نماینده ولی فقیه دراستان گلستان به برگزاری جشنواره« طنین مسجد» اشاره کرد و گفت: باید بتوانیم از طریق فرهنگ و هنر نقش مساجد را به نمایش در بیاوریم و اثر فیلم‎های مردمی بسیار مؤثر است.

«آیت‎الله سید کاظم نورمفیدی» در دیدار اعضای دبیرخانه کانون مساجد استان و اعضای کانون فرهنگی هنری مسجد صاحب‌الزمان (عجل الله تعالی) گرگان اظهار کرد: اهمیت مسجد و جایگاه مسجد در نظام مقدس جمهوری اسلامی و به‌طور کل در اسلام  برکسی پوشیده نیست و جایگاه رفیعی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان ادامه داد: از نظر معنوی نیز انسان نیاز به آراستگی دارد و این مهم نقش مسجد است که روح انسان را پاکیزه نگه دارد.

آیت‎ نور مفیدی به برگزاری جشنواره« طنین مسجد» اشاره کرد و متذکر شد: باید بتوانیم از طریق فرهنگ و هنر نقش مسجد را به نمایش در بیاوریم و اثر فیلم‎های مردمی بسیار مؤثر است. در هشت سال دفاع مقدس درب مساجد برای اعزام رزمندگان به جبهه‎های جنگ باز شد، مردمی که کلاس نظامی ندیده بودند و وقتی در میدان عمل جهاد ورود پیدا کردند بسیاری از استعدادها شکفته شد و اگر این مهم نبود شاید در دفاع مقدس موفق نیز نمی‎شدیم.

وی گفت: جوانان و عزیزانی که اهل مسجد هستند با فعالیت‎های خود و ساخت فیلم‎های کوتاه صحنه‎هایی را به نمایش در می‎آورند تا بتوانند هدفی را که خدا در قرآن مطرح می‎کند به هر شکلی که می‎شود توسعه دهند و باید این موضوع را مهم بشماریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان با بیان اینکه هنر می‎تواند بر روی مساجدی که روی چشم هم چشمی و مسائل قومی شکل می‎گیرد اثر بگذارد، تاکید کرد: بنده نیز به سهم خودم تقدیر و تشکر می‎کنم و روز گذشته پیامی مقام معظم رهبری فرمودند و در آن پیام نکته محوری فرمایش مقام معظم رهبری نسل جوان بود و این بسیار درست است چرا که نسل اولی‎ها به سن پیری رسیدند و نسل دوم به سن بازنشستگی رسیده و برای تدام انقلاب اسلامی باید بر روی نسل سوم و چهارم کار کنیم.

آیت‎الله نور مفیدی تاکید کرد: امروز نسل چهارم باید برای نگهبانی انقلاب به عرصه وارد شوند و این انقلاب باید تا ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی) هیچ کسی نباید آن را از دست بدهد و برای بدست آوردن آن چیزی که امروز به‎دست آوردیم بسیار سرمایه‎گذاری و از چند قرن پیش تلاش شده است.

وی گفت: همه این تلاش‎ها در یک جهت مشترک بوده و همه برای اینکه استقلال و عزت کشور و این ملت حاصل شود تلاش کردند و این تلاش از میرزا تقی خان امیر کبیر و... ادامه یافته و بسیاری در این مسیر بر سر دار رفتند و دربدر شدند و در دربدری مثل مرحوم مدرس کشته و یا شهید شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان ادامه داد: همه این افراد در تلاش بودند دست بیگانه را از این کشور قطع کنند و سرمایه این کشور در دست مردم قرار گیرد و امام خمینی(رحمه الله علیه) که جنبه علمی داشت و بنده مخلص خدا بود و در سیاست نیز فردی با درایت بود و وی مانند حضرت موسی(علیه السلام) عمل کرد اگر موسی(علیه السلام) نبود یکصد سال دیگر بنی‎اسرائیل زیر سلطه فرعون قرار می‎گرفت.

وی افزود: خدای متعال موسی زمان را فرستاد تا ذلتی که دو قرن در این کشور وجود داشت از بین ببرد و امروز درست است که دشمن برعلیه ما توطئه می‎کند ولی در همین مشکلات چیزهای زیادی بدست آوردیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان متذکر شد: امروز به جایی رسیدیم که داماد شاه از انقلاب اسلامی دفاع کرد و می‎گوید ایران به جاهایی رسیده و اینهایی که بر علیه ایران حرف می‎زنند مزدور هستند.

وی گفت: سقوط آمریکا نیز نزدیک شده است و این یک سنت الهی است و وقتی ظلم بسیار زیادی شود از هم می‎شکند، اراده خداوند این است که مستضعفین پیروز شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان یادآور شد: خدا می‎خواهد نشان دهد به آمریکا و قدرت‎های پوشالی که درون ندارند و هر چه است برون است و می‎خواهد آنچه که از آن می‎ترسیدند را برایشان به نمایش بگذارند و آمریکایی‎ها از انقلاب می‎ترسند و دلیل آن هشت سال جنگ و دوران دفاع مقدس است که همه به صدام کمک کردند و در نهایت ما پیروز شدیم و خودشان به دنبال صدام رفتند و از قبر وی را بیرون کشیدن و اعدام کردند.

 

دفتر حضرت آیت الله نورمفیدی با پیامی در خصوص حادثه تروریستی جاده خاش زاهدان ضمن تسلیت به خانواده شهدا و آرزوی سلامتی برای مجروحان، نوشت:

یقینا این حرکت رذیلانه و ناجوانمردانه نیز با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.

در متن این پیام آمده است:

 

بی تردید مقاومت و ایستادگی نظام در برابر گروه‌های تروریستی و جریانات افراطی و تکفیری و همه توطئه‌ها و دشمنی‌ها که با حمایت و پشتیبانی آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی حامیان مرتجع منطقه تضعیف و تجزیه کشور‌های اسلامی و ملت‌های مظلوم منطقه و ایران اسلامی را نشانه رفته اند را به شکست کشانده و یقینا این حرکت رذیلانه و ناجوانمردانه نیز با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.

دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان به همه خانواده شهدای گرانقدر حافظین مرزهای میهمن اسلامی، تبریک و تسلیت گفته و برای مجروحین شفای عاجل مسئلت می کند و به روح بلند رزمندگان غیور اسلام درود می فرستد و مطمئن است نقشه و کینه دشمنان جز لعن و نفرت برای عاملان و حامیان برجای نخواهد گذاشت و براستقامت و هوشیاری و سرافرازی ملت بزرگ ایران خواهد افزود. زیرا خداوند متعال وعده یاری مؤمنان و دفاع از آنان را داده است.

حدیث نعمت عنوان مستندی است که پیرامون زندگانی حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 24 و 25 بهمن 97 از سیمای گلستان پخش خواهد شد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان و استاندار گلستان در پیامی مشترک از حضور حماسی و پرشور مردم شریف استان گلستان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قدردانی کردند.

متن کامل پیام مشترک آیت الله سیدکاظم نورمفیدی و دکتر سید مناف هاشمی به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

دهه مبارک فجر نماد وحدت , همگرایی و ولایت مداری مردمی است که آرامان های خود را یک صدا فریاد کشیدند و با رهبری بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) جمهوری اسلامی را به عنوان نظامی آزاده و فارغ از ابرقدرت های شرق و غرب تثبیت کردند.

ملت شریف ایران در حالی چهلمین بهار انقلاب اسلامی خود را جشن می گیرند که دشمنان قسم خورده این سرزمین در طول سالیان گذشته لحظه از دشمنی با مردم و حکومت مطبوعشان دریغ نورزیده اند.

حضور بی بدیل و بی نظیر مردم ولایت مدار گلستان اعم از شیعه و سنی در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در واقع نشانگر پیروی و همراهی ولی نعمتان انقلاب اسلامی با آرمان های امام راحل , انقلاب شکوهمند اسلامی و رهنمون های حکیمانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) دارد.

اینجانبان ضمن تقدیر از حضور پرشور و مثال زدنی شما مردم شهید پرور استان گلستان که در راه پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ۴ هزار شهید گلگون کفن را تقدیم کرده اید, در این راهپیمایی تقدیر می نماییم و بر این باوریم که با وحدت موجود در کشور و استان دشمنان هرگز به اهداف حقیر خود دست نخواهند یافت.

 

سیدکاظم نورمفیدی  - سید مناف هاشمی

 نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، با حضور در راهپیمایی 22 بهمن، دوشادوش مردم فهیم گرگان، چهل ساله شدن انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

آیت‌الله نورمفیدی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در گرگان در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: پیام این حضور مردم در سطح داخل و در سطح بین‌المللی بسیار موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: وقتی دشمنان ما ببینند مردم با این شکوه و گستردگی در میدان عمل حضور پیدا می‌کنند کمر آنها را خواهد شکست و به طور قطع در خواب‌ و خیال‌های خوشی که برای خودشان فرض کردند تاثیرگذار خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: تاثیر جهانی این حضور خیلی مشخص است و مهترین پاسخی که ملت ما در مقابل این تحریم‌ها و برنامه‌های آمریکایی‌ها می‌توانند بدهند همین حضور گسترده امروز در راهپیمایی 22 بهمن است.

آیت الله نورمفیدی گفت: در حوزه داخلی هم این حضور پشتوانه‌ای برای مسوولان خواهد بود و زمانی که مسوولان می‌بینند مردم اینگونه در صحنه حاضر هستند همت آنها برای حل مشکلات بیشتر خواهد شد.