نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان در نامه ای  به مسسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان از وی خواست در تصمیم فدراسیون بسکتبال کشور بازنگری شود.

 فدراسیون بسکتبال ایران به علت تعطیلی مسابقات، تصمیمی اتخاذ کرد که باعث نارضایتی شدید مردم گرگان به ویژه جوانان علاقمند به بسکتبال شد و با توجه به موفقیت ها و صدر نشینی تیم بسکتبال گرگان آنان این تصمیم را اجحاف در  حق این تیم می دانند.

متن نامه آیت الله نورمفیدی بدین شرح است.

 

بسمه تعالی

 

جناب آقای دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان دامت افاضاته

 بعد السلام و التحیه

  با آرزوی توفیق الهی خدمتگزاران و دفع بلیه پلید "کرونا"در عالم و کشور، همانگونه كه در جریان هستید، پس از شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص کشور، بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، کلیه مسابقات و فعالیت های ورزشی تعطیل شده است. در روزهای اخیر مراجعه  مکرر مدیران، متولیان، معتمدان، علاقه مندان و دلسوزان ورزش استان و همچین جوانان گرگان به اینجانب از تصمیم فدراسیون بسکتبال در خصوص سرانجام لیگ و عدم اعلام قهرمانی تیم گرگان و اعزام تیم به رقابت های آسیایی به شدت گلایه و نارضایتی  داشتند. این در حالی است که بنا بر گزارش های رسیده، تیم گرگان توانسته است در مسابقاتی فشرده، مقام نخست این مسابقات را کسب کند.

   جنابعالی شاخص های برتر و فرهنگ غنی استان گلستان و شهر گرگان را اشراف دارید که تيم بسكتبال گرگان، از دیرباز در ورزش کشور حضور داشته و همواره یک تیم مردمی بوده است؛ اکنون نیز این تیم با حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهرگرگان، فعالیت دارد و تمامی هزینه ها از محل بیت المال، درآمد و عوارض مردمی تامین می شود.

 با عنایت به حساسیت موضوع از آن بزرگوار که از مدیران با تجربه و دلسوز کشور هستید انتظار دارم بر اساس ضوابط و مصالح تشکیلاتی و اتخاذ تدابیر شایسته موجبات رفع نگرانی اهالی ورزش گرگان و علاقه مندان به این ورزش را فراهم آورید تا از تضییع حقوق شهروندان گرگان جلوگیری  بعمل آید.

موفقیت جنابعالی و مدیران صدیق نظام جمهوری اسلامی ایران را از خداوند منان خواستارم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

با تصویب جلسه ویدئو کنفرانس رئیس دفتر مقام معظم رهبری، آیت ا... نورمفیدی، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و استاندار گلستان

 ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) پشتیبان شهرستان محروم گمیشان شد

 جلسه ویدئو کنفرانس با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، آیت ا... نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) کشور، استاندار گلستان در روز سه شنبه دوم اردیبهشت ماه برگزار شد. در این دیدار مشکلات و نیازهای استان مورد بررسی قرار گرفت و علاوه بر قول مساعد مسئولان برای حل مشکلات شهر محروم گمیشان مصوب شد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان پشتیبان برای سرمایه گذاری و رفع مشکلات مردم این منطقه به صورت ویژه وارد عمل شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در این دیدار با تاکید بر انجام فرائض ماه رمضان و بیان فضیلت‌های این ماه، گفت: خاندان پهلوی در گلستان جنایات بسیاری کردند و رضا پهلوی اموال مردم این منطقه را به غارت برد. لذا جمهوری اسلامی و در راس آن مقام معظم رهبری تلاش داشتند اموال با همکاری بنیاد علوی در قالب اسناد علوی به صاحبان‌شان بازگردانده شود. ایشان در بخش دیگری از صحبت خود به خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت آمام و بنیاد برکت اشاره داشت و از خدمات این مجموعه برای حل مشکلات مردم تشکر کرد.

‌در این دیدار آیت ا... نورمفیدی بر ایجاد زمینه‌های تولید با توجه به شرایط اقتصادی امروز کشور در سالی که از سوی رهبر انقلاب به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، تاکید کرد و گفت: گلستان یک استان کشاورزی است، اما نمی‌شود به این بخش به عنوان یک شغل تکیه و امید داشت، به ویژه در شمال استان، کشاورزان مشکلات زیادی دارند و از سوی دیگر سرانه درآمد مردم استان از میانگین کشوری هم پائین‌تر است. مردم گلستان نیازمند حمایت ویژه هستند. در این سالها استان ما را به عنوان استان سبز  می خوانند و همین موضوع باعث شده که در صنعت عقب بماند و  نتواند به رشد و پیشرفتی که به آن نیاز دارد دست پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: در شرایط کنونی هم مردم این استان بسیار مسئولانه وارد عمل شدند و در رزمایش مواسات اقدامات خوبی صورت گرفت.

ایشان در ادامه افزودند: بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد برکت در خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم کارنامه خوبی دارند به ویژه در سیل سال گذشته این استان اقدامات موثری انجام دادند، همچنین در اهداء سند مالکیت از سوی بنیاد علوی به محرومین و مردم مناطق مرزنشین استان، مشارکت در ساخت بیمارستان و مدرسه سازی اقدامات این نهادها در گلستان قابل تقدیر است و انتظار داریم این خدمات بیشتر و وسیع تر انجام شود تا بخشی از مشکلات مردم این منطقه رفع گردد.

هادی حق‌شناس استاندار گلستان نیز در این نشست گفت: در کشور ۳۱ شهرستان محروم داریم و یکی از آنها گمیشان در استان گلستان است، ونیاز است تا ستاد اجرایی و بنیاد برکت در زمینه‌های بنگاه محوری، اشتغال محوری و اجتماع محوری پشتیبان این شهر باشد. و نیاز است تا مبنای حرکت و خدمت بنیاد برکت و ستاد اجرایی با توجه به همه نیازها در این استان از این شهرستان محروم باشد.

پس از درخواست آیت ا... نورمفیدی و استاندار گلستان، رییس دفتر مقام معظم رهبری، از موافقت رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، برای پشتیبانی از شهرستان محروم گمیشان خبر داد.

 

آیت ا... نورمفیدی در گفتگو با سیمای مرکز گلستان :در راستای فرمایش مقام معظم رهبری، امیدوارم با همت اهالی شیعه و سنی استان مشکلات نیازمندان مرتفع شود

در شرایط فعلی با وجود مشکلات معیشتی که برای تعدادی از هم وطنان ما ایجاد شد، امیدواریم در راستای پیام مقام معظم رهبری و آغاز «#رزمایش_مواسات» با همت مردم شیعه و سنی استان، بخشی از مشکلات پیش آمده هم استانی های خوب ما مرتفع شود.

آیت ا... نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گرگان افزودند: در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم و امیدوارم از برکات معنوی این ماه عزیز همه به بهترین شکل بهره مند شویم و توجه ما به نیازمندان بیشتر شود. در همین راستا پس از پیام رهبر معظم انقلاب برای «#رزمایش_مواسات_وهمدلی_مؤمنانه » جلسه نمایندگان ولی فقیه در سراسر کشور با مدیریت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبری ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و مقرر گردید که این حرکت مردمی با محوریت نمایندگان ولی فقیه دراستانها و ائمه جمعه شهرها شروع  و فعال شود. در استان ما هم قبل از آن «پویش #احسان_در_گلستان» آغاز شده بود و در ادامه همان حرکت جلسه ای با مسئولین و دست اندرکاران برگزار شد و برنامه ریزی لازم انجام گرفت و در شهرستانها  نیز این اقدام با محوریت ائمه محترم جمعه در حال انجام است.

نماینده ولی فقیه اضافه کردند: کارهای بسیار خوبی با هماهنگی دستگاه های مرتبط در حال انجام است و لازم می دانم از بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، فعالان اقتصادی و خیرین استان، سپاه و پایگاه های مقاومت بسیج، کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر،امامان جماعت مساجد، نهادهای مردمی و کارکنان ادارات، خیریه ها و مراکز نیکوکاری و همه عزیزانی که دراین رابطه فعال بودند، تشکر ویژه کنم. در گرگان مصلی نماز جمعه مرکز جمع آوری و آماده سازی کمک ها تعیین گردید.

ایشان گفتند: با توجه به شرایط خاص ماه مبارک رمضان امسال، از همه مومنین درخواست می کنم  مخارجی که در سالهای گذشته برای افطار روزه داران هزینه می کردند را امسال به نیازمندان اختصاص دهند که قطعا ثواب بیشتری را در پی خواهد داشت و بنا به نظر بعضی از مراجع بزرگوار و فرمایش امام راحل و مقام معظم رهبری احتیاطاً می توانند، فطریه ها را در ماه رمضان به عنوان قرض به فقرا بدهند و در شب عید سعید فطر آن را محاسبه کنند.

آیت ا... نورمفیدی در ادامه افزودند: استان گلستان در زمینه کمک به نیازمندان و تامین تجهیزات و امکانات پزشکی بسیار خوش درخشید و امیدواریم خداوند به احس وجه از خیرین قبول فرماید و از صدا و سیما که در راستای رزمایش مواسات و احسان و همچنین مبارزه با ویروس کرونا عملکرد خوبی داشته است، تشکر می کنم.

جلسه نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه حضرت آیت الله نورمفیدی نماينده ولی فقیه در استان گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص رزمایش مواسات و یاری رساندن به افراد کم ‌بضاعت در استان گلستان ارائه کرد.

آیت الله نورمفیدی در این جلسه گفت : برنامه‌ها باید مردمی باشد و دستوری نباشد و نکته مهم این است که باید برنامه ها به شکلی انجام شود که روحیه ایثار ، فداکاری ، خدمت و نو دوستی را بتواند تقویت کند.

وی تاکید کرد : کارهایی که قبل از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و یا بخشی هم بعد از پیام رهبر انقلاب اسلامی که در این مدت انجام شده است قطعا بدون برنامه ریزی تحقوق پیدا نمی‌کرد.

آیت الله نورمفیدی در ادامه جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده قبل و بعد  از بیانات مقام معظم رهبری را به در این جلسه ارائه نمود.

 

رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان اظهار داشت :در ادامه خدمت به محرومین درشرایط خاصی که این روزها با کرونا ویروس بوجود آمده  اجرای رزمایش مواسات  در استان به دنبال رهنمود  مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) و تاکیدات حضرت آیت الله نورمفیدی در دستور کار قرار گرفت.

رضا جعفری تصریح کرد: بمنظور تحقق فرمایشات الهام بخش رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان مبنی بر رزمایش کمک همدلانه و مومنانه موسوم به «مواسات» و تاکیدات نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با پویش احسان در گلستان ویژه کمک به نیازمندان و فقرا ، مصلی نماز جمعه گرگان مرکز پشتیبانی این رزمایش قرار گرفته و از تاریخ 23 فروردین 98 آغاز به کار نموده است.

وی با بیان اینکه مرحله اول برگزاری رزمایش مواسات تا عید فطر ادامه دارد گفت: این رزمایش در استان گلستان پس از شناسایی نیازمندان  با همکاری امامان جماعت ،هیئت امنای  مساجد ، پایگاه‌های بسیج، مراکز خیریه و نیکوکاری  برای خدمات‌رسانی به اقشار مختلف مردم عملیاتی می‌شود.

جعفری اظهار داشت: مرکز نیکوکاری مصلی نماز جمعه گرگان و خادمین موکب علی بن موسی الرضا (ع) استان گلستان با   حمایت حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان و فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی گرگان در مرحله اول این رزمایش 5000سبد مواد غذایی به ارزش10/000/000/000 ریال را تدارک دیده که در حال حاضر  اجناس آن تا حدودی خریداری و از روزهای آینده در مصلی گرگان بسته بندی آن شروع خواهد شد.

مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه گرگان گفت: رزمایش مواسات اقدامی مثبت برای حمایت و کمک به اقشار ضعیف و آسیب دیده است و اجرای این رزمایش نیازمند تلاش همگانی و حمایت خیرین شریف است که ما از همه این عزیزان  دعوت می کنیم ما را دراین امر خیر و خداپسندانه یاری نمایند.