک ملت است که در قالب اقدامی انقلابی توسط قشری فرهیخته صورت گرفت و برای همیشه ماندگار شد.

سیزدهم آبان در واقع روز تجدید میثاق با شهیدان دانش آموز از آغاز نهضت امام خمینی(ه) تا شهیدان دفاع مقدس و نیز همه دانش آموزانی است که در سراسر جهان در راه مبارزه برای آرمانخواهی، در راه عدالت جان خود را نثار کردند تا ریشه ظلم بر چیده شود.

امروز دولت امریکا به نام حقوق بشر در سراسر دنیا شعله های آتش جنگ را برافروخته نگاه داشته و هر روز در گوشه ای از دنیا مستقیم و غیر مستقیم در اداره حکومت ها دخالت می کند و بر این باور است که با جنگ اقتصادی علیه ملت شریف ایران می تواند به اهداف پلید خود دست یابد ، غافل از آنکه جمهوری اسلامی ایران در طول 40 سال گذشته هر روز زنده تر شده است.

اینجانبان از تمامی مردم شریف گلستان، نگارستان ایران دعوت می کنیم با حضور پرشور خود در راهپیمای 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مشت محکمی در دهان یاوه گویان زده و میثاق دوباره خود با آرمان های امام راحل، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و انقلاب شکوهمند اسلامی را همگام با مردم سراسر کشور به جهانیان اعلام نمایند.

 

سید کاظم نورمفیدی      هادی حق شناس