دشمن سعی و تلاش دارد بین فرق اسلامی، شیعه و سنی اختلاف بیاندازد تا ما را از اصل وظیفه ای که  بر عهده داریم غافل کند، امروز مهم ترین وظیفه مسلمین پرهیز از اختلاف و دعواهاست و باید با وحدت و همدلی از دین خدا و ساحت پیامبر(ص) و قرآن  کریم دفاع کنیم. مسلمانان باید بیدار باشند و به دام دشمن نیفتند.

 آیت الله نورمفیدی در دیدار تعدادی از علما و اساتید کشورهند با ایشان افزودند: کسی که امروز مباحث اختلاف انگیز بین شیعه و سنی را مطرح می کند، یقینا یا جاهل است یا مزدور دشمنان اسلام و مسلمین، یقین بدانید و شک نکنید داعش و امثال آنها از مسلمانان نیستند و مزدور و ساخته و پرداخته دشمنان هستند، در واقع  باید بگوییم یک اسلام بدلی درست کردند تا مردم جهان را از اسلام ناب متنفر کنند.

ایشان اضافه کردند: دشمنان اسلام با برنامه ریزی و اجیر کردن مزدوران حرف هایی را از سنی ها علیه شیعیان و از شیعیان علیه سنی ها پخش می کنند تا با اختلاف افکنی و تفرقه بین شیعه و سنی به به اهداف خودشان برسند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان با اشاره به وظیفه مسلمانان در شرایط امروز دنیا گفت: مهم تر و واجب تر  از نماز که ستون دین ماست، این است امروز متوجه دامی که  دشمن برای ما پهن کرده اند، باشیم.اینکه یک مسلمان نماز بخواند ولی در اردوگاه دشمن واهداف شیطانی آنها در اسلام بدلی و بی محتوا  فعالیت کند باید به مسلمان بودن و درجه ایمان او شک کرد.

آیت الله نورمفیدی درادامه با اشاره به جایگاه قرآن در بین مسلمانان گفت:علمای تفسیر زحمات زیادی کشیدند اما امروز کارهای فراوانی درتفسیر قرآن کریم باید انجام شود که وقتی آیات قرآن برای مردم تلاوت می شود این حس در همه ایجاد شود که قرآن برای امروز با آنها حرف می زند. چرا که  قرآن تا روز قیامت جریان دارد. ما روایت داریم همانطور که خورشید و ماه هر روز تازه هستند قرآن هم هیچ وقت کهنه نمی شود، پس قرآن برای آن روز نبوده و برای تمام زمان هاست. همانگونه که مرحوم اقبال لاهوری می گوید: «من یک روز بعد نماز صبح مشغول خواندن قرآن بودم پدرم از جلوی اتاقی که من مشغول خواندن قرآن بودم عبور کرد، به من گفت: طوری قرآن بخوان و انس بگیر که گویا همین الان این آیات از آسمان بر قلب نورانی پیامبر(ص) نازل شده است.»

ایشان با قرائت آیه شریفه «وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَا تَسْمَعُوا لِهَٰذَا الْقُرْآنِ وَالْغَوْا فِيهِ لَعَلَّكُمْ تَغْلِبُونَ» ادامه دادند: کفار تبلیغ و ترویج می کردند که به قرآن گوش ندهید و در تبلیغات شان می گفتند کاری کنید که صدای قرآن به گوش کسی نرسد تا مسلمانان از ایمان و اعتقاد خودشان برگردند.امروز دشمنان اسلام مضمون این آیه قرآن کریم را علیه ما مسلمانان به کار می برند و در شرق و غرب عالم، همّ و غمّ آنها این است چراغی که اسلام روشن کرده را خاموش کنند و دراین راه برای آنها شیعه و سنی هم ندارد، بنابراین شیعه و سنی امروز باید برای دفاع از اسلام و قرآن بیدار باشند.

نماینده ولی فقیه دراستان در پایان با اشاره به وحدت شیعه و سنی در استان گلستان اظهار داشت: یکی از کارهای خوب ما همزمان با انقلاب اسلامی دراین استان وحدتی است که بین برادران شیعه و سنی بوجود آمده، این وحدت و همدلی از امتیازات کشورمان مخصوصا استان ما است  که شیعه و سنی با صفا و صمیمیت با رعایت خیلی از مسائل و احترام متقابل در کنار هم زندگی می کنند،  وحدت شیعه و سنی در استان گلستان می تواند الگو و نمونه ی موفقی برای جهان اسلام باشد.

 

دیدار منتخبین مردم گرگان و آق قلا با آیت ا... نورمفیدی/به دنبال حرکت موثر برای توسعه استان باشید

دو منتخب مردم گرگان و آقلا برای مجلس شورای اسلامی جداگانه با حضور در بیت نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان و امام جمعه گرگان با ایشان دیدار کردند.

آیت ا... نورمفیدی در دیدار رمضانعلی سنگدوینی منتخب اول مردم گرگان و آق قلا با ایشان گفت:

مطالبه مردم از نمایندگانشان، تلاش برای حل مشکلات عمومی کشور است، شما باید ضمن نگاه به مسائل مهم استان در مسائل کلان کشور نقش موثر و مفید داشته باشید. مجلس آینده باید برای بهبود شاخص های اقتصادی جامعه  از جمله تورم و بیکاری اقدامات موثر و عاجلی انجام دهد.

 نماینده ولی فقیه افزود: باید به دنبال حرکت و اقدام موثر در استان باشید تا وضعیت نامطلوب اقتصادی و بیکاری بهبود پیدا کند. انتظار مردم از همه نمایندگانشان این است که در مجلس پیگیر کارهای زیربنایی و بزرگ در استان باشند و توسعه و پیشرفت استان اصلی ترین دغدغه آنان باشد.

آیت الله نورمفیدی در ادامه با اشاره به سابقه فعالیت اجرایی سنگدوینی یادآور شد: افرادی که درباره شما اظهار نظر می کنند اغلب به این نکته اشاره دارند که شما در زمان مسئولیت تان در استان، اهل حاشیه نبودید و این  یک امتیاز برای شما به شمار می آید، الان هم بدون ورود به حواشی، تمام تلاش تان را صرف حل مشکلات استان کنید تا با فعالیت موثر، جامعه هر روز امیدوارتر شود.

 

همچنین آیت ا... نورمفیدی در دیدار غلامرضا منتظری منتخب دوم مردم گرگان و آقلا برای مجلس شورای اسلامی با ایشان گفت: استان ما در میزان مشارکت مردم در انتخابات در سطح کشور در رتبه سوم قرار دارد و انتخابات  در کمال آرامش برگزار شد و این جای خوشحالی دارد و رسالت نمایندگان را بیشتر می کند و نماینده این مردم باید در موضوعات کلان کشور حرف برای گفتن داشته باشد و نقش موثری ایفا کند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان افزود: من با مجلس دارای صبغه سیاسی زیاد، مخالفم، شرایط کشور نیازمند کار و تلاش برای حل مشکلات جامعه است، توان و وقت مجلس باید مصروف خدمت به مردم  و حل مشکلات آنان شود، از همه نمایندگان مجلس به ویژه نمایندگان استان مان می خواهم از دعواهای سیاسی پرهیز کنند، در موقع انتخابات بحث های انتخاباتی و سیاسی و رقابتی وجود دارد، این یک امر طبیعی است، اما بعد از انتخابات باید رفاقت شروع شود و با نزدیک کردن دلها به یکدیگر و تعامل به دنبال حل مشکلات کشور باشید که این امر مطلوب و محبوب مردم خواهد بود.

ایشان افزودند: اتصال راه آهن اینچه برون به گنبد، آزاد شهر و شاهرود و از آنجا به راه آهن بافق - بندرعباس می تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند، بنده در سفر ریاست جمهور این پیشنهاد را مطرح کردم  و الان مداوم  پیگیرهستم  اما نیازمند توجه و تلاش نمایندگان استان مان و رایزنی با نمایندگان استان های یاد شده است، باید این گونه کارهای زیر بنایی در اولویت شما و سایر نمایندگان استان قرار گیرد.

آیت ا... نورمفیدی با اشاره به جایگاه و اقتدار ایران گفت: قدرت و شهامت و ایستادگی نظام ما در مقابل دشمنان خصوصاً امریکا از جمله در موضوع عین الاسد به خوبی نمایان شد و دشمن حتی جرات جواب دادن آن را پیدا نکرد، تاثیرگذاری ما در مسائل منطقه ای نشانه عظمت کشور است و این یک شعار نیست. باید با حفظ این اقتدار تلاش مجلس برای حل مشکلات معیشتی مردم بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه  با اشاره به سوابق مدیریت فرهنگی منتظری افزود: مسائل فرهنگی نیازمند توجه ویژه مجلس است، باید با مد نظر قرار دادن واقعیت های اجتماعی جامعه، با ارائه طرح جامع بدنبال هم افزایی در کارهای فرهنگی در کشور باشید. از شما که در این زمینه دارای تجربه هستید انتظار است برای سامان دادن مسائل فرهنگی جامعه که همیشه دغدغه مقام معظم رهبری است، با جدیت بیشتری فعالیت کنید. مجلس باید با وضع قوانین و نظارت دقیق تر، فعالیت های فرهنگی کشور که تبدیل به جزیره های جدا از هم شده، را سر و سامان دهد.

 

 

 پیام تشکر حضرت آیت الله نورمفیدی نماينده مقام معظم رهبري در استان گلستان و امام جمعه گرگان  و دکتر حق شناس استاندار گلستان از رسانه ملی برای پوشش انتخابات

 

        

بسمه تعالی

 

جناب آقای عبدالعلی علی‌عسگری

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

 

سلام علیکم

 

انتخابات مظهر اراده ملت و بفرموده حضرت امام (ره) مجلس در رأس امور است.

 

حضور گسترده مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگ زرین دیگری در کارنامه افتخارات ملت بزرگ و قهرمان ایران اسلامی را به ثبت رسانید و بی گمان این مشارکت گسترده موجب یأس و تلخ کامی دشمنان جمهوری اسلامی ایران گردید .

 

رسانه ملی به عنوان یار و همراه همیشگی مردم در تصویر گری رشادت ها، پایمردی ها، همدلی ها و حضور گسترده آنان در لحظه های سرنوشت ساز و تاثیر گذار در سطح ملی و بین المللی بوده است و در انتخابات دوم اسفند ماه بار دیگر این همنوایی و هم آوایی را به رخ جهانیان کشانید.

 

اینجانبان ضمن تبریک به مردم سلحشور و قدرشناس جمهوری اسلامی ایران جهت حضور در انتخابات باشکوه دوم اسفند ماه از جنابعالی و تمامی دست اندرکاران آن سازمان خصوصاً در استان گلستان جهت پوشش لحظه به لحظه و انعکاس اخبار این رویداد تاریخی تقدیر می نماییم و امیدواریم بتوانیم در مسیر توسعه کشور و استان با حفظ وحدت گام های موثری را برداریم.

 

سید کاظم نورمفیدی       هادی حق شناس

 

٩٨/١٢/٢

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در اولین ساعات روز 2 اسفند با حضور در شعبه اخذ رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و رای خود را در صندوق اخذ آرا انداخت.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان پس از رای دادن در گفتگو با رسانه ها گفت:  امروز را به همه ملت ایران تبریک می گویم و امیدوارم همه مردم  ما افتخار شرکت در انتخابات را پیدا و نمایندگان خود را  برای مجلس انتخاب کنند .

وی افزود: همه باید توجه داشته باشیم انتخابات یک نوع جهاد است چرا که می توانیم با انتخاب درست خود دشمنان مان را نا امید کنیم. شرکت گسترده مردم در انتخابات موجب ناراحتی ایادی شیطان خواهد شد و یقینا از مصادیق انجام کار خیر است و امروز باید در راستای  انجام وظیفه دینی، اسلامی و ملی  به فرموده قرآن کریم در انجام این کار خیر از همدیگر سبقت بگیریم.

 

 متن گفتار آیت الله نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان در خصوص ضرورت شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی:

 

           بسم الله الرحمن الرحیم

 

 جمعه روز انتخابات و روز بسیار مهمی است، چرا  که مهمترین مسئله اجتماعی ما در این روز انجام می گردد.

 

ما به مردم خوب کشور و استانمان ایمان داریم و قطعاً مردم با حضور گسترده خودشان در انتخابات این مسئله مهم اجتماعی را به عنوان تکلیف شرعی و ملی و قانونی انجام خواهند داد.

مسئله انتخابات از دو جهت بسیار مهم است، یک  از نظر انتخاب اصلح و اینکه مجلس جای بسیار حساس و مهمی است و تمام  قوانین مملکت باید در مجلس تصویب شود، بنابراین ما باید افراد اصلح را انتخاب کنیم، کسانی که توانایی و قدرت این کار را همراه با شجاعت، صداقت و سلامت نفس داشته باشند. چون ما با قوانینی که مجلس تصویب می کند زندگی می کنیم. 

 

نکته دوم در شرایط امروز آن چیزی که مهم تر از همه این ها است، برنامه هایی است که از مدت ها قبل دشمنان با برنامه ریزی و تبلیغات شروع کردند و حرف هایی را می زنند که شرکت مردم را کمرنگ کنند. یقینا ملت رشید ما اگر به انقلاب و مسائل داخلی کشور نیز نقد و ایرادی  داشته باشند اما به استقلال، عزت و پیشرفت کشورشان علاقه  دارند، چه آنهایی که در داخل کشور هستند و چه آنهایی که حتی در خارج هستند، به استقلال این کشور علاقه مند هستند.

 

بنابراین حضور گسترده مردم  پاسخ بسیار محکمی به همه توطئه های دشمنان است. به نظر من حضور مردم بسیار مهم و یک جهاد فی سبیل الله است. در قران کریم درباره جهاد آیاتی وارد شده است و مکرراً خداوند به جهاد و تلاش و کوشش تذکر داده است، شرکت در انتخابات یک جهاد و از طرفی یک مشت محکم کوبیدن به یاوه گویی های دشمنان است.

 

مردم ما اهمیت شرکت در انتخابات را با تمام وجودشان احساس ولمس می کنند فلذا انتظار ما این است که انشالله روز جمعه با حضور بسیار گسترده خودشان هم یک انتخاب اصلح داشته باشند و هم جواب دشمنان خود را بدهند. حضور گسترده مردم مورد رضای حضرت ولی عصر(عج) و اولیای دین خواهد بود و قطعا این کار اتفاق خواهد افتاد.»