شامگاه (پنجشنبه 17 بهمن) در آیین متمرکز بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 2 هزار و 532 پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی استان گلستان با حضور حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان و همچنین دکتر واعظی رئیس دفتر ریاست جمهور در جلسه شورای اداری استان برگزار شد.

امام جمعه گرگان دراین مراسم طی سخنان گفت:

 انقلاب اسلامی ریشه در فرهنگ قرآنی و آیات وحی الهی  دارد و بدون وابستگی به غرب و شرق پیروز شد و تداوم خواهد داشت.

 سیل گلستان ویرانی و خسارت های زیادی به بار آورد و دولت نیز انصافا به خدمت به مردم اقدام کرد  و  2 هزار و 307 میلیارد تومان برای جبران خسارت ها  از سوی دولت هزینه شد.

 وقتی رئیس جمهور وارد استان گلستان وعده هایی را به مردم استان دادند و یکی از این وعده ها جزیره آشوراده بود و بر اساس حرف کارشناسان بیان می شود که این پروژه 15 درصد پیشرفت داشته است و به سرانجام نرسیده است.

 وعده رئیس جمهور در خصوص آشوراده به سرانجام نرسیده و  موانع زیادی بر سر راه این پروژه گذاشته شده است.

خلیج گرگان از سمت غرب در حال خشک شدن است و راه ارتباط خلیج گرگان با دریا تقریبا قطع شده است.

 امسال 16 هزار پرنده طبق آماری که شنیده شد مسموم شده و در این خلیج از بین رفته است و اگر این  خلیج مشکل داشته باشد کل استان دچار مشکلات زیست محیطی می شود.

یکی از وعده های رئیس جمهور در خصوص زهکشی 280 هزار هکتار اراضی شمالی استان است، از این میزان تا کنون 30 هزار هکتار زهکشی شده و وعده هنوز اتمام نرسیده است و انتظار بود که در نهایت این وعده ها عملی شود.

 با حضور سه رئیس جمهور راه آهن ایران-ترکمنستان- قزاقستان راه اندازی شد و مردم تصور می کردند این راه آهن منجر به تحول استان می شود ولی به دلیل مشکلاتی که راه آهن دارد اتفاق چشمگیری به وجود نیامده است.

راه آهن گرگان-مشهد یکی دیگر از پروژه هایی بود که رئیس جمهور وعده داده است و راه اندازی این مسیر می تواند منجر به تحول در استان شود.

در فاز نخست ۴ هزار هکتار و فاز دوم ۶ هزار هکتار مجتمع پرورش میگو در استان بنا است راه اندازی شود و این مهم می تواند به مشکلات بیکاری و توسعه استان کمک کند.

 

 

 

حفظ و ترویج مواریث و معارف دین، اصلی ترین وظیفه روحانیت است و همه ما باید در این مسیر تلاش کنیم.

آیت ا... نورمفیدی در سخنانی کوتاهی در همایش طلایه داران انقلاب اسلامی که با حضور روحانیون شیعه و سنی استان گلستان به مناسبت ایام ا... دهه فجر در حوزه علمیه امام خمینی (ره) گرگان برگزار شد، افزودند: کلام شیعه بر اساس ترویج معارف دین و مبارزه با انحراف، پایه گذاری شده و روحانیت هم وظیفه دارد بیش از همه به این دو مسئولیت بپردازد و ضمن مبارزه با انحرافات فکری و عقیدتی، مبانی درست دینی را به جامعه انتقال دهد.

ایشان افزودند: الگوی ما در عصر حاضر امام راحل است، نسلی را که امام پرورش داد و امروز مقام معظم رهبری همان مسیر را دنبال می کند، نسلی است که  از دل آن شخصیت‏های کم نظیری هم چون شهید قاسم سلیمانی سر بر می آورند و تمام دنیا مبهوت بزرگی او می شود. این مکتب امام به عنوان یک روحانی و مرجع دینی بود که اینگونه انسان‏هایی را پرورش داد. مسئولیت ما به عنوان روحانی این است که امام گونه مشی و حرکت کنیم و با اخلاق و رفتار صحیح جامعه را به سمت دین جذب کنیم.

آیت ا... نورمفیدی در ادامه گفتند: استعمار ستیزی و مبارزه با ظلم و استکبار از ویژگی‏هایی است که در طول تاریخ همیشه  همراه علماء، روحانیون و بزرگان دینی بود، این ویژگی فقط مختص علما شیعه نیست بلکه بسیاری از بزرگان اهل سنت هم در این مسیر بوده‏اند، ابوحنیفه از شخصیت‏های بزرگ اهل سنت کسی بود که در مقابل بنی امیه و بنی عباس به مخالفت پرداخت و در بسیاری از منابع به کمک او به قیام زید بن علی(ع) و برخی دیگر از علویان بر علیه بنی عباس اشاره شده  و حتی برخی به نقشه او برای قتل منصور عباسی اشاره کرده‏اند. این روحیه که عالم و روحانی دین باید استعمار و استکبار ستیز باشد، اصلی است که باید همیشه مورد توجه ما قرار گیرد.

 

با توجه به اینکه رژیم پهلوی بیشترین ظلم را به مردم گلستان داشته است از بنیاد مستضعفان انتظار داریم واگذاری املاک به مردم استان بیشتر شود.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» امروز(سه شنبه ۱۵ بهمن) در مراسم واگذاری ۷ هزار فقره اسناد املاک علوی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برگزار شد، اظهار کرد: نظام شاهنشاهی امام راحل را از کشور بیرون و به ترکیه تبعید کرد اما در سال ۵۷ تمام زمینه ها برای ورود امام راحل به کشور فراهم شده بود و در حالی که برخی اعتقاد داشتند زمینه برای ورود امام راحل به کشور فراهم نشده اما امام خمینی(رحمه الله علیه) اعتقاد داشتند باید به کشور بازگردند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: باید شرایط جهانی برای ظهور امام زمان (عج)آمادگی پیدا کند، گرچه ما قادر به تعیین زمان ظهور نیستیم اما علائم فراهم شدن شرایط ظهور را آرام آرام احساس می کنم.

وی بیان کرد: در گذشته رژیم پهلوی به کشاورزان و مردم گلستان به ویژه بخش ترکمن صحرا ظلم بسیاری کرد اما از نظام اسلامی انتظاری جز بر هم چیدن ظلم همگانی نبود و به لطف الهی و برکت انقلاب و عنایت امام راحل و مقام معظم رهبری این اقدام بزرگ به دستان سعیدی کیاء و پرویز فتاح انجام شده است.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: امیدوارم واگذاری املاک اسناد علوی با سرعت بیشتری به مردم انجام شود، خوشبختانه بنیاد مستضعفان خدمات خوبی به مردم گلستان ارائه کرده است و این خدمات در سیل گلستان جلوه بیشتری داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تأکید کرد: با توجه به اینکه رژیم پهلوی بیشترین ظلم را به مردم گلستان داشته است از بنیاد مستضعفان نیز انتظار داریم واگذاری املاک به مردم گلستان بیشتر شود.

وی با اشاره به اقدام بنیاد مستضعفان در شهرستان مراوه تپه برای عمران و آبادانی این شهرستان، گفت: از بنیاد مستضعفان انتظار داریم در استان گلستان اقدامی انجام دهند که موجب بهبود اقتصاد و ایجاد اشتغال شود، قرار است در مراوه تپه این اقدام صورت بگیرد اما بنده پیشنهاد می کنم اقدامات انجام شده در حوزه عمران و آبادانی به گونه ای باشد که معماری سنتی استان گلستان احیاء شود و تحقق این مهم می تواند جاذبه ای را برای استان ایجاد کند.

 

آیت ا... نورمفیدی در دیدار مهندس فتاح با ایشان:تکلیف مالکیت زمین‏های کشاورزی استان مشخص شود

بنیاد مستضعفان تکلیف مالکیت زمین‏های کشاورزی گلستان که در اختیار این بنیاد است را مشخص کند، این کار کمک بزرگی به کشاورزی و رونق تولید خواهد کرد.

آیت الله نورمفیدی در دیدار مهندس سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور با ایشان ضمن بیان مطلب فوق افزودند: در ابتدای انقلاب شاید در چگونگی مصادره زمین‏های کشاورزی منطقه، دقت لازم صورت نگرفت، بخش بسیار زیادی از این زمین‏ها در اختیار امرای ارتش و  وابستگان دربار بود که باید مصادره می‏شد، اما بخش دیگری مربوط  به افرادی بود که صرفاً فعالیت اقتصادی و کشاورزی می‏کردند و امروز انتظار است بنیاد مستضعفان با  توجه و دقت بیشتر به این موضوع بپردازد، بنده سالهاست پیگیر این موضوع هستم و امیدوارم این مسئله زودتر به سرانجام مطلوب برسد و تکلیف مالکیت این بخش از زمین‏های کشاورزی استان روشن شود.

 ایشان از رئیس بنیاد مستضعفان خواستند که این مجموعه با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد، طرح‏های استراتژیک و کلان با محوریت بخش کشاورزی را در گلستان انجام دهد تا باعث اشتغال زایی و افزایش تولید و ثروت گردد و از فرصت بسیار خوبی که وحدت ساکنان این استان فراهم کرده، در جهت رونق تولید ملی استفاده مطلوب شود.

آیت الله نورمفیدی دراین دیدار از زحمات مهندس فتاح در کمیته امداد و بنیاد مستضعفان تشکر کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان نیز ضمن استقبال از پیشنهاد آیت ا... نورمفیدی قول دادند برای اجرای حداقل یک طرح کلان در بخش کشاورزی گلستان اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

 

وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری با  نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله نورمفیدی در این دیدار گفت :اینکه ارتقاء سطح علمی دانشگاه های ما در بین دیگر کشورها در رتبه بالایی قرار دارد خوشحال کننده و مایه افتخار است.

وی با اشاره به نقش دانشجویان در اداره آینده کشور افزود:دانشجویان ما باید با توجه به نیاز های جامعه و سیاست های کلان و مدیریت آینده کشور در راستای پیشرفت جایگاه علمی ، آموزش و تعلیم داده شوند.

امام جمعه گرگان در پایان گفت :از وزیر علوم می خواهم نسبت به رفع مشکلات پارک علم و فناوری و دانشکده فنی استان بررسی های لازم را  پیگیری و برای رفع آن اقدام شایسته ای  را  انجام دهند.