رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان اعلام کرد:با توجه به شرایط پیش آمده كه امکان برگزاری جشن های نیمه شعبان در مکان های عمومی وجود ندارد  گروه هایی متشکل از روحانیون ، کارکنان دفتر نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان و خادمین موکب علی بن موسی الرضا (ع) به نمایندگی از حضرت آیت الله نورمفیدی با حضور در بیمارستانهای استان  گلستان این میلاد خجسته را به  پزشکان و پرستاران و کادر درمانی و بيماران تبریک خواهند گفت.

  آیت الله نورمفیدی از مردم خواست تا در شرایط خاص امسال با حال معنوی بیشتر، به دعا برای تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان(عج) در منازل خود اهتمام ویژه داشته باشند و این مناسبت را بزرگ بشمارند .

 نماينده ولي فقيه دراستان گلستان در گفتگو با صدا و سيماي مركز گلستان اظهار داشت : ایام ولادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداء را به همه عزیزان و علاقمندان به خاندان پیامبر (ص) تبریک و تهنیت عرض میکنم.

نکته ای را که می خواستم خدمت عزیزان عرض کنم این است که هر سال در شب نیمه شعبان و این ایام بازارها ، خیابان ها ،مغازه ها ،مساجد  ، مراکز مذهبی  وحسینیه ها همه جشن و سرور برنامه داشتند ولی امسال بخاطر ویروس کرونا تقریبا بازارها ،مساجد  ومراکز مذهبی تعطیل  و اجتماعات  برگزار نمی شود لذا از مردم مي خواهم در شرايط خاص امسال به دعا برای تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان(عج) در منازل خود اهتمام ویژه داشته باشند و این مناسبت را بزرگ بشمارند .

اما نکته ای را که به آن میخواهم اشاره کنم ان این است ؛ توجه به حضرت ولی عصر (عج) است که موجب سعادت جامعه انسانی است این توجه را ما غفلت نکنیم و شب و روز نیمه شعبان دعا برای تعجیل فرج آن حضرت که (اَللّهُمَّ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ اجْعَلْنا مِنْ اَعْوانِهِ  واَنْصارِهِ وَ من الْمُسْتَشْهَدینَ بَیْنَ یَدَیْهِ) خدایا ظهور آن حضرت را تعجیل فرما ، ما را از یاوران و انصارش قرار بده  و از شهدای در رکابش .

این دعا را ما برای آنحضرت داشته باشیم و از مقام مقدس حضرت ولی عصر (عج)هم تقاضا کنیم که برای ما و سعادت امت اسلامی و جامعه بشریت دعا کند برا ی تعالی و پیشرفت و تکامل جامعه اسلامی و کشورمان آنحضرت برای ما دعا کند.وانشالله این نورانیت و توجه به آنحضرت موجب روشنایی و برکت زندگی مان بشود.

 

   کتاب «مقدمات بنیادین تفسیر قرآن» حاصل مطالعات دقیق در این موضوع مهم و تدریس آن از سوی آیت الله سیدمجتبی نورمفیدی که در آن به برجسته ترین مباحث پیشاتفسیری پرداخته شده است،منتشر و در اختیار جویندگان معارف اسلامی قرار می گیرد.

  به گزارش خبرنگار سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، مؤسسه بوستان کتاب وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم کتاب «مقدمات بنیادین تفسیر قرآن» نوشته سید مجتبی نورمفیدی را منتشر کرده است.

 نوشته پیش رو که با نام «مقدمات بنیادین تفسیر قرآن» به زیور طبع آراسته شده، تلاشی فرخنده برای دست یابی به مقدمات ضروری تفسیر است که در آن سعی شده به طور مختصر و مفید به مهم ترین مباحث پیشاتفسیری پرداخته شود.

  اثر حاضر در عین مختصر بودن، شامل مطالبی سودمند است که بی شک می تواند برای علاقه مندان به این مباحث مفید باشد. کوتاه سخن آن که، تلاش شده است در این کتاب مهم ترین آرای موجود در هر یک از ساحت های مقدمات تفسیر معرفی و بررسی شوند.

متن کامل خبر در سایت خبرگزاری رسا:

rasanews.ir/002iD8

  نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در تماس های جداگانه تلفنی  با ائمه جمعه شیعه وسنی استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سال نو از تلاش های این عزیزان در پيشگيري و مقابله با ويروس كرونا تقدير و قدرداني نمود.

 

تماس تلفنی حضرت آیت الله نورمفیدی با تنی چند از جانبازان شهرهای مختلف استان گلستان بمناسبت روز جانباز

   نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان طی تماس های جداگانه ای با تنی چند از جانبازان استان  ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل (ع) وروز جانباز را به آنان تبریک گفت.

 آیت الله نورمفیدی در این تماس های  تلفنی با جانبازان اظهار داشت: انشالله خداوند این جانبازی را ازشما به بهترین وجه قبول کند و ذخیره بزرگی برای آخرت شما قرار دهد.