آیت الله سیدکاظم نورمفیدی با حضور درانتظامی استان درجمع فرماندهان انتظامی گلستان اظهار کرد:  در برخی از آیات قرآن آمده است که خداوند به پیامبر دستور و تذکر می دهد چراکه تذکر دادن به نفع همه مومنین است حتی خود رسول خدا خود را مورد تذکر قرار می دهد، به عنوان مثال هرزمان جبرئیل نزد پیامبر (ص)می آمد پیامبر(ص) می گفت مرا موعظه کن و جبرئیل این کار را می کرد.

وی افزود: اولین جمله ای که جبرئیل به پیامبر (ص)می گفت این بود که هر چه می خواهی زندگی کن اما بدان آخرش رفتن است، این خانه، خانه ماندنی نیست و اجاره ای است ولی در نهایت خانه ابدی و جاویدان در عالم دیگری است.

وی افزود: خدا بشر را آزاد آفریده و بدترین جانیان عالم هم در زندگی آزاد هستندو و دستور اسلام هم در جای خود قرار دارد؛ این را بدانید در عمل آزاد هستید اما عمل از تو جدا نمی شود.

امام جمعه گرگان گفت: آیاتی درقرآن داریم که فهم آن برای ما مشکل است درآیاتی که اشاره به روز قیامت دارد گفته شده در آن روز خود عمل ظاهر می شود یعنی انسان خود را در مقابل عمل می بیند، هرکارخیر و بدی که ادم انجام داده باشد پیش رویش آماده می شود؛ وقتی چشمش به کارهای بدش می افتد آرزو می کند ای کاش این عمل به من نزدیک نمی شد.

وی افزود: فردی نزد رسول خدا رسید و گفت به من قرآن یاد بده و پیامبر (ص)سوره زلزال را به او یاد داد، در آخر سوره گفته شده هر کسی به اندازه یک ذره کار خوب انجام داده باشد در آخرت به چشم می بیند؛ در این هنگام مرد قصد رفتن می کند پیامب(ص)ر می گوید کجا می روی مرد می گوید اگر من انسان باشم همین دو آیه آخر بس است و وقتی رفت پیامبر گفت فرد فرهیخته ای ازجمع ما جدا شد.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه بندگی خدا سخت نیست، افزود: در آیات قرآن آمده روز قیامت هیچ چیز به درد نمی خود جز قلب سلیم،  سعی کنید حداقل روز قیامت قلب سلیم داشته باشید.

وی تصریح کرد: سلامتی قلب ما مراتب دارد، برخی ممکن است 80درصد سلامت قلبی داشته باشند اما همان طور که سلامت ظاهری قلب مهم است سلامت باطنی قلب هم مهم است.

امام جمعه گرگان افزود:  قلب سلیمی که خداوند در روز به آن اشاره دارد مرتبه ای دارد، بالاترین مرتبه این سلامت متعلق به ائمه(ع) است یعنی قلبی که جز خدا چیزی در آن حاکم نباشد.

وی افزود: امام صادق (ع)می فرماید قلب سلیم قلبی است که محبت و وابستگی دنیا را نداشته باشد،پسر رسول خدا از دنیا رفت پیامبر (ص)پشت جنازه ابراهیم گفت غمی که امروز بر دل من نشست اگر بر پشت این کوه سوار می شد از هم می پاشید پیامبر تا این حد به فرزندش علاقه داشت، آن ها انسان های عاطفی تر هستند.

امام جمعه گرگان ادامه داد: علاقه به ثروت و مال و ... خوب است و عیبی ندارد اما بحث قلب سلیم که حب دنیا نباشد بحث آن جداست، یعنی اینکه  دلبستگی دنیا است که کار را خراب می کند، می توانیم امور دنیایی را دوست داشته باشیم اما دلبستگی نداشته باشیم و غرق آن نشویم و هر خلافی را مرتکب نشویم.

وی گفت: انچه را که ما از قرآن می فهمیم این است که قیامت روزی است که نه مال و نه فرزندان به درد ما نمی خورد و امیدوارم بتوانیم قلب سلیم به دست بیاوریم.

آیت الله نورمفیدی با تشکر از زحمات نیروی انتظامی اظهار کرد: روزی به مسئولان گفتم آدم عاقل از دوجا حقوق مییرد کاری کنید از خدا هم حقوق بگیرید اگر کار برای رضای خلق خدا باشد قطعا پیش خدا حقوق خواهید داشت.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار رئیس بانک قرض الحسنه مهر ایران با ایشان اظهار کرد: به نظر من در دنیا مبنای بانک ها بر اساس سود است و ممکن است در راستای توسعه هم از آن استفاده کنند، اما در بانک اسلامی نمی تواند بر اساس سودباشد چراکه بانک ضرورت اجتماعی و زندگی است.

وی افزود: بانک ها باید در راستای توسعه و پیشرفت کشور در مسائل اقتصادی، فرهنگی، علمی و ... بورود پیدا کنند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: اصل بانکداری در اسلام باید بر مبنای توسعه کشور باشد نه سودو این امر مهمی است اما امروز بانک ها اینگونه نیستند.

وی تصریح کرد: در شکایت های مردمی مطرح می شود که در مشکلات اقتصادی ما بانک ها مقصر هستند چراکه نرخ سود زیادی دریافت می کنند وبرای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی ندارد که وام با سود 18 درصد پرداخت کنند و با این کار پیشرفت اقتصادی ممکن نیست.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: بانک هاباید کاری کنند که ارزش پول مردم طی سال های مختلف حفظ شود.

در سالروز ولادت باسعادت قمر بنی هاشم حضرت اباالفضل‌العباس علیه‌السلام و روز جانباز، چند هیأت از طرف حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی)با حضور در منازل تعدادی از جانبازان از رشادت، صبر و استقامت ایثارگران تجلیل کردند.

همچنین نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان‌ها و ائمه جمعه سراسر کشور نیز به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در منازل تعدادی از جانبازان سراسر کشور از این یادگاران گران‌قدر دفاع مقدس تجلیل کردند.

در مرکز استان گلستان ،آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با حضور در بیت جانبازان گرانقدر رضایی و عرب احمدی پیام و سلام گرم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را به این جانباز سرافراز گلستانی رساند.

 آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدارجانباز 70 درصدی (جانباز رضایی ) اظهار کرد: به دستوررهبر معظم انقلاب به دیدار شما آمدیم تا سلام ایشان را به شما برسانیم و امیدواریم سال جدید و میلاد جانباز کربلا بر شما مبارک باشد و انشالله شما هم از یاوران ایشان باشید.وی افزود: جانبازی نشانه ای از روح ایثار شما و انقلاب است، انشالله این علامت فردای قیامت موجب ارتقای شما در بهشت و افردی که شما آن ها را شفاعت می کنید شود.

 جانباز رضایی هم در این دیدار گفت: من از ناحیه فک و دهان ترکش خوردم و فکم از بین رفته بود و تا چند ما دهانم پر از باند بود تا خون وارد معده ام نشود در واقع صورتم به طور کامل نابود شده بود و در بیمارستان خاتم الانبیا آن را گراف کرده اند.وی افزود: چون خودمان خواسته ایم و به خواست خودمان در این منطقه بوده ایم هرگز پشیمان نیستم و بعد از بهبود هم با این شرایط دوباره به جبهه رفتم. وی ادامه داد: در حال حاضر چشم راستم نمی بیند و چشم چپم تنها 3 درصد نور دارد ووقتی هوا سرد می شود ریه هایم می سوزد اما وقتی هوا خوب است نه مشکلی ندارم.

 همچنین نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان در دیدار با فرهاد عرب احمدی، جانباز 70 درصدی اظهار کرد: امروز روز جانباز است و ولادت حضرت قمربنی هاشم ابوالفضل عباس است که به شما تبریک می گوییم.وی افزود:  طبق دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی)قراربراین شده نمایندگان رهبرمعظم انقلاب در این ایام به دیدار جانبازان بروندو سلام ایشان را به شما جانبازان برسانیم و ماموریت داریم سلام ایشان را ابلاغ کنیم.وی افزود: جانبازی مانند سندی است که دلیل بر این است که شما جانبازان در راه انقلاب و اسلام عضوی از اعضای بدن خود رااز دست داده اید، در آخرت این نشانه و علامت برای شما و همه جانبازان در محضر ربوبی دلیل و برهانی است  که در آنجا هم برای خودتان و هم افرادی که شفاعت می کنید موجب ارتقای رتبه و مقام شوید.

 فرهاد عرب احمدی ، جانباز70 درصدی هم در این دیدار گفت: من در سال 63 در دو عملیات شرکت داشتم عملیات بدر در جزیره مجنون و در سال 64 عملیات والفجر 8 در فاو که مجروح شدم.وی افزود: در آن زمان من سرباز داوطلب خدمت بودم و زودتر از موعد سربازی ام به منطقه اعزام شدم و این در حالی بود که آن زمان خانواده ام اجازه نمی دادند من به جبهه بروم اما من رفتم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان این که اتحاد نقشه دشمنان را خنثی می‌کند، گفت: باید در برابر نقشه‌های دشمن هوشیار باشیم.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، ظهر شنبه در جمع مسلمانانی از کشور تایلند، اظهار کرد: امروزه دشمنان اسلام و عزت آن به دنبال این هستند که بین کشورهای مسلمان تفرقه ایجاد کنند.

وی افزود: این‌ها عوامل شیطان هستند زیرا خداوند از ما خواسته با هم یکی بوده و دل‌های ما به یکدیگر نزدیک باشد.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: بنابراین این ها دشمنان شیطان هستند که می‌خواهند بین ما دشمنی ایجاد کنند لذا ما باید هوشیار بوده و در دام شیطان و شیطان صفتان نیفتیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان این که برخی از کشورهای اسلامی و رؤسای آن‌ها امروز گرفتار این بدبختی شده‌اند، اذعان کرد: این امر به نفع دشمن و رژیم صهیونیستی است.

وی بیان کرد: همه ما مسلمانان چه شیعه و چه سنی باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم با اتحاد نقشه دشمن را خنثی کنیم تا خداوند هم از ما راضی باشد.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: اگر ما کاری کنیم که دشمن شاد شود مسلماً جایگاهی جز جهنم نخواهیم نداشت و اگر به دستور الهی عمل کنیم اهل بهشت بوده و در محضر پیامبر زندگی خواهیم کرد.

وی با بیان این که باید تلاش کنیم در دام نقشه‌های دشمن نیفتیم، ادامه داد: امیدوارم به سلامت به تایلند برگردید و همین سیاست و هدف را در آن جا دنبال کنید.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: مخصوصاً کسانی که نقش مهم و تأثیرگذار در جامعه خود دارند مسئولیت آن‌ها سنگین‌تر است.

وی در پایان اتحاد شیعه و سنتی در استان گلستان را نمونه خوبی برای همدلی و دوستی برشمرد و گفت: در این جا هرکس طبق مذهب خود عمل می‌کند و مشکلی هم با یکدیگر نداریم و مانند برادر هستیم

 

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان با ایشان اظهار کرد: در دیداری که چندی پیش با وزیر بهداشت در گرگان داشتم در رابطه با بیمه سلامت صحبت هایی انجام دادیم، وزیر بهداشت اشاره ای کردند که این طرح با مشکلاتی همراه است و من به ایشان گفتم طرح خوبی است وباید ادامه پیدا کند.

وی افزود: شاید برای کارمندان دولت پرداخت هزینه بیمه سنگین نباشد اما برای روستاییان این گونه نیست، ما از همان ابتدا بیمه رایگان را در اختیار روستاییان گذاشته ایم و مانندیک فرهنگ در کشور ما جا افتاده است در حالی که در هیچ کجای دنیا اینگونه نیست، مگراینکه افرادی که واقعا نیازمند باشند از این طرح استفاده کنند اما ما شاهدیم همانند ماجرای یارانه 70 میلیون ایرانی با اینکه بعضی از آن ها هم احتیاجی ندارند یارانه دریافت می کنندکه موجب خرج شدن سرمایه های مملکت می شود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: طی این سال ها اگر از هر روستایی سالی 10 هزار تومان برای بیمه می گرفتند حدود 220 میلیارد تومان پول جمع می شد و خیلی می توانست به ما کمک کند، باید این فرهنگ را رفته رفته بین مردم به گونه ای جا بیندازیم که مردم دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: دولت در خیلی جاها دچار مشکل است و این موضوع بیمه رایگان هزینه ای است که دولت خودش روی دوش خود گذاشته است و باید به فکر اصلاح آن باشیم و آهسته آهسته این بار روی دوش دولت را کاهش دهیم.

امام جمعه گرگان گفت: در موضوع خدمت رسانی به مردم سال مبارک یعنی همه چیز مبارک باشد، سال، خانه، روابط و ... حتی حضور خود انسان هم وجود مبارکی باشد؛ یعنی در مسئولیتی که قرار دارد بتواند آن را به نحو احسن انجام دهد.

وی تصریح کرد:  قطعا خدای متعال به بندگانی که سعی می کنند با خیر و برکت باشند و به مردم کمک کنند وعده داده است به آن ها هم برکت اعطا می کند؛ خدا می گوید چنانچه جوامع اگر درست حرکت کنند و کاربا تقوا انجام دهند ما برکات خود را برای آن ها نازل می کنیم.