پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی-نماينده ولي فقيه در استان گلستان گفت: وضعيت اقتصادي كشور شور و نشاط ندارد و بايد شور و نشاط كافي در آن ايجاد كرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آيت الله سيدكاظم نورمفيدي شامگاه یکشنبه در ديدار با مديران مالياتي استان گفت: ماليات هنوز در جامعه ما آنطور كه بايد و شايد جا نيفتاده است، برخي كشورها 100درصد درآمد از طريق ماليات به دست مي آيد اما در ايران خيلي ها سعي مي كنند از زير بار ماليات دادن شانه خالي كنند. نگاه مردم به مالیات باید عوض شود

وي افزود: فرهنگ سازي ماليات زمان مي برد ولي نظام، دولت و متوليان امر بايد برنامه ريزي هاي حساب شده، منسجم، دراز مدت، ميان مدت و كوتاه مدت داشته باشند تا مردم بدانند ماليات صرف چه اموري مي شود. نورمفيدي ادامه داد: نگاه مردم بايد عوض شود، اگر عوض نشود هرچه برنامه ريزي كنيم بازهم عده اي از زير پرداخت ماليات در مي روند.

وي تصريح كرد: برخورد متوليان جمع آوري ماليات نسز مي تواند تاثير گذار باشد، نواقصي در قوانين مالياتي وجود دارد كه يا بايد قانون را منعطف كرد و يا متوليان انعطاف نشان دهند. نورمفيدي اذعان داشت: وضع قوانين ماليات نه بايد به گونه باشد كه به اقشار ضعيف فشار بيايد و نه به گونه اي كه قشري كه توان پرداخت ماليات دارند از زير پرداخت ان در بروند.

وي خاطر نشان كرد: ماليات بايد به گونه اي باشد كه كسي كه مي خواهد در بخش توليد سرمايه گذاري كند فشاري را حس نكند.

نماينده ولي فقيه در استان گلستان خاطر نشان كرد: سرمايه بايد تبديل به سرمايه شود و از راه ماليات هزينه هاي كشور تامين شود،بايد ديد كشورهايي كه 100 درصد امورشان از طريق ماليات تامين مي شود چه مي كنند. رمضان ماه خودسازی است نورمفيدي با اشاره به فرا رسيدن ماه مبارك رمضان گفت: رمضان ماه خودسازي است، ما با هر عملي كه انجام مي دهيم خود را مي سازيم و خشتي روي وجود خود مي گذاريم.

وي اضافه كرد: اصولا آنطور كه از روايات و آيات استفاده مي شود در قيامت به شكلي كه به خود داديم بروز مي كنيم، حرام خوري يك خصلت است كه در قيامت به شكل خوك بروز مي كند. نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان يادآور شد: ماه رمضان براي اينست كه بازنگري كنيم و ببينيم در دوران عمر خود چه كرده ايم و توبه همان تجديد بناست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی با منتخبین مردم دیدار کرد.

در این دیدار آیت الله نورمفیدی ضمن تبریک و آرزوی توفیق برای اعضای جدید شورای شهر گرگان، آنها را به پرهیز از سیاسی کاری و تصمیم گیری بر اساس جریانات سیاسی و تلاش در راستای توسعه شهری توصیه کرد.

وی همچنین با تقدیر از حماسه پرشکوه مردم در انتخابات اظهار داشت: حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای، تجلی تحقق حماسه سیاسی بود است.
همچنین اعضای دوره چهارم شورای شهر گرگان خواستار بهره مندی بیشتر از دیدگاه ها و بیانات نماینده ولی فقیه در استان و سایر علما و بزرگان دینی پس شروع به کار این دوره به منظور کسب رهنمودهای بیشتر در حوزه مدیریت شهری شدند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان  باتاکید بر کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان گفت: این کمک ها باید محترمانه وخیرخواهانه انجام شود.

به گزارش روابط عمومی دفترنماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله ˈسیدکاظم نورمفیدیˈ در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی گرگان اظهار کرد: این ماه بدون شک همراه خود خیر و برکات بسیار می آورد و ما باید از این خیر و برکات آگاه باشیم.

به گفته وی، ما فقط گرسنگی، تشنگی این ماه را مشاهده می کنیم، در صورتی که اگر مسائل پشت پرده ماه مبارک رمضان برای ما روشن و مشخص شود، بدون شک دعا می کنیم که همه سال ماه رمضان باشد.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: پیامبر (ص) همیشه قبل از فرا رسیدن این ماه مبارک، ندا می دادکه ماه خدا می آید و همراه خود برکت و رحمت می آورد و به نوعی مسلمین را آماده ورود به ماه میهمانی خداوند می کرد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: برای این که نهایت بهره و استفاده را از این ماه ببریم باید بدانیم که مهمانی خداوند خیلی مهمتر از میهمانی ها دنیوی است و برای رفتن به آن باید پاکیزه و آماده باشیم.

آیت الله نورمفیدی خطاب به روزه داران توصیه کرد که نسبت به ماه رمضان و برکات آن توجه بسیار داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گلستان در خطبه اول با اشاره به سخنانی از پیامبر اکرم (ص) در خصوص مساله ظهور امام زمان (عج) گفت: انتظار فرج از برترین اعمال است، به خصوص این که این انتظار برای یک منجی در کل جهان باشد.

وی یادآور شد: انتظار به معنای امید است و امید در واقع منشا حرکت بوده و یاس منشاء سکون می باشد.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: بالاترین انتظار پیروزی حق بر باطل است که خداوند آن را نوید داده است و به صورت کلی و جهانی خواهد بود.

وی در پایان خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد.

بسمه‌تعالي

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين آقاي دكتر حسن روحاني دامت بركاته

بعد‌السلام و التحيه انتخاب شايسته حضرتعالي را به رياست جمهوري ايران اسلامي به ملت شريف ايران ،‌ مقام معظم رهبري و جنابعالي تبريك عرض مي‌كنم. بي‌شك تحقق حماسه سياسي بدون حضور گسترده مردم و همه سليقه‌ها ممكن نبود. از مردم انقلابي ايران كه در تحقق اين حماسه بزرگ مشاركت پرشور داشتند و از شخصيت‌هاي برجسته نظام و انقلاب كه با حمايت از حضرتعالي در شكل‌گيري اين صفحه افتخار آميز براي ايران عزيز نقش پررنگي ايفاء كردند سپاسگزاري مي‌كنم.

امروز بيش از هر زمان مديريت و تدبير و تجربه شما در پيشيرد اهداف انقلاب اسلامي ، پيشرفت و سازندگي كشور و حل مشكلات مردم بويژه معضلات اقتصادي مي‌تواند راه‌گشا و مشكل‌گشا باشد و بعد از خلق حماسه سياسي مهمترين اقدام دولت تدبير و اميد خلق حماسه اقتصادي است. شما كه از سابقه درخشاني در سالهاي قبل و بعد از انقلاب برخورداريد و از يازان صديق امام و رهبري بوده‌ايد با ايجاد دولت فراجناحي و توانمند توازن سياسي را كه از مهمترين نيازهاي كشور است تحقق بخشيد.

توصيه حقير اين است با اتكال به آراء‌ ملت به جناح‌بنديهاي سياسي در اداره كشور و انزواء بسياري از نخبگان و مديران با تجربه پايان داده و از همه نيروهاي انقلاب استفاده كنيد و شايسته‌سالاري و اعتدال را كه همواره شعار شما بوده مد نظر داشته باشيد و با تعامل سازنده با جهان و ديپلماسي قوي كه خود در اين امر تخصص داريد بدون عقب‌نشيني از ارزشهاي انقلاب پرچم عزت و اقتدار ايران بزرگ را در برابر ديدگان جهانيان برافرازيد و با اين اهرم ، تحريم‌هاي ظالمانه را بشكنيد.

اميد است كه همه شايستگان و دستگاههاي كشور در كنار شما با همكاري و همدلي در جهت تعالي نظام اسلامي و پيشرفت كشور در همه زمينه‌ها قدم بردارند.

از خداوند متعال سلامتي و توفيق و نصرت الهي را براي شما مسئلت دارم.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

سيد كاظم نورمفيدي

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: امروز مردم هوشیار و بابصیرت ایران اسلامی، دو توطئه و دسیسه دشمنان در باره انتخابات را به خوبی می شناسند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله ˈسیدکاظم نورمفیدیˈ در خطبه این هفته نماز عبادی سیاسی این شهر افزود: دشمن از یک سو می خواهد مردم حضور کمرنگی در انتخابات داشته باشند تا به خواسته های شیطانی خود برسد و از سوی دیگر می خواهد انتخابات به سمتی هدایت شود تا فرد منتخب مردم با موازین انقلاب اسلامی هماهنگ نباشد.

 

 

به گفته وی، بر اساس این دو توطئه و برنامه ریزی دشمن که از اتاق فکر و رصد آنان دریافت می شود، مردم فهمیده و بابصیرت ایران حضور گسترده ای در انتخابات خواهند داشت و از سوی دیگر با انتخاب درست و اصلح خود، مشت محکمی بر دهان دشمنان خواهند کوبید