نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده های قضایی، موجب گلایه و اعتراض مردم شده است.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی شامگاه سه شنبه در دیدار با رئیس بازرسی کل کشور اظهار کرد: طولانی شدن روند بررسی پرونده ها مردم را آزرده کرده است، بررسی برخی پرونده ها سال ها طول می کشد و اثر سوء می گذارد.

وی افزود: همچنین همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند فردی که به دستگاه قضا مراجعه می کند باید احساس امنیت کند و دغدغه دیگری نداشته باشد.

آیت الله نورمفیدی گفت: امروز هم آقای رئیسی در دیدار با نماینده عراق صحبت های خوبی داشتند و اقدام خوب آن ها در تحت تعقیب قراردادن عاملان شهادت سردار سلیمانی را ستودنی دانستند.

وی اضافه کرد: ما به آقای رئیسی امیدواریم و ایمان داریم و دعا می کنیم بتوانند قوه قضاییه مورد انتظار مردم را بسازند که البته کار سختی است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: توجه قوه قضاییه به درون تشکیلات بسیار می تواند موثر باشد.

وی گفت: ایام دهه مبارک فجر است و یکی از وظایف ما که می توانیم نقش ایفا کنیم کمک به مردم است.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: مردم تحت فشار هستند و باید تلاش شود تا آن ها بین اصل مساله و مشکلات تفاوت قائل شوند.
آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: مردم را باید متوجه ارزش های انقلاب کرد اما باید به خواسته آن ها هم توجه جدی شود.

وی گفت: نکته دیگر این دعواهای بین مسئولان است که اصلا مصلحت نیست، مردم این همه مشکل دارند و از دعواهای سیاسی بدشان می آید و می خواهند مسئولان سرجای خودشان فقط به کشور خدمت کنند.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: کسی که انقلابی است باید این نکات ظریف را مورد توجه قرار دهد.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان گفت: مردم از گرانی ناراحت هستند و انتظار دارند که مسئولان به وضعیت بازار رسیدگی کنند و بازار نیز مشکلاتی دارد که قابل درک است.

آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در دیدار فرماندار وجمعی از مدیران شهرستان گرگان با ایشان به مناسبت ایام دهه فجر اظهار کرد: جای تعجب است که برخی افراد دل خود را به گذشته و دوران پهلوی خوش می کنند در حالی که در آن زمان حتی شاه کشور در برابر آمریکایی ها اختیاری نداشت.

نماینده ولی فقیه در گلستان به خان سالاری ها در دوران پهلوی اشاره کرد و افزود: کشور در طول چهل و دو سال گذشته پیشرفت های زیادی بدست آورده است و توانستیم جزو چند کشوری باشیم که بتوانیم ماهواره به فضا بفرستیم.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه برخی بیان می کنند که رئیس جمهور جدید آمریکا به برجام بر می گردد و حتی تحریم ها را بر می دارد، متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران به نقطه ای رسیده که در منطقه تاثیرگذار است و هیچ کشوری نمی تواند آن را نادیده بگیرد و باید این حرف ها به مردم بیان شود.

وی بیان کرد: در این شرایط مسئولان تا جایی که می توانند مردم را خوشحال کنند، مردم از گرانی ناراحت هستند و انتظار دارند که مسئولان به وضعیت بازار رسیدگی کنند و بازار نیز مشکلاتی دارد که قابل درک است.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: آمریکا که برای برخی از کشورها مدینه فاضله بود نتوانسته آنگونه که باید با اپیدمی کرونا مقابله کند و می بینیم بیشترین میزان جانباختگان کرونایی در این کشور است و حتی در درمان بیماران مسائل انسانی را زیر پا می گذارند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه مسئولان اگر نمی توانند مشکل مردم را حل کنند با زبان و اخلاق مردم را احترام کنند، افزود: باید تلاش کنیم که کارهای بزرگ در استان اتفاق بیفتد  چرا که این مهم به اشتغال و توسعه استان سرعت بیشتری می دهد.

 

همزمان با هفتمین روز دهه فجر اهدای ۶ هزار و ۵۷۰ فقره از اسناد مالکیت بنیاد علوی با کاربری مسکونی، تجاری و کشاورزی به اقشار مختلف مردم استان گلستان آغاز شد.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان روز شنبه در این مراسم گفت: در گذشته رژیم پهلوی ظلم بزرگی به کشاورزان استان انجام داده که به برکت انقلاب اسلامی این ظلم از بین رفته و حق مردم در حال بازگشت به آنان است.

آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی اظهار داشت: تاکنون صد هزار سند بنیاد علوی در کشور واگذار شده که تعلق نیمی از آن ها به مردم گلستان بیانگر ظلم مضاعف رژیم پهلوی به مردم استان است.

وی از رییس مستضعفان کشور خواست علاوه بر استمرار واگذاری اسناد بنیاد علوی به محرومان، برای ایجاد فرصت شغلی این قشر نیز برنامه ریزی کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان همچنین از ساخت بیمارستان مراوه تپه توسط بنیاد مستضعفان قدردانی کرد و گفت که این نهاد به تحقق وعده خود برای محرومیت زدایی این شهرستان مرزی سرعت بیشتری دهد.

در این مراسم که سیدپرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان کشور میهمان ویدئو کنفرانسی آن بود، اسناد مالکیت بنیاد علوی به صورت نمادین به هشت نفر از روستائیان واجد شرایط گلستان اهدا شد.

سید پرویزفتاح نیزدر این مراسم گفت: بیشترین غصب املاک قبل از انقلاب در کشور مربوط به گلستان بود که واگذاری اسناد در این استان با سرعت در حال انجام است.

 

  نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان  دردیدارمعاون توسعه روستایی و مناطق محروم و عشایر نهاد ریاست جمهوری با ایشان ضمن اشاره به خدمات دولت‌ها بعد از پیروزی انقلاب به روستاییان و آحاد مردم گفت: جامعه باید نسبت به عملکرد مدیران که ممکن است نقاط ضعفی هم دارد منصف باشد و تنها دیدن نقاط ضعف بی انصافی است.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی خاطرنشان کرد: اگر ضعفی در بخشی از خدمات وجود دارد باید تذکر داد نه اینکه تخریب کرد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری یکی از اقدامات ارزشمند دولت یازدهم و دوازدهم را زهکشی اراضی کشاورزی در این استان به مساحت ۲۸۰ هزار هکتار عنوان و اضافه کرد: نتیجه این اقدام مهم افزایش سطح زیر کشت و تولیدات محصولات کشاورزی در شمال کشور است.

آیت‌الله نورمفیدی ادامه داد: البته در کنار توجه به زیرساخت‌ها باید به مساله مصرف‌کننده شدن روستاییان نیز توجه کرد زیرا در گذشته آنان صرفا تولید کننده بودند اما امروز به مصرف کننده هم تبدیل شده‌اند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه دولت باید اقداماتی انجام دهد تا روستاییان روی پای خود بایستند که این امر نیازمند توجه به حوزه اشتغال و درآمد پایدار است، تصریح کرد: البته این که از دولت بخواهیم همه کارها را انجام دهد غیرممکن است زیرا با توجه به مشکلات جامعه هیچ دولتی نمی‌تواند همه نیازهای مردم را برطرف کند.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان درگذشت عالم بزرگوار ومردمی آیت الله آقای نظری را تسلیت گفت.

 متن پیام تسلیت حضرت آیت الله نورمفیدی بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

 

حجج الاسلام والمسلمین آقایان شرف الدین و شیخ محمود نظری دام عزهما

درگذشت عالم بزرگوار ومردمی آیت الله آقای نظری را که عمری در ترویج شرع مطاع و اهل بیت عصمت و طهارت و خدمت به مردم سپری نمود به شما و بیت آن مرحوم و مردم شریف استان مازندران تسلیت عرض میکنم.

خداوند آن عزیز را مورد غفران و رضوان و همه متعلقین و متعلقات را صبر جمیل و اجر جزیل عنایت بفرماید.

 

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

سید کاظم نورمفیدی

99/11/14