«حضرت حجت الاسلام احمد مروی»، تولیت آستان قدس رضوی ظهر امروز با نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار نماینده ولی فقیه استان گلستان به مشکلات پیش آمده از سیل اشاره کرد و اظهار داشت: از دقایق نخست وقوع سیل همه مسئولان و مردم پای کار آمدند.

آیت‌الله نورمفیدی اظهار کرد: سیل منجر به خسارات سنگینی به مزارع و منازل مردم استان گلستان شد و با همت مسئولان مشکلات آبگرفتگی در بسیاری از نقاط مرتفع شده است.

گفتنی است، پس از این دیدار حضرت حجت الاسلام مروی از مناطق سیل زده استان گلستان در شهرستان‌های گمیشان و آق‌قلا بازدید خواهد کرد.

 

 

 

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در مراسم ختم  مادر شهیدان حبیب لی در آق قلا اظهار کرد: به آخوند حبیب لی و فرزندان ایشان فقدان این بانوی محترمه را تسلیت عرض می کنم، انشالله خداوند به همه بازماندگان صبر و اجر عنایت کند و این بانوی محترمه که مادر شهید هم بودند انشالله با اهل بیت پیامبر(ص) محشور بفرماید.

وی افزود: در حادثه سیل که برای استان رخ داد مردم سیل زده از خود صبوری نشان دادند و این یکی از امتیازات استان بود.

امام جمعه گرگان گفت: مهمان هایی که از تهران به استان می آمدند و از مناطق مختلف سیل زده بازدید می کردند این موضوع را عنوان می کردند که در سایر مناطق سیل زده کشور با داد و فریاد مردم مواجه بودیم اما اینجا با آرامش و صبر مردم مواجه شدیم.

آیت الله نورمفیدی افزود: انشالله  این مصیبتی که برای استان رخ داده است خیر و برکتی هم وجود داشته باشد همان طور که خداوند در آیات شریفه قرآن می فرماید چه بسا چیزهایی برای شما خوب نیست اما خیر شما در آن است.

وی اظهار کرد: خداوند به پیامبرش می فرماید آن هایی که در مصیبت ها اهل صبر کردن هستند بشارت دهید چرا که خداوند بندگانش را آزمایش می کند و صابرین افرادی هستند که وقتی مصیبتی بر آن ها وارد می شود می گویند  «انا لله و انا الیه راجعون».

امام جمعه گرگان ادامه داد: من به سهم خودم از همه مردم استان به ویژه شهرستان های آق قلا و گمیشان تشکر می کنم و امیدواریم خداوند برکات و خیراتش را بیشتر نازل می کند و افرادی هم که جان خود را در سیل از دست دادند مورد لطف ورحمت خداوند قرار گیرند.

 

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در حاشیه بازدید از مدرسه ای  واقع در شهرستان آق قلا اظهار کرد: بارش شدید باران و سیل اخیر شرایط بحرانی برای استان پیش آمده است اما بحمدلله آموزش و پرورش کار خود را در استان تعطیل نکرده و تحصیل دانش آموزان متوقف نشده است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: امیدوارم هر چه سریعتر مشکلات مدارس آق قلا و گمیشان برطرف شود .

آیت الله نورمفیدی گفت: با بررسی وضعیت موجود ساخت دو مدرسه در شهرستان آق آقلا و گمیشان را برعهده می گیرم که بعد از ساخت تحویل آموزش و پروش داده می شود.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) با درخواست نماینده ولی فقیه در استان گلستان برای «شهید خدمت» اعلام شدن امدادرسانان جهادگر مردمی جانباخته در حادثه واژگونی قایق در سیل گمیشان موافقت کردند.

 جانباختگان این حادثه شامل تعدادی از امدادگران اهل سنت نیز بوده‌اند

شامگاه ششم فروردین ماه ۹۸ قایق حامل نیروهای مردمی که برای جلوگیری از نفوذ سیلاب به شهر گمیشان تلاش می‌کردند، واژگون شد که در این حادثه شش نفر از جهادگران جان باختند.

 

اهم سخنان آیت الله نورمفیدی در نماز جمعه 23فروردین 98 گرگان :تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط «ترامپ» نشانه استیصال و درماندگی آمریکا است.

این اقدام «ترامپ» نشانه استیصال و درماندگی دولت آمریکا است.

اقدام غلط رئیس جمهور آمریکا در خصوص تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توجه تمام مردم جهان را جلب کرده است و موجی در منطقه و در سطح جهان به‎وجود آورده است.

آمریکایی‎ها در ایران و سطح منطقه مقاصد و اهدافی داشتند و خواستار خاورمیانه و ایرانِ تسلیم در برابر زورگویی‎های خود بودند و نهادی که در برابر اراده شوم آمریکا ایستادگی و مقاومت کرد در داخل کشور سپاه و نیروهای مسلح و در خارج از مرزها نیز سپاه پاسداران بود.

 آمریکایی‎ها در سوریه، فلسطین، عراق، افغانستان و ... اهدافی را دنبال می‎کردند و هزینه‎هایی بسیاری متحمل شدند تا منطقه‎ حساس خاورمیانه و کشوری مانند ایران را در اختیار داشته باشند و همانطور که خود اعتراف کردند برای دستیابی به این هدف هفت تریلیون دلار هزینه کردند اما ناکام ماندند.

در سوریه نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دولت و نیروهای مردمی این کشور مقابل جنایات آمریکا ایستادگی کردند و فعالیت‎های سپاه در عراق و سوریه مانع تحقق اهداف شوم آمریکا شد و طبیعی است که آمریکایی‎ها ناراحت و خشمگین باشند.

 به طور قطع آمریکا با این اقدام همانند همیشه راه به جایی نخواهد بُرد.

متأسفانه امروز به رژیم غاصب اسرائیل حق می‎دهند و فلسطینی‎ها را تروریست می‎دانند که این مسأله با هیچ منطقی همخوانی ندارد.

 آیا کشور آمریکا شایسته عنوان «تروریست» نیست؟، باید گفت نخستین تروریست جهان آمریکا است، آنها 20 سال با قصد شوم و تجاوزگرانه به کشور ویتنام تجاوز کردند و در زمان شاه ملعون از هواپیماهای ایران برای جنگ‎افروزی در ویتنام استفاده کردند و مردم بی‎گناه بسیاری را کشتند.

انفجار هواپیمای مسافربری در خلیج فارس و شهادت 290 نفر از هموطنان ایرانی تنها یک نمونه از جنایت آمریکا است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مدت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در برابر همه دشمنی‎ها و خصومت‎ها ایستاده است و اگر سپاه به سوریه و عراق رفته به درخواست این کشورها پاسخ مثبت داده است.

آیا نهاد مقدس سپاه که برای استقلال کشورمان و حفظ ارزش‎های الهی و اسلامی و خدمت به مردم گام برداشته است تروریست است؟

 امروز سپاه در خلیج فارس مستقر است و به نظامیان آمریکایی‎ها به‎عنوان یک تروریست می‎نگرند.

 آمریکایی‎ها به جز تعدادی سرباز که در این اوضاع بیشتر احساس خطر می‎کنند هیچ ابزاری در منطقه ندارند و هر چه داشتند علیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان دادند و هر چه که در منطقه دارند در تهاجم نیروهای مسلح ما است و به طور قطع این تصمیم ترامپ به ضرر آنها است.

ترامپ تصور می‎کرد با این کار می‎تواند به سپاه ضربه بزند اما سخت در اشتباه است چراکه این حرکت موجب انسجام ملی شد و جایگاه و منزلت سپاه را بیشتر کرد، بنده امروز با لباس سپاه در نماز جمعه حاضر شدم تا اعلام کنم همه ما سپاهی هستیم و چهره رژیم آمریکا بسیار پلید است و همه ما در موقع خطر یک سپاهی هستیم.

هیچ دوگانگی بین ملت و نیروهای مسلح وجود ندارد و سیل اخیر نیز نشان داد که همبستگی و وحدت بین ملت ایران موج می‎زند و اگر نیروهای مسلح و سپاه نبودند مشکلات مردم دوچندان می‎شد.