پیام مهم حضرت آیت الله نورمفیدی خطاب به مردم ایران:

برای حفظ جان خویش و عزیزانتان جز برای امور ضروری از منزل خارج نشوید

 

متن این پیام به این شرح است:

 

بسمه تعالی

 

روزهای سخت و تلخی را سپری می کنیم . بسیاری از هموطنان عزیزمان در بستر بیماری و جمعی نیز در اثر بیماری کرونا جان باخته اند. مردم و دست اندرکاران امور بویژه رهبر معظم انقلاب و دولت محترم و نیز کادر درمانی و وزارت بهداست همه توان خود را برای دفع این خطر به کار بسته اند .دراین شرایط ضمن امید به فضل و رحمت الهی و عنایات ویژه امام عصر (عج) مهم ترین عاملی که میتواند این تلاش ها را ثمر بخش کرده و باعث کوتاه تر شدن دوران این بیماری فراگیر شود عدم حضور در اماکن عمومی ، اجتماعات و خیابان ها است .

براساس برخی گزارش ها و مشاهدات هنوز عده ای به این مهم توجه نکرده و کماکان در اماکن عمومی حاضر می شوند .اینجانب بار دیگرمتواضعانه از شما مردم عزیز بویژه مردم شریف استان گلستان درخواست می نمایم برای حفظ جان خویش و عزیزانتان و بمنظور قطع زنجیره انتقال بیماری از حضور در اماکن عمومی و خیابان ها پرهیز نموده و جز برای امور ضروری از منزل خارج نشوید .این مهم ترین توصیه ای  است که مسئولین امر کرارا  بر آن تاکید کرده و می کنند .باشد که هر یک از ما بدینوسیله در این جهاد فی سبیل ا...مشارکت نموده و به سهم خویش در رفع آلام و مصائب مردم عزیز کوشا باشیم.

 

سید کاظم نورمفیدی

98/12/26

 

تاکید حضرت آیت الله نورمفیدی بر حفظ حرمت پیکرهای جانباختگان بر اثر بیماری کرونا و رعایت موازین شرعی همراه با ملاحظات بهداشتی

 آیت ا... نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در تماس با مسئولان ذیربط استان گلستان، ضمن تشکر مجدد و صمیمانه از مجموعه دست اندرکاران ستاد مقابله با بیماری کرونا به ویژه پزشکان، پرستاران، کادر درمانی، خیرین و تشکل های مردمی و مذهبی اظهار داشتند؛ باید سعی شود حرمت پیکر متوفیانی که در اثر بیماری کرونا جان باختند پاس داشته شود و ضمن رعایت امور بهداشتی، حتی المقدور موازین شرعی و احکام میت برای آنان اجرا گردد.

کمک سه میلیارد ریالی به قرار گاه پشتیبانی مقابله با کرونا/کمک دو میلیارد و سیصد میلیون ریالی جهت تهیه 3 هزار بسته بهداشتی و توزیع رایگان بین نیازمندان

 مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان:بنا به وظیفه انسانی و دینی و با تاکید حضرت آیت الله نورمفیدی تا ریشه کنی بیماری کرونا در کنار مردم و خادمان سلامت خواهیم بود

رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان ضمن اعلام  این مطلب گفت؛ حضرت آیت ا... نورمفیدی از ابتدای شیوع این بیماری در استان به صورت مداوم پیگیر امور بوده و ضمن ارتباط با مسئولان ارشد کشور  و استان برای رفع مشکلات و کمبودها تلاش می کنند.

وی درادامه اظهار داشت: نماینده محترم ولی فقیه در استان مبلغ سه میلیارد ریال به ستاد مبارزه با کرونا و نیز دو میلیارد و سیصد میلیون ریال برای تهیه  بیش از 3 هزار بسته بهداشتی و توزیع رایگان بین خانواده های نیازمند و آسیب پذیر اختصاص دادند. این بسته ها  حاوی دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی کننده  و مواد شوینده است.علاوه بر توزیع سبد سلامت، همکاران این دفتر و خادمان موکب علی بن موسی الرضا(ع) برای ضدعفونی کردن معابر عمومی شهرستان گرگان و آق قلا با هماهنگی مراکز ذیربط تلاش مداوم دارند.

مسئول دفتر امام جمعه گرگان اضافه کرد:همچنین با توجه به شرایط پیش آمده به دستور حضرت آیت الله نورمفیدی حدود 1000بن خرید کالا بین خانواده های نیازمند توزیع شده است.علاوه بر این موکب علی بن موسی الرضا (ع) وظیفه پخت غذای بیماران نقاهتگاه کرونا را نیز بر عهده گرفته و آشپزخانه مسجد جامع گلشن هر روز برای دو وعده ناهار و شام اقدام به تهیه غذای این عزیزان می کند.

جعفری افزود: روزانه تعدادی از نیروی داوطلب از سوی این دفتر و موکب برای کمک در تولید و بسته بندی اقلام بهداشتی اعزام می شوند.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان  در پايان گفت: بنا به وظیفه انسانی و دینی و با تاکید حضرت آیت الله نورمفیدی تا ریشه کنی بیماری کرونا در کنار مردم و خادمان سلامت خواهیم بود

حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان طی تماس تلفنی با وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشکر از تلاش های بی وقفه و صمیمانه مجموعه پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی در مبارزه با ویروس کرونا با اشاره به برخی کمبودها در مراکز درمانی استان خواستار توجه و عنایت ویژه به استان گلستان شد.

 

دکتر نمکی نیز در پاسخ ضمن تشکر از همراهی مردم ،پزشکان و پرستاران و کادر درمانی استان قول مساعد داد برای رفع کمبود ها اقدام کند.

آیت ا... نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان:مردم تذکرات مسئولان بهداشت و درمان را جدی بگیرند و عمل کنند.

«لازم می دانم دراین روزهایی که جامعه ما و مردم با تهدید بیماری مواجه هستند، تذکراتی را خدمت همه داشته باشم.

اول اینکه از همه پزشکان  و پرستاران که انصافاً با نهایت جدیت و دلسوزی انجام وظیفه می کنند، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گلستان و همه پزشکان و پرستاران و کادر بهداشتی و درمانی تشکر و قدردانی کنم، انشاالله هم در نزد مردم مقبول بیفتد و هم خدای متعال از همه شما راضی باشد و اجر و پاداش الهی و آسمانی به همه شما عنایت فرماید.

نکته دوم تذکری است که باید به مردم عرض کنم و آن اینکه توصیه هایی را که پزشکان و کارشناسان در این رابطه دارند با نهایت دقت انجام دهند، به هر حال این گرفتاری پیش آمده مستلزم آن است که خود مردم هم در این رابطه همکاری کنند. بنابراین به توصیه هایی که تذکر داده می شود و دائما تکرار هم می شود همه مردم توجه کنند.

نکته و توصیه بعدی من این است که در عین حالی که باید مردم  و پزشکان و پرستاران عزیز مراقبت کنند از دعا غافل نباشند  برای اینکه اتفاقا دعا جایش هم اینجاست، یعنی در کنار مسئولیتی را که پزشکان دارند و با مراقبتی که خود مردم انجام می دهند در عین حال دعا نقش بسیار مهمی ایفا می کند. وقتی همه مردم  از درگاه الهی طلب کنند مسلما خدای متعال خواسته ملت و همه مردم را پاسخ خواهد داد و انشالله امیدواریم هر چه زودتر این بلیه و گرفتاری رفع شود.

نکته دیگر اینکه مردم خیلی ترس و وحشت و اضطراب به خودشان راه ندهند، این یک گرفتاری است که پیش آمده و مهم این است که مردم طمائنینه، آرامش و امید داشته باشند. انشاالله  اینها برطرف خواهد شد. ترس و اضطراب از گرفتاری، بیشتر به انسان لطمه وارد می کند. با توکل به خدا و مراقبت هایی که می کنید هیچ ترسی به خودتان راه ندهید و به لطف الهی برطرف خواهد شد.

از دیگر مسئولین و استاندار محترم و مسئولینی که دراین رابطه برای کمک به مردم همکاری و تلاش می کنند و زحمت می کشند از همه آنها تشکر می کنم و در عین حال چون مردم این روزها ناراحت هستند ممکن است به محض اینکه دچار سرما خوردگی معمولی شوند، به مراکز درمانی مراجعه  کنند. توصیه من این است که این مسئولین و کادر درمانی این آمادگی را داشته باشند به مردمی را که مراجعه می کنند پاسخ مناسبی بدهند که اضطراب مردم هم تقلیل پیدا بکند.من دیشب با بعضی از عزیزان صحبت کردم و تذکر دادم مراکزی را که این آمادگی را دارند، کوتاهی نکنند، همکاری داشته باشند.

دعا می کنیم خدای متعال هر چه زودتر این گرفتاری را از همه مردم جهان مخصوصا از کشور و استان ما برطرف کند. یقینا ترس و اضطراب دراینجا جایگاهی ندارد. تست مثبت دراین رابطه شاید 5 درصد هم نباشد با توکل بر خدا از این مرحله عبور خواهیم کرد و کرونا را شکست خواهیم داد.

 

موفق و موید باشید

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته