رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان اعلام کرد:با توجه به شرایط پیش آمده كه امکان برگزاری جشن عید غدیردر مکان های عمومی وجود ندارد  گروه هایی متشکل از روحانیون ، کارکنان دفتر نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان و خادمین موکب علی بن موسی الرضا (ع) به نمایندگی از حضرت آیت الله نورمفیدی با حضور در بیمارستانهای استان  گلستان ضمن تشکر از زحمات بی شائبه  کادر درمانی این عید سعید را به  پزشکان و پرستاران و بيماران تبریک خواهند گفت.

آیت ا... نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، به مناسبت عید سعید قربان، طی تماس تلفنی با علمای اهل سنت استان گلستان، فرا رسیدن  این عید بزرگ را به آنان تبریک گفت و از آنان خواست تا پیام تبریک او را به مردم با صفای ترکمن صحرا برسانند و از اینکه شرایط خاص پیش آمده ناشی از شیوع بیماری کرونا و لزوم تلاش همگانی برای قطع زنجیره انتقال، مانع دیدار مستقیم معظم له با مردم منطقه شد، از هم استانی‏های خوب ترکمن عذرخواهی کرد.

ایشان در ادامه تاکید داشتند که در این ایام همه به ویژه علمای منطقه که جایگاه اجتماعی خوبی در بین مردم دارند، تمام تلاش خود را برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی به منظور جلوی گیری از انتقال ویروس کرونا به کار گیرند و از مردم خوب ترکمن صحرا نیز بخواهند از رفت و آمد و حضور در اجتماعات تا حد ممکن خودداری کنند.

نماینده مقام معظم رهبری همچنین از عموم مردم استان خواست تا با نیایش به درگاه خداوند متعال و توسل به اولیاء الهی و معصومین علیهم السلام در این ایام با برکت و مقدس برای رفع همه گرفتاری ها به ویژه دفع این بیماری دعا کنند.

لازم به ذکر است در سنوات گذشته آیت ا... نورمفیدی در ایام عید سعید قربان با حضور در منطقه ترکمن صحرا با روحانیون و عموم مردم این منطقه دیدار صمیمانه داشتند که امسال با شرایط پیش آمده امکان انجام آن فراهم نشد.

 در راستای رزمایش مواسات و احسان در استان گلستان ١٧٥ رأس گوسفند زنده تهیه وپس از ذبح در کشتارگاه صنعتی اینچه برون و بسته بندی در شهرک صنعتی تخشي محله با رعایت ضوابط کاملا بهداشتی بيش از  ٣٥٠٠  بسته گوشت گرم بمناسبت عيد سعيد قربان توسط مرکز نیکوکاری مصلی نماز جمعه گرگان با همکاری موکب علی بن موسی الرضا (ع) استان گلستان با حمایت حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ،کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) استان و کمک های خیرین در مناطق محروم شهرستان گرگان و ٧ شهرستان استان گلستان توزیع شد.

 

مصاحبه زنده تلویزیونی حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان

 در خصوص ٥ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور و همزمان در گرگان ازسیمای مرکز گلستان

زمان : یکشنبه ۵ مرداد ۹۹ ساعت ۲۰/۳۰ 

 

آگاهی و اطلاع از مبانی اصیل دینی منطبق بر زمان و مکان بر هر مسلمان لازم است و بانوان ما که وظیفه پرورش نسل آینده را به دوش دارند باید دانش خود را در زمینه علوم و معارف اسلامی بر اساس نیاز نسل امروز،عمیق و به روزرسانی کنند.   

آیت ا... سید کاظم نورمفیدی موسس حوزه علمیه الزهرا(س) گرگان در مراسم تجلیل از طلاب این حوزه افزود:  گذشت زمان موجب تغییر در افکار و اندیشه های بشر می شود و تهاجمات فرهنگی نسبت به دین و حریم خانواده هم افزایش یافته، به همین خاطر ضرورت توجه به مبانی اصیل و به روز شده دین بیشتر از گذشته احساس می شود و در این میان نقش زنان جامعه ما به عنوان مادر و پرورش دهنده نسل آینده بسیار حساس و مهم است و مادری می تواند فرزند خود را درست تربیت کند که بر مبانی دینی آگاهی و تسلط داشته باشد.

ایشان اضافه کردند: برای مقابله با جنگ فرهنگی 40 ساله دشمن علیه دین و نظام اسلامی باید دانش خود را بروز کنیم و با شایستگی در این میدان حضور داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه بهترین عمل صالح، عمل انبیاء (ص) و ائمه معصومین(ع) است، اظهار کرد: انبیاء و ائمه به فرمان پروردگار، وظیفه هدایت بشر را برعهده داشتند و علما هم باید با پیروی از سیره آنها در راه ترویج دین گام بردارند.

امام جمعه گرگان به طلاب توصیه کرد که وجود حوزه علمیه را به عنوان یک نعمت الهی قدر بدانند و پس از پایان تحصیلات حوزوی رابطه خود را با حوزه ادامه دهند و افزودند: مهمترین هدف بنده از تاسیس مدرسه علمیه خواهران و برادران در گرگان ترویج معارف اسلامی  بود و خوشبختانه امروز با گذشت 40 سال، این مدارس توانسته اند طلاب خوبی را به جامعه تحویل دهند که موثر واقع شوند.