نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان با طرح این پرسش که چرا انسان به جایی می‏رسد در برابر حرف حق مقاومت می‏ کند، گفت: مقاومت‏ کنندگان در برابر حرف حق اخلاق ابولهبی دارند.

به گزارش روابط‏ عمومی دفتر نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‏ الله سید کاظم نورمفیدی در هفتمین روز ماه مبارک رمضان در جلسه تفسیر سوره مومنون در مسجد جامع گلشن گرگان اظهار داشت: پیامبران و ائمه (ع) برای هدایت انسان خون‏دلهای زیادی خوردند و سختی‏های زیادی کشیدند.

وی افزود: پیامبران آنچه را که آورده اند حق است و طبیعت انسان هم در برابر پذیرش حرف حق اکراه دارد.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: این جهان براساس حق تنظیم شده و کسی که در برابر حق ایستادگی کند زمین می‏خورد. آیت‏الله نورمفیدی با بیان اینکه اصولا عالم خلقت حق است،

اضافه کرد: ادیان آسمانی اگر تحریف نشوند و به درستی در اختیار مردم قرار گیرند حق هستند. وی با اشاره به چرخش منظم شب و روز تصریح کرد: منظومه شمسی نیز براساس یک ضابطه تنظیم شده که با گذشت سالیان دور از خلقت آن همچنان فعال بوده و تا روز قیامت نیز اینچنین به کار خود ادامه می‏دهد.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: براساس نظامات عالم خلقت در نهایت باطل شکست می‏خورد و کسانی که در برابر قانون خلقت عصیان کنند دچار گناه می‏شوند. آیت‏الله نورمفیدی با بیان اینکه فرعون و نمرود نمونه عصیان‏کنندگان شکست‏خورده در برابر قانون هستند،

خاطرنشان کرد: نظام خلقت نمی‏تواند تابع هوا و هوس دیگران باشد؛ در غیر اینصورت به هم می‏ریزد.

وی با اشاره به جنایت‏های آمریکا و رژیم‏ صهیونیستی در نقاط مختلف جهان ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل اینکه خلاف مشیت الهی حرکت می‏کنند در نهایت نابود می‏شوند.

نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان با بیان اینکه نزدیک‏ترین خط بین دو نقطه خط مستقیم است، گفت: پروردگار خطاب به پیامبر گرامی اسلام (ص) فرموده که تو مردم را به صراط مستقیم که نزدیک‏ترین راه به هدف است هدایت می‏کنی و بقیه راه‏ها انحرافی هستند.

آیت‏ الله نورمفیدی اضافه کرد: بشر برای هدایت و سعادت نیازمند راه است و همیشه این راه وجود دارد و کسی بهتر از پروردگار، انبیاء و ائمه (ع) نمی‏توانند این راه را نشان دهند.

به گفته وی، حرکت در مسیر صراط مستقیم مانند روزه گرفتن و چشم پوشی از مال یتبم و مال حرام سخت بوده و برای عبور از کنار آنها گرفتار آتش هوا و هوس می‏شویم.

نماینده مردم استان گلستان تصریح کرد: منظور از پل صراط عبور از وسط آتش است، اگر کسی در دنیا توانسته باشد از آتش هوا و هوس بگذرد روز قیامت هم از پل صراط رد می‏شود.
    

در هفتمین  برنامه سحر صداوسیمای گلستان

 نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان با بیان اینکه دعا را یکی از مهمترین وسایل ارتباط انسان با پروردگار دانست و گفت: انسان دورمانده از پروردگار گرفتار ناکسان می‏شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان، حضرت آیت‏ الله سید کاظم نورمفیدی در هفتمین برنامه سحرگاهی شبکه سبز گلستان در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: دعا ارتباط فرع با اصل است، ریشه انسان ذات اقدس الهی است و باید به برقراری و تدام ارتباط با این ریشه توجه کند. وی با اشاره به اولین شعر مولوی در مثنوی افزود: اصل نی، نیستان است و به خاطر جدایی از آن اصل ناله می‏کند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مولوی با تمثیل اشاره به این معنا دارد که ما شاید آدم‏های دورمانده از اصل خویش باشیم، اما طبیعت انسان هم اقتضا می‏کند که دنبال اصل خویش برود.

آیت‏ الله نورمفیدی با بیان اینکه سرسبزی درخت به دلیل ارتباط آن با ریشه اش است، توضیح داد: ریشه درخت انسان پروردگار است و تا زمانی که به این ریشه وصل باشد سرسبز و خرم می ماند. وی ادامه داد: طبق فرموده قرآن آنهایی که پروردگار را فراموش می‏کنند از خودشان هم جدا می‏شوند، بنابراین یکی از فلسفه‏های دعا در منطق ادیان الهی ارتباط دائمی انسان با ریشه اش یعنی پروردگار است و اگر از آن جدا شود گرفتار غول بیابان می‏شود. امام جمعه گرگان در ادامه دعا را نشانه معرفت انسان دانست و گفت: انسان هر چه بیشتر معرفت داشته باشد به فلسفه وجودی خود بیشتر توجه دارد و ارتباط خود را با آن تقویت می‏کند. آیت‏الله نورمفیدی با بیان اینکه عالم ترین مردم کسانی هستند که بیشتر دعا می‏کنند، دعا را نشانه نیازمندی دانست

و خاطرنشان کرد: ما موجود نیازمندی هستیم و فقر و نیاز سراپای وجود ما را احاطه کرده است. وی توضیح داد: پروردگار غنی مطلق بوده و همه عالم وجود به او محتاج‏اند، بنابراین موجودی که حقیقت وجودش فقر و نیاز باشد باید به ریشه و اصل خود بیشتر توجه کند. نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان اظهار داشت: در روایات آمده کسی که به درگاه الهی دعا نمی‏کند اظهار بی‏نیازی به درگاه ذات اقدس الهی را دارد، دعا اظهار فقر است نه دستور به پروردگار.

آیت‏ الله نورمفیدی تاکید کرد: علاوه بر موارد فوق، دعا همنشینی با پروردگار است و همنشینی بالاتر از ذات اقدس الهی وجود ندارد.

وی با اشاره به نقلی از پیامبر گرامی اسلام (ص) از حضرت موسی (ع) در خصوص کیفیت ارتباط با پروردگار گفت: حضرت موسی (ع) خطاب به پروردگار فرمود تو نزدیک هستی تا نجوا کنم یا اینکه دور هستی فریاد کنم؟ به حضرت موسی (ع) خطاب رسید که من نزدیک تو و همیشه با تو هستم، من همنشین بنده‏ای که به یاد من می‏افتد و دعا می‏کند، هستم.
    

نماینده ولی ‏فقیه در استان گلستان با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) قبل از بعثت 20 ویژگی داشت، گفت: شرافت اجتماعی پیامبر عظیم‏الشان اسلام (ص) موجب محبوبیت او نزد اعراب شده بود.

به گزارش روابط‏ عمومی دفتر نماینده ولی ‏فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‏ الله سید کاظم نورمفیدی در ششمین روز ماه مبارک رمضان در جلسه تفسیر سوره مومنون در مسجد جامع گلشن گرگان اظهار داشت: اگر کسی یکی از این ویژگی‏ها را داشته باشد انسان با عظمتی است. وی افزود: امین، راستگو، ماهر، ریشه‏دار، شریف، والامقام، سخنور، خردمند، با فضیلت، عبادت‏پیشه، سخاوتمند و قانع بودن برخی از این ویژگی‏ها هستند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: بی‏اعتنا به دنیا، دلیر، جنگاور، فروتن، بردبار، مهربان، غیرتمند، نرمخو و مخالفت با خرافات برخی دیگر از ویژگی‏های پیامبر گرامی اسلام (ص) قبل از بعث بودند.

آیت ‏الله نورمفیدی اضافه کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) با کتاب محکم و با برنامه مفصل از سوی پروردگار برای هدایت جامعه مبعوث شد.

وی تصریح کرد: با این وجود باز هم اعراب آن زمان در برابر پیامبر گرامی اسلام (ص) موضع‏گیری کرده بودند و در برابر او مقاومت می‏کردند. امام جمعه گرگان با طرح این پرسش که چرا کفار مخالف هدایت‏های رسول‏ الله بودند؟ پرسش دیگری را مطرح کرد و آن اینکه آیا کفار درباره آنچه را که از پیامبر عظیم‏الشان اسلام (ص) می‏شنیدند فکر نمی‏کردند؟

آیت ‏الله نورمفیدی با بیان اینکه آیا سخنان پیامبر اسلام (ص) برای کفار جدید بود که آنها تاب تحمل سخنان وی را نداشتند؟

خاطرنشان کرد: خط رسالت از زمان حضرت آدم (ص) وجود داشت تا اینکه به دست مبارک ایشان رسید.

وی ادامه داد: آیا آنها واقعا پیامبر گرامی اسلام (ص) را نمی‏شناختند که اینگونه با او برخوردهای زشت و زننده می‏کردند؟ نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان تاکید کرد: با توجه به 20 ویژگی پیامبر گرامی اسلام (ص) قبل از بعثت آنها به خوبی ایشان را می‏شناختند و تا قبل از بعثت برای او احترام قائل بودند.

آیت ‏الله نورمفیدی با اشاره به اهمیت عقل در وجود انسان تاکید کرد: فکر نکردن ریشه مقاومت انسان در برابر دستورات پروردگار است. به گفته وی، تعطیل شدن عقل بلاهای زیادی سر انسان می‏آورد.
   

در ششمین شب برنامه سحر صداوسیمای گلستان

 نماینده ولی ‏فقیه در استان گلستان با بیان اینکه دعا یکی از مسائل بسیار مهم دین است، گفت: دعا اساس بندگی پروردگار محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، حضرت آیت‏ الله سید کاظم نورمفیدی در ششمین برنامه سحرگاهی شبکه سبز گلستان در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: دعا با ماه مبارک رمضان ارتباط مستقیم و مستحکم دارد.

وی افزود: پروردگار در سوره بقره بعد از آنکه مسئله وجوب روزه را مطرح می کند به پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرماید اگر بندگان من درباره من از تو پرسیدند بگو من خیلی به آنها نزدیکم و اگر دعایی داشته باشند مستجاب می کنم.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: دعا به معنی ارتباط با خدا و طلب کردن از اوست.

آیت ‏الله نورمفیدی با بیان اینکه در آیات شریف قرآن راجع به این حقیقت صحبت شده است، ادامه داد: در آخرین آیه سوره فرقان پروردگار می فرماید ای پیامبر ما بگو اگر دعا، خواسته و ارتباط شما نباشد پروردگار چه اعتنایی به شما دارد؟

به گفته وی، به خاطر ارتباط انسان با پروردگار است که ذات اقدس الهی برای بنده قائل می شود.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: انبیاء، اولیاء و بندگان صالح پروردگار از حضرت آدم، حضرت نوح، حضرت ابراهیم، حضرت موسی و حضرت عیسی (ع) وپیامبر گرامی اسلام (ص) اهل دعا به درگاه پروردگار بودند.

آیت‏ الله نورمفیدی با طرح این پرسش که چرا دعا این همه اهمیت در دین الهی دارد؟

خاطرنشان کرد: دعا یک موضوع اعتقادی و عرفانی است. وی توضیح داد: انسان یک اصل و ریشه ای دارد که از آن ناشی می شود، به عبارت دیگر انسان از ان ریشه به این کالبد جسمانی منتقل شد.

نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان اظهار داشت: روح الهی در کالبد انسان دمیده شده و انسان از آن ریشه می گیرد که حقیقت وجود و وجود مطلق است.

آیت‏ الله نورمفیدی تاکید کرد: اگر چیزی از ریشه خود جدا و ارتباطش با آن قطع شود به طور حتم با مشکل مواجه خواهد شد. وی با بیان اینکه همه ادیان نماز و دعا دارند، ادامه داد: ما همیشه باید رابطه خود را با پروردگار حفظ کنیم.
    

 نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان از علمای ادیان ابراهیمی خواست تا درباره دسیسه‏ های شبکه‏ های اجتماعی به عنوان فرعون جدید چاره‏ اندیشی کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‏الله سید کاظم نورمفیدی امروز در جلسه تفسیر سوره مومنون به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد جامع گلشن گرگان اظهار داشت: شبکه‏های اجتماعی به طور غیرمستقیم عقل بشر را در اختیار خود می‏گیرند. وی در عین حال که وجود شبکه‏های اجتماعی را برای کسب آگاهی‏ های جدید و برقراری ارتباط مفید دانست،

افزود: شبکه‏ های اجتماعی با شگردهای خاص خود غوغا به پا کرده و عقل بشر را تحت سیطره خود در آورده‏اند.

 نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: شبکه‏ های اجتماعی به دنبال تضعیف فرهنگ اسلامی و جایگزین کردن فرهنگ غربی هستند.

آیت‏الله نورمفیدی ادامه داد: شبکه‏های اجتماعی در تبلیغات خود با دعوت از افراد تحصیلکرده از اروپا و آمریکا روزه را مذمت می‏ کنند و جوان هم بی‏خبر از دروغ بودن حرف‏های آنها این تبلیغات را می‏پذیرد.

به گفته وی، طاغوتیان در گذشته با زور مردم را تسلیم خود می‏کردند، اما امروز به اسم دموکراسی و آزادی درصدد تحمیل فرهنگ‏ها و خواسته‏های خود هستند. امام جمعه گرگان تصریح کرد: شبکه‏های اجتماعی به گونه‏ای عمل می‏کنند تا جوانان تصور کنند خود تصمیم می‏گیرند.

 آیت‏الله نورمفیدی ادامه داد: طاغوتیان در گذشته در تلاش بودند تا با تعطیل کردن عقل انسان‏ها آنها را مطیع خود کنند، امروز نیز طاغوتیان زمان با روش‏های جدید درصدد تعطیل کردن عقل انسان‏ها هستند.

 وی با بیان اینکه پروردگار عقل را در اختیار انسان قرار داد تا راه سعادت و بدبختی را تشخیص دهد،

 گفت: در مقابل طاغوتیان انبیاء الهی و ائمه اطهار (ع) خواهان بیرون کشیدن گنجینه‏ های عقل بشری از زیر خروارها خاک بودند. نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان هدف طاغوتیان از تعطیلی عقل انسان را پنهان کردن حقایق دانست

و توضیح داد: وقتی حقایق پنهان باشند انسان‏ها به راحتی از طاغوتیان تبعیت می‏کنند.

آیت‏الله نورمفیدی اضافه کرد: طاغوتیان با روش‏های مختلفی همچون به رخ کشیدن ثروت و قدرت، تحقیر و توهین کسانی که خواهان بکار انداختن عقل بشری هستند و به سینه زدن سنگ دین، بر عقل بشری غلبه می‏کنند.

 وی در ادامه با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان فرصت عبادت بیشتری نصیب انسان می‏شود،

تاکید کرد: در این شب‏ها به اعمال و گناهان خود بیشتر دقت کنیم و ببینیم گناهان چه سرنوشتی را برای ما در دنیا و آخرت رقم زدند.

 نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این روایت از امیرالمومنین (ع) که با تفکر انسان به آرامش می‏رسد، اضافه کرد: شب‏های ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای فکر کردن است.

آیت‏ الله نورمفیدی تاکید کرد: انسان به خاطر فکر نکردن گرفتار کفر و اعمال زشت می‏شود و برای اینکه در مسیر صلاح و مستقیم قرار گیرد باید اهل فکر باشد.

 به گفته وی، تاکید انبیاء الهی و ائمه (ع) مبنی بر تعقل و تفکر از روی خیرخواهی بوده و بهتر است به جای نماز زیاد و تسبیح زیاد اهل زیاد فکر کردن باشیم.