در راستای رهنمود رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در روز نیمه شعبان مبنی بر ضرورت ایجاد رزمایش گسترده مواسات برای یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی آن با حضور نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان و مسئولین استانی در بیت الزهرا (س) برگزار شد.

 

اهم سخنان حضرت آیت الله نورمفیدی در این جلسه:

 

تشکر از اعضای حاضر در جلسه در راستای  تحقق بخشیدن پیام مقام معظم رهبری  (مدظله العالی) برای رزمایش مواسات و کمک به نیازمندان و فقرا ، و تقدیر از کادر درمان استان ، استانداری ،ادارات کل ،نیروهای مسلح (سپاه و بسیج و ارتش و انتظامی) ،گروهای جهادی ، خیرین و همه عزیزانی که در این روزهای سخت از هیچ تلاشی برای پیشگیری و مقابله با این بیماری دریغ نکرده اند .

 

 اشاره به کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی):(چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتّفاق بیفتد، خاطره‌ی خوشی را از امسال، در ذهنها خواهد گذاشت) با تاکید بر جنبه مردمی بودن این طرح

 

  اشاره به طرح احسان در گلستان که قبل از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)توسط نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان مطرح شد.

 

  شناسایی جامعه هدف و نیازمندان آبرومند و آسیب دیدگان و اقشار ضعیف از طریق امامان مساجد ،هیت امناء ، پایگاه های بسیج و مراکز خیریه(آسیب دیدگان همه جای استان ،روستاها و حاشیه شهرها همه لحاظ شود)

 

  قرارگاه شهرستانی رزمایش مواسات با محوریت امامان جمعه در  همه شهرستانهای استان تشکیل گردد و در این قرارگاه تصمیمات شهرستانی با محوریت رهنمود رهبر معظم انقلاب در زمینه کمک به فقرا و نیازمندان با ایجاد موج مردمی مسئله انجام شود.

 

 شیوه اقدام کمک به نیازمندان همراه با حفظ آبروی خانواده این عزیزان

 

 چگونگی جذب منابع و شناخت ظرفیت های ممکن و فراخوان عمومی خیرین

 

 هماهنگی و انسجام بیشتر بین ادارات و نهادی ها در راستای اجرایی شدن این طرح

 

توجه خیرین و مردم به اهمیت این طرح با توجه به رهنمود رهبر معظم انقلاب و درخواست از مردم که نذورات سالانه وهزینه های افطاری خودشان را که سالهای گذشته برپا داشتند را به این طرح اختصاص دهند.

 

با اشاره با خدمات مردم و مسئولین استان به حادثه سیل گلستان و همچنین کروناویروس تلاش گردد دراین طرح مواسات و کار خیر مومنانه استان گلستان به عنوان نمونه در سطح کشور مطرح شود.

 

  در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در روز نیمه شعبان مبنی بر ضرورت ایجاد رزمایش گسترده مواسات برای یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت، صبح امروز جلسه نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد.

 در روز نیمه شعبان انجام شد؛

  اعزام ۸ گروه از سوي نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان به ۲۶ بیمارستان و مراکز درمانی استان گلستان

 با توجه به شرایط پیش آمده كه امکان برگزاری جشن های نیمه شعبان در مکان های عمومی وجود نداشت ، ۸ گروه اعزامی متشکل از روحانیون ، کارکنان دفتر نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان و خادمین موکب علی بن موسی الرضا (ع) به نمایندگی از حضرت آیت الله نورمفیدی با حضور در۲۶ (بیمارستان و مراکز درمانی استان  گلستان) با تبریک میلاد  حضرت ولی عصر (عج)از زحمات پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی تقدیر نموده و از بيماران در این مراکز درمانی عیادت و دلجویی نمودند.

 

 

رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان اعلام کرد:با توجه به شرایط پیش آمده كه امکان برگزاری جشن های نیمه شعبان در مکان های عمومی وجود ندارد  گروه هایی متشکل از روحانیون ، کارکنان دفتر نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان و خادمین موکب علی بن موسی الرضا (ع) به نمایندگی از حضرت آیت الله نورمفیدی با حضور در بیمارستانهای استان  گلستان این میلاد خجسته را به  پزشکان و پرستاران و کادر درمانی و بيماران تبریک خواهند گفت.

  آیت الله نورمفیدی از مردم خواست تا در شرایط خاص امسال با حال معنوی بیشتر، به دعا برای تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان(عج) در منازل خود اهتمام ویژه داشته باشند و این مناسبت را بزرگ بشمارند .

 نماينده ولي فقيه دراستان گلستان در گفتگو با صدا و سيماي مركز گلستان اظهار داشت : ایام ولادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداء را به همه عزیزان و علاقمندان به خاندان پیامبر (ص) تبریک و تهنیت عرض میکنم.

نکته ای را که می خواستم خدمت عزیزان عرض کنم این است که هر سال در شب نیمه شعبان و این ایام بازارها ، خیابان ها ،مغازه ها ،مساجد  ، مراکز مذهبی  وحسینیه ها همه جشن و سرور برنامه داشتند ولی امسال بخاطر ویروس کرونا تقریبا بازارها ،مساجد  ومراکز مذهبی تعطیل  و اجتماعات  برگزار نمی شود لذا از مردم مي خواهم در شرايط خاص امسال به دعا برای تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان(عج) در منازل خود اهتمام ویژه داشته باشند و این مناسبت را بزرگ بشمارند .

اما نکته ای را که به آن میخواهم اشاره کنم ان این است ؛ توجه به حضرت ولی عصر (عج) است که موجب سعادت جامعه انسانی است این توجه را ما غفلت نکنیم و شب و روز نیمه شعبان دعا برای تعجیل فرج آن حضرت که (اَللّهُمَّ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ اجْعَلْنا مِنْ اَعْوانِهِ  واَنْصارِهِ وَ من الْمُسْتَشْهَدینَ بَیْنَ یَدَیْهِ) خدایا ظهور آن حضرت را تعجیل فرما ، ما را از یاوران و انصارش قرار بده  و از شهدای در رکابش .

این دعا را ما برای آنحضرت داشته باشیم و از مقام مقدس حضرت ولی عصر (عج)هم تقاضا کنیم که برای ما و سعادت امت اسلامی و جامعه بشریت دعا کند برا ی تعالی و پیشرفت و تکامل جامعه اسلامی و کشورمان آنحضرت برای ما دعا کند.وانشالله این نورانیت و توجه به آنحضرت موجب روشنایی و برکت زندگی مان بشود.