رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان اعلام کرد:با توجه به شرایط پیش آمده كه امکان برگزاری جشن های نیمه شعبان در مکان های عمومی وجود ندارد  گروه هایی متشکل از روحانیون ، کارکنان دفتر نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان و خادمین موکب علی بن موسی الرضا (ع) به نمایندگی از حضرت آیت الله نورمفیدی با حضور در بیمارستانهای استان  گلستان این میلاد خجسته را به  پزشکان و پرستاران و کادر درمانی و بيماران تبریک خواهند گفت.

  آیت الله نورمفیدی از مردم خواست تا در شرایط خاص امسال با حال معنوی بیشتر، به دعا برای تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان(عج) در منازل خود اهتمام ویژه داشته باشند و این مناسبت را بزرگ بشمارند .

 نماينده ولي فقيه دراستان گلستان در گفتگو با صدا و سيماي مركز گلستان اظهار داشت : ایام ولادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداء را به همه عزیزان و علاقمندان به خاندان پیامبر (ص) تبریک و تهنیت عرض میکنم.

نکته ای را که می خواستم خدمت عزیزان عرض کنم این است که هر سال در شب نیمه شعبان و این ایام بازارها ، خیابان ها ،مغازه ها ،مساجد  ، مراکز مذهبی  وحسینیه ها همه جشن و سرور برنامه داشتند ولی امسال بخاطر ویروس کرونا تقریبا بازارها ،مساجد  ومراکز مذهبی تعطیل  و اجتماعات  برگزار نمی شود لذا از مردم مي خواهم در شرايط خاص امسال به دعا برای تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان(عج) در منازل خود اهتمام ویژه داشته باشند و این مناسبت را بزرگ بشمارند .

اما نکته ای را که به آن میخواهم اشاره کنم ان این است ؛ توجه به حضرت ولی عصر (عج) است که موجب سعادت جامعه انسانی است این توجه را ما غفلت نکنیم و شب و روز نیمه شعبان دعا برای تعجیل فرج آن حضرت که (اَللّهُمَّ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ اجْعَلْنا مِنْ اَعْوانِهِ  واَنْصارِهِ وَ من الْمُسْتَشْهَدینَ بَیْنَ یَدَیْهِ) خدایا ظهور آن حضرت را تعجیل فرما ، ما را از یاوران و انصارش قرار بده  و از شهدای در رکابش .

این دعا را ما برای آنحضرت داشته باشیم و از مقام مقدس حضرت ولی عصر (عج)هم تقاضا کنیم که برای ما و سعادت امت اسلامی و جامعه بشریت دعا کند برا ی تعالی و پیشرفت و تکامل جامعه اسلامی و کشورمان آنحضرت برای ما دعا کند.وانشالله این نورانیت و توجه به آنحضرت موجب روشنایی و برکت زندگی مان بشود.

 

در پی شیوع بیماری اخیر و وضعیت پیش آمده، بخشی از هم وطنان ما دچار مشکلات معیشتی شدند و لازم است در این مورد هم چون همیشه، دست احسان مردم از آستین بیرون بیاید و هر کس به هر شکلی که می تواند برای حل این مشکل کمک کند و دست گیر آسیب دیدگان شرایط فعلی کشور باشند.

آیت ا... نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان افزود: احسان به خلق خدا، از دستورات موکد الهی است و قرآن کریم می فرماید: «إِنَّ اللَّهَ يَأمُرُ بِالعَدلِ وَالإِحسانِ»، خداوند به نیکوکاری وعدالت فرمان داده است و در جاهای متعدد بشارت می دهد که خداوند بندگان محسن خود را دوست می دارد. و آیه ای از قرآن مجید می فرماید: «وَأَحْسِنْ كَمَا أَحْسَنَ اللَّهُ إِلَيْكَ». یعنی ای انسانی که خدا به تو احسان کرده است، تو هم به دیگران احسان کن.

ایشان در ادامه افزود: پیشنهاد من این است که یک حرکت اجتماعی فراگیر با عنوان «احسان در گلستان» آغاز شود و همه  مردم در شهر و روستای محل زندگی خودشان، به هرشکلی که برایشان مقدور است، دست افرادی که دچار مشکل شده اند را بگیرند و در این کار خیر و خداپسندانه  مشارکت فعال داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گلستان اضافه کردند: در این راه باید بخش دولتی پیش قدم باشد. لازم است بانک ها با مردم مماشات کنند و به آنان فرصت بدهند، همچنین بقیه ادارات و شهرداری ها تا آنجائی که می توانند با مردم مدارا  کنند، در دریافت مطالبات تخفیف و مهلت بدهند، همه ما لازم است به این مردم کمک کنیم. موجران تا حد امکان به شرایط پیش آمده توجه کنند و با احسان خودشان به مستاجران فرصت  و تخفیف بدهند و کارفرمایان در حد وسع به کارگرانی که خانه نشین شدند، کمک کنند. قطعا اینها موجب برکت زندگی انسان می شود.

امام جمعه گرگان گفتند: مردم و مسئولان استان گلستان بحمدالله در موضوع مبارزه با ویروس کرونا بسیارخوب عمل کردند، امیدوارم در راه احسان و کمک کردن به اقشاری که از این شرایط آسیب دیدند هم، پیشگام و الگوی خوبی در این زمینه برای کل کشور شوند و انشاالله به برکت این عمل نیک هر چه زودتر خدای متعال شرّ این ویروس را از سر جامعه بشری و مردم جهان، مخصوصا کشورمان  دور کند و زندگی به حالت عادی برگردد. چرا که اگر مردم و جامعه ای در راه احسان گام بردارند قطعا موجب خشنودی ذات اقدس الهی هم قرار می گیرند و خداوند آنها را دوست می دارد و الطاف خودش را مشمول این چنین مردمی خواهد کرد.

آیت ا... نورمفیدی در پایان مجدداً از تلاش و مجاهدت همه پزشکان و پرستاران و خیّرینی که دراین رابطه برای تهیه امکانات مبارزه با ویروس کرونا کمک کردند، تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 

   کتاب «مقدمات بنیادین تفسیر قرآن» حاصل مطالعات دقیق در این موضوع مهم و تدریس آن از سوی آیت الله سیدمجتبی نورمفیدی که در آن به برجسته ترین مباحث پیشاتفسیری پرداخته شده است،منتشر و در اختیار جویندگان معارف اسلامی قرار می گیرد.

  به گزارش خبرنگار سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، مؤسسه بوستان کتاب وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم کتاب «مقدمات بنیادین تفسیر قرآن» نوشته سید مجتبی نورمفیدی را منتشر کرده است.

 نوشته پیش رو که با نام «مقدمات بنیادین تفسیر قرآن» به زیور طبع آراسته شده، تلاشی فرخنده برای دست یابی به مقدمات ضروری تفسیر است که در آن سعی شده به طور مختصر و مفید به مهم ترین مباحث پیشاتفسیری پرداخته شود.

  اثر حاضر در عین مختصر بودن، شامل مطالبی سودمند است که بی شک می تواند برای علاقه مندان به این مباحث مفید باشد. کوتاه سخن آن که، تلاش شده است در این کتاب مهم ترین آرای موجود در هر یک از ساحت های مقدمات تفسیر معرفی و بررسی شوند.

متن کامل خبر در سایت خبرگزاری رسا:

rasanews.ir/002iD8

  نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در تماس های جداگانه تلفنی  با ائمه جمعه شیعه وسنی استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سال نو از تلاش های این عزیزان در پيشگيري و مقابله با ويروس كرونا تقدير و قدرداني نمود.