مرحله دوم رزمایش مواسات در گرگان «پویش دست یار- رزمایش همدلی برای ایران همدل» با حضور حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان ،دکتر حق شناس استاندار گلستان و جمعی از مسئولین اجرایی استان گلستان در مصلی گرگان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با صدور پیامی به مناسبت هفته معلم گفت: سالروز شهادت مظلومانه متفکر شهید آیت الله مرتضی مطهری كه فرزند عزيزي براي امام راحل عظيم الشأن و پشتوانه محكم براي حوزه هاي علميه و دانشگاه ها و نيز خدمتگزاري سودمند براي ملت و كشور بود ، به زیبایی به‌عنوان روز معلم ثبت شده است.

متن پیام به این شرح است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم»

 

یکی از مهم ترین مصادیق تعظیم معلمان و اساتید، حضور در کلاس درس آنان است که انسان علاوه بر اینکه مطالب بسیاری از آنان می آموزد، از آداب و رسوم و اطلاعات غیر درسی نیز بهره مند می شود؛ افزون بر آن، به مقام دوستان خداوند و ثواب آنچه نزد خداست نیز دست می یابد. در حقیقت آموزه های معلم، همانند قطرات باران دلهای تشنه را سیراب و استعدادها را شکوفا می کند.

در جامعه انسانی، اساسی ترین کار، تعلیم و تربیت است و کسی که این رسالت را به دوش می کشد معلم است. معلمی به هر گونه تلاشی که برای هدایت، تکامل و آموزش انسان صورت می گیرد، اطلاق می شود. از همین روست که پیامبران، معلم بشر خوانده می شوند. دغدغه معلم همیشه این است که حیات بشر، بر مدار ارزش ها و کرامت انسانی بچرخد و شناخت خدا و مکتب و دین، همت اساسی آدمی باشد و هیچ بیگانه ای را مجال تجاوز به فرهنگ ارزشی دین و میهن فراهم نیاید.

سالروز شهادت مظلومانه متفکر شهید آیت الله مرتضی مطهری كه فرزند عزيزي براي امام راحل عظيم الشأن و پشتوانه محكم براي حوزه هاي علميه و دانشگاه ها و نيز خدمتگزاري سودمند براي ملت و كشور بود ، به زیبایی به‌عنوان روز معلم ثبت شده است، ضمن گرامیداشت هفته معلم، امیدوارم که معلمان عزیز و همه دست اندرکاران آموزش و پروش و تربیت جامعه اسلامى در دانشگاهها و همچنین حوزه های علمیه تحت الطاف خداوند متعال و توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بیش از پیش در کار تربیتى و آموزشى موفق باشند.

حضرت آیت الله نورمفیدی طی یک تماس تلفنی با خانواده مرحوم حجت الاسلام و المسلمین قدمی درگذشت وی را تسلیت گفتند.

 نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان طی یک تماس تلفنی با همسر مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید حبیب الله قدمی ضمن دلجویی از خانواده آن مرحوم در گذشت تاسف بار وی را تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و رحمت واسعه ربوبی و برای عموم بازماندگان بویژه همسر و فرزندان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت نمودند.

 یادآور می شود حضرت آیت الله نورمفیدی در ایام بیماری آن مرحوم نیز طی تماس های تلفنی متعدد با وی جویای احوال او بوده و مستمرا پیگیر امور درمانی ایشان بودند.

 همچنین آن مرحوم  هفته گذشته طی تماسی از بیمارستان با حضرت آیت الله نورمفیدی ضمن تقدیر و تشکر از الطاف و عنایات معظم له نسبت به خود و خانواده شان سلامتی و طول عمر ایشان را از خداوند متعال خواستار شد.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با صدور پیامی  به مناسبت هفته ملی کار و کارگر گفت : از همه کارگران ارجمند  و مسئولین محترم که در حمایت از این قشر زحمتکش  تلاش دارند تقدیر و تشکر می نمایم.

متن پیام به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

     اینجانب کار را سرمایه و ذخیره ملی و کارگران  را  بازوان حركت جامعه به سوی رشد، تعالی و شكوفايی می دانم. بی شك همه پيشرفت‌های حاصل در مسير زندگی نشات گرفته از رشد و پويايی فكر و گسترش انديشه‌ورزی است و در هر جامعه‌ای كه از فرصت انديشه و بازوی هنرمند كارگران بهتر استفاده شود توسعه و پيشرفت، رونقی دو چندان  و از گسترش بیکاری منجر به آسیب ها و پیامدهای  ناگوار آن جلوگیری خواهد کرد.   مسلما کارگران بخش‌های صنعت، کشاورزی، خدمات و... همگی، مهم‌ترین اثر را در تولید ملی دارند و بی‌تردید حمایت از این عزیزان به‌عنوان کسانی که در زمره شریف‌ترین و گاهی محروم‌ترین اقشار جامعه قرار دارند؛ مصداق کمک به تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حمایت از تولید ملی در سال "جهش تولید "که رمز حفظ و ارتقای عزت کشور است، خواهد بود.

   با گرامیداشت هفته ملی کار و کارگر از همه کارگران ارجمند  و مسئولین محترم که در حمایت از این قشر زحمتکش  تلاش دارند تقدیر و تشکر می نمایم. از درگاه خداوند متعال  سعادت و سر افرازی جامعه کارگری را در خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی خواستارم.

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سيد كاظم نورمفيدي

اردیبهشت 1399

رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان  از طبخ و توزیع ۳۰ هزار پرس غذای گرم در میان نیازمندان، آسیب‌دیدگان اجتماعی و افراد بی‌بضاعت ناشی از بیماری ویروس کرونا طی ماه مبارک رمضان با حمایت حضرت آیت الله نورمفیدی و خیرین عزیز به ارزش دو میلیارد و پانصد میلیون ریال خبر داد.

 وی اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود و رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر عدم شکل گیری هرگونه اجتماع مردمی،  توزیع و پخش غذای گرم در بین نیازمندان به مدیریت مسجد جامع گلشن گرگان و همکاری خادمین موکب علی بن موسی الرضا علیه السلام استان گلستان از شب اول ماه مبارک رمضان هرشب به تعداد ۱۰۰۰پرس انجام می گیرد.

رضا جعفری افزود: از همه خیرین دعوت می کنیم با شرکت در این طرح "مواسات و احسان" مخارجی را که در سالهای گذشته برای افطار روزه داران هزینه می کردند به نیازمندان اختصاص دهند .