جلسه نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه حضرت آیت الله نورمفیدی نماينده ولی فقیه در استان گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص رزمایش مواسات و یاری رساندن به افراد کم ‌بضاعت در استان گلستان ارائه کرد.

آیت الله نورمفیدی در این جلسه گفت : برنامه‌ها باید مردمی باشد و دستوری نباشد و نکته مهم این است که باید برنامه ها به شکلی انجام شود که روحیه ایثار ، فداکاری ، خدمت و نو دوستی را بتواند تقویت کند.

وی تاکید کرد : کارهایی که قبل از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و یا بخشی هم بعد از پیام رهبر انقلاب اسلامی که در این مدت انجام شده است قطعا بدون برنامه ریزی تحقوق پیدا نمی‌کرد.

آیت الله نورمفیدی در ادامه جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده قبل و بعد  از بیانات مقام معظم رهبری را به در این جلسه ارائه نمود.

 

رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان اظهار داشت :در ادامه خدمت به محرومین درشرایط خاصی که این روزها با کرونا ویروس بوجود آمده  اجرای رزمایش مواسات  در استان به دنبال رهنمود  مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) و تاکیدات حضرت آیت الله نورمفیدی در دستور کار قرار گرفت.

رضا جعفری تصریح کرد: بمنظور تحقق فرمایشات الهام بخش رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان مبنی بر رزمایش کمک همدلانه و مومنانه موسوم به «مواسات» و تاکیدات نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با پویش احسان در گلستان ویژه کمک به نیازمندان و فقرا ، مصلی نماز جمعه گرگان مرکز پشتیبانی این رزمایش قرار گرفته و از تاریخ 23 فروردین 98 آغاز به کار نموده است.

وی با بیان اینکه مرحله اول برگزاری رزمایش مواسات تا عید فطر ادامه دارد گفت: این رزمایش در استان گلستان پس از شناسایی نیازمندان  با همکاری امامان جماعت ،هیئت امنای  مساجد ، پایگاه‌های بسیج، مراکز خیریه و نیکوکاری  برای خدمات‌رسانی به اقشار مختلف مردم عملیاتی می‌شود.

جعفری اظهار داشت: مرکز نیکوکاری مصلی نماز جمعه گرگان و خادمین موکب علی بن موسی الرضا (ع) استان گلستان با   حمایت حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان و فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی گرگان در مرحله اول این رزمایش 5000سبد مواد غذایی به ارزش10/000/000/000 ریال را تدارک دیده که در حال حاضر  اجناس آن تا حدودی خریداری و از روزهای آینده در مصلی گرگان بسته بندی آن شروع خواهد شد.

مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه گرگان گفت: رزمایش مواسات اقدامی مثبت برای حمایت و کمک به اقشار ضعیف و آسیب دیده است و اجرای این رزمایش نیازمند تلاش همگانی و حمایت خیرین شریف است که ما از همه این عزیزان  دعوت می کنیم ما را دراین امر خیر و خداپسندانه یاری نمایند. 

در راستای رهنمود رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در روز نیمه شعبان مبنی بر ضرورت ایجاد رزمایش گسترده مواسات برای یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی آن با حضور نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان و مسئولین استانی در بیت الزهرا (س) برگزار شد.

 

اهم سخنان حضرت آیت الله نورمفیدی در این جلسه:

 

تشکر از اعضای حاضر در جلسه در راستای  تحقق بخشیدن پیام مقام معظم رهبری  (مدظله العالی) برای رزمایش مواسات و کمک به نیازمندان و فقرا ، و تقدیر از کادر درمان استان ، استانداری ،ادارات کل ،نیروهای مسلح (سپاه و بسیج و ارتش و انتظامی) ،گروهای جهادی ، خیرین و همه عزیزانی که در این روزهای سخت از هیچ تلاشی برای پیشگیری و مقابله با این بیماری دریغ نکرده اند .

 

 اشاره به کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی):(چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتّفاق بیفتد، خاطره‌ی خوشی را از امسال، در ذهنها خواهد گذاشت) با تاکید بر جنبه مردمی بودن این طرح

 

  اشاره به طرح احسان در گلستان که قبل از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)توسط نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان مطرح شد.

 

  شناسایی جامعه هدف و نیازمندان آبرومند و آسیب دیدگان و اقشار ضعیف از طریق امامان مساجد ،هیت امناء ، پایگاه های بسیج و مراکز خیریه(آسیب دیدگان همه جای استان ،روستاها و حاشیه شهرها همه لحاظ شود)

 

  قرارگاه شهرستانی رزمایش مواسات با محوریت امامان جمعه در  همه شهرستانهای استان تشکیل گردد و در این قرارگاه تصمیمات شهرستانی با محوریت رهنمود رهبر معظم انقلاب در زمینه کمک به فقرا و نیازمندان با ایجاد موج مردمی مسئله انجام شود.

 

 شیوه اقدام کمک به نیازمندان همراه با حفظ آبروی خانواده این عزیزان

 

 چگونگی جذب منابع و شناخت ظرفیت های ممکن و فراخوان عمومی خیرین

 

 هماهنگی و انسجام بیشتر بین ادارات و نهادی ها در راستای اجرایی شدن این طرح

 

توجه خیرین و مردم به اهمیت این طرح با توجه به رهنمود رهبر معظم انقلاب و درخواست از مردم که نذورات سالانه وهزینه های افطاری خودشان را که سالهای گذشته برپا داشتند را به این طرح اختصاص دهند.

 

با اشاره با خدمات مردم و مسئولین استان به حادثه سیل گلستان و همچنین کروناویروس تلاش گردد دراین طرح مواسات و کار خیر مومنانه استان گلستان به عنوان نمونه در سطح کشور مطرح شود.

 

  در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در روز نیمه شعبان مبنی بر ضرورت ایجاد رزمایش گسترده مواسات برای یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت، صبح امروز جلسه نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد.

 در روز نیمه شعبان انجام شد؛

  اعزام ۸ گروه از سوي نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان به ۲۶ بیمارستان و مراکز درمانی استان گلستان

 با توجه به شرایط پیش آمده كه امکان برگزاری جشن های نیمه شعبان در مکان های عمومی وجود نداشت ، ۸ گروه اعزامی متشکل از روحانیون ، کارکنان دفتر نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان و خادمین موکب علی بن موسی الرضا (ع) به نمایندگی از حضرت آیت الله نورمفیدی با حضور در۲۶ (بیمارستان و مراکز درمانی استان  گلستان) با تبریک میلاد  حضرت ولی عصر (عج)از زحمات پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی تقدیر نموده و از بيماران در این مراکز درمانی عیادت و دلجویی نمودند.