نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان طی تماس های جداگانه ای با روسای بیمارستان های (گرگان-گنبد-علی آباد کتول-کردکوی -بندرگز و آق قلا ) ضمن تبریک بعثت پیامبر (ص) و سال نو و دعا برای شفای بیماران از روند درمانی بیماران بستری در این بیمارستان ها مطلع شد.

در این تماس ها حضرت آیت الله نورمفیدی  از تلاش های شبانه روزی پزشکان ، پرستاران ، کادر درمانی ومجموعه دانشگاه علوم پزشکی در مبارزه با ویروس کرونا قدردانی کرده و سلامتی و توفیق انان را از خداوند متعال خواستار شد.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان طی تماس های جداگانه با تنی چند از بیماران مبتلا به کرونا ویروس ضمن احوال پرسی و اطلاع از آخرین وضعیت این بیماران شفای کامل و عاجل آنان را از خداوند متعال خواستار شد.

همچنین در پی درگذشت جمعی از هم استانیهای شریف بر اثر ابتلا به ویروس کرونا نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان طی تماس تلفنی با خانواده تنی چند از  جان باختگان ، ضمن دلجویی از آنان برای درگذشتگان رحمت واسعه و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از خداوند متعال مسئلت نمود.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ

 

 الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ صَلَّی اللَّهُ عَلَی سَيِّدِنا وَ نَبِیِّنَا مُحَمَّد وَ عَلَی أهلِ بَیتِهِ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

سالی را که پشت سر گذاشتیم(سال98) سال پرگرفتاری برای کشور ما بود، در ابتدای سال کشور و استان ما گرفتار سیل شد. بعد شهادت سردار بی نظیر اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی اتفاق افتاد که مصیبت بسیار بزرگی بود نه فقط برای کشور ما بلکه برای همه ملت های منطقه.

سقوط هواپیما و مسافرانی را که در آن هواپیما به شهادت رسیدند و همچنین این اواخر این ویروسی که تقریبا عالم گیر شده و دامن کشور ما را هم گرفته است. به هر حال گرفتاری های این گونه دراین سال ما زیاد داشتیم، ولی مردم و ملت ایران هویت واقعی خودشان را نشان دادند. در جریان سیل در شهادت حاج قاسم و امروز هم در خصوص این بیماری که اتفاق افتاده، به هر حال همه با هم همکاری کردند. نوعدوستی و روحیه  خدمت به هم نوع را به بهترین شکل ممکن نشان دادند. من همین جا لازم است از همه آنهایی را که در این گرفتاری ها حضور داشتند، خدمت کردند و از مردم رفع نگرانی و دلجویی کردند از همه تشکر و قدردانی کنم و همچنین در این جریان ویروسی را که به جان ملت ما افتاده است لازم می دانم از همه عزیزانی را که واقعا خدمت کردند کار کردند زحمت کشیدند مخصوصا پزشکان، پرستاران و همه این عزیزان که حتی جان خودشان را به خطر انداختند که دیگران را نجات دهند، باید صمیمانه تشکر کنیم. خداوند انشاا...به همه اینها خیر عنایت بفرماید، مخصوصا رهبر معظم انقلاب که در همه این حوادث پیش آمده وارد شدند و از مردم خواستند و فرامینی داشتند برای اینکه مردم این مشکلات را صبورانه تحمل کنند دولت و همه مسئولانی که در این رابطه تلاش کردند، از همه تشکر و قدردانی میکنیم.

یک نکته را به عنوان دل داری به همه عرض میکنم. قرآن مجید در سوره "أَلَمْ نَشْرَحْ " به رسول خدا(ص) خطاب می کند و می فرماید.: (إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ وَإِلَى رَبِّكَ فَارْغَبْ) یعنی وقتی را که گرفتاری ها پیش می آید اینطور نیست که گرفتاری همه اش بد باشد، در متن این گرفتاری ها و مشکلات خداوند می فرماید گشایش ها وجود دارد (إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا) در درون همین مشکلات گشایش ها و آسانی ها وجود دارد و لذا در آخر سوره مبارکه خداوند می فرماید (فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ)وقتی را که از یک گرفتاری مهم اجتماعی بیرون آمدید، کار دیگری شروع کنید. اینطور نباشد که آرام بشینید و دست روی دست بگذارید. خداوند می خواهد بفرماید که مشکلات درعین اینکه مشکل هستند اما در گشایش آور و آسان کننده هم است. بطور کلی بسیاری از خوبی هایی را که ملت ها بدست می آورند از درون مشکلات است. بنابراین ما نباید در مقابل مشکلات سر فرود بیاوریم و کمرمان بشکند باید به استقبال رفت و از درون همین سختی ها و مشکلات آسانی ها را کسب کرد. این سنت الهی است. به هر حال سال 98 با همه مشکلاتش و در عین حال با همه خدماتی را که مسئولین انجام دادند را پشت سرگذاشتیم. انشاا... امیدواریم گرفتاری اخیر را هر چه زودتر با همکاری همه مردم پشت سر بگذاریم و با خوبی و خوشی وارد سال جدید شویم.

خداوند صابران را دوست می دارد وانشاا... امیدواریم خداوند متعال ملت ما را به عنوان ملتی صابر  که درطول این 40 سال در مقابل مشکلات با صبر و استقامت ایستادگی کرد به بهترین شکل اجر و پاداش عطا کند و به لطف خداوند سال 99 برای ملت ما از هر جهت موجب پیشرفت و تعالی و رفع همه گرفتاری ها مخصوصا مسائل اقتصادی، بیکاری نسل جوان باشد.

مجددا لازم میدانم از رهبر معظم انقلاب که واقعا به عنوان یک کشتی بانی که این کشتی طوفان زده را هدایت و رهبری می کند صمیمانه و از عمق جانم تشکر و قدر دانی کنم و از خدا بخواهم که انشاا... خداوند عمر ایشان را طولانی کند و همچنین از دولت و اعضای آن و همه خدمتگزاران صادق که با تمام توانشان برای حل مشکلات زحمت می کشند. خداوند از آنها هم به احسن وجه قبول کند و انشاا... بر اساس آنچه که در سند چشم انداز 1404 پیش بینی شده ملت ما به عنوان کشوری درجه یک در کل منطقه باشد.

ای  مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ ای مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ ای مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ  از تو  می خواهیم که حال ما و ملت ما را در این سال جدید بهترین حال قرار بدهی،

موفق و موید باشید .

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

پیام مهم حضرت آیت الله نورمفیدی خطاب به مردم ایران:

برای حفظ جان خویش و عزیزانتان جز برای امور ضروری از منزل خارج نشوید

 

متن این پیام به این شرح است:

 

بسمه تعالی

 

روزهای سخت و تلخی را سپری می کنیم . بسیاری از هموطنان عزیزمان در بستر بیماری و جمعی نیز در اثر بیماری کرونا جان باخته اند. مردم و دست اندرکاران امور بویژه رهبر معظم انقلاب و دولت محترم و نیز کادر درمانی و وزارت بهداست همه توان خود را برای دفع این خطر به کار بسته اند .دراین شرایط ضمن امید به فضل و رحمت الهی و عنایات ویژه امام عصر (عج) مهم ترین عاملی که میتواند این تلاش ها را ثمر بخش کرده و باعث کوتاه تر شدن دوران این بیماری فراگیر شود عدم حضور در اماکن عمومی ، اجتماعات و خیابان ها است .

براساس برخی گزارش ها و مشاهدات هنوز عده ای به این مهم توجه نکرده و کماکان در اماکن عمومی حاضر می شوند .اینجانب بار دیگرمتواضعانه از شما مردم عزیز بویژه مردم شریف استان گلستان درخواست می نمایم برای حفظ جان خویش و عزیزانتان و بمنظور قطع زنجیره انتقال بیماری از حضور در اماکن عمومی و خیابان ها پرهیز نموده و جز برای امور ضروری از منزل خارج نشوید .این مهم ترین توصیه ای  است که مسئولین امر کرارا  بر آن تاکید کرده و می کنند .باشد که هر یک از ما بدینوسیله در این جهاد فی سبیل ا...مشارکت نموده و به سهم خویش در رفع آلام و مصائب مردم عزیز کوشا باشیم.

 

سید کاظم نورمفیدی

98/12/26

 

تاکید حضرت آیت الله نورمفیدی بر حفظ حرمت پیکرهای جانباختگان بر اثر بیماری کرونا و رعایت موازین شرعی همراه با ملاحظات بهداشتی

 آیت ا... نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در تماس با مسئولان ذیربط استان گلستان، ضمن تشکر مجدد و صمیمانه از مجموعه دست اندرکاران ستاد مقابله با بیماری کرونا به ویژه پزشکان، پرستاران، کادر درمانی، خیرین و تشکل های مردمی و مذهبی اظهار داشتند؛ باید سعی شود حرمت پیکر متوفیانی که در اثر بیماری کرونا جان باختند پاس داشته شود و ضمن رعایت امور بهداشتی، حتی المقدور موازین شرعی و احکام میت برای آنان اجرا گردد.