نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در پیام نوروزی 98 گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان دو نکته ای گفتند و به آن تاکید داشتند یکی اینکه امروز باید فریادها علیه دشمن باشد و ما نباید یقه یکدیگر را بگیریم امروزآن روز نیست؛ شرایط، شرایط بسیار حساسی است اختلاف سلیقه همه زمان ها وجود داشته است، اختلاف سلیقه در یک موضوعی به گونه ای باشد نه مخالف موافق را طرد کند نه موافق مخالف را، این مسائل(اختلاف سلیقه) طبیعی است .

متن کامل پیام نوروزی معظم له به شرح ذیل است:

 

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.

امسال عید نوروز باستانی ما با عید ولادت مولای متقیان امیرالمومنین (ع) مقارن شده است، این عید در عید و این تقارن را به فال نیک می گیریم و انشالله امیدواریم که سالی با برکت و توام با پیشرفت های مادی و معنوی برای کشورمان تحقق پیدا کند.

دعایی را که در موقع تحویل سال از خدا می خواهیم ابتدا سه وصف از اوصاف الهی را متذکر می شویم و بعد یک تقاضا می کنیم، ای خدایی که گرداننده دل ها و چشم ها هستی، ای خدایی که تدبیر شب و روز به دست قدرت توست و ای خدایی که سال ها را و احوال انسان ها را متحول می کنی، آنچه را که از خدا تقاضا می کنیم این است که « حوّل حالنا الی احسن الحال» خدایا حال ما را در این سال به بهترین حالات محول کن، انسان است و حالات نفسانی او . ما از این دنیا وقتی رخت می بندیم و به دنیای دیگر منتقل می شویم از سرمایه های دنیوی و مادی هیچ چیزی همراه ما نمی آید جز آنچه را که شخصیت ما و حالات ما را ساخته است. ما با حالات خود وارد عالم آخرت می شویم لذا از خدای متعال در ابتدای این سال تقاضا می کنیم حال ما را به بهترین حال متحول بفرما که انشالله امیدواریم خداوند این دعای اول سال را برای همه ملت ایران مستجاب بگرداند.

 سالی که پشت سر گذاشتیم سال 97 هم در سطح کشور کارهای بسیار بزرگ و مهمی انجام شده است هم در سطح استان، کم و بیش همه مردم اطلاع دارند در استان در بخش کشاورزی و هم در بخش گردشکری و هم در بخش تقویت و پشتیبانی صنعت کارهای خوبی انجام شده است که فرصت اینکه تفصیلا در مورد آن ها صحبت کنم نیست، قطعا آنچه را که انجام شده کافی نیست و مسئولان باید با تمام جدیت و تلاششان در تمام زمینه کشاورزی، گردشگری و صنعت بیش از بیش جدیت داشته باشند تا مشکلات حل شود.

 همین جا لازم می دانم از همه مسئولینی که در سال گذشته با دلسوزی و با انگیزه خدمت به مردم و رضایت خدای متعال کار کردند تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم خدای متعال به همه این عزیزان خیر دنیا و آخرت را عنایت کند.

امسال که سال 97 بود ما چهل سالگی انقلاب را پشت سر گذاشتیم چهل سالی که فراز و نشیب های بسیاری بود خوشی ها و ناخوشی ها و سختی ها و ...؛ همه این ها را پشت سر گذاشتیم با همه دشمنی هایی که علیه ما انجام دادند اما به حول و قوه الهی ما پیروزمندانه از همه این فراز و نشیب ها و گردنه ها عبور کردیم و اکنون به تعبیر مقام معظم رهبری وارد مرحله دوم و گام دوم شدیم البته این چهل سالی که پشت سر گذاشتیم اگر همراهی مردم نبود اگر پشتیبانی مردم نبود قطعا نمی توانستیم از فراز و نشیب ها عبور کنیم و به آنچه امروز رسیدیم برسیم. اکنون گام دوم انقلاب شروع شده و ما با تمام توان می توانیم همه مشکلات را از سر راه برداریم.

ملتی که 40 سال توانست این همه اقدامات را انجام دهد و به اینجا برسد، این ملت با بینشی که دارد ما می توانیم این مرحله را پشت سر بگذاریم با آینده ای روشن که در پیشاپیش ما قرار دارد در گام دوم باید امیدوارانه شروع کنیم.

چراکه دشمن تمام تلاشش این است که ملت ما را مایوس کند ملت را دلسرد کند و بگوید راهی که جمهوری اسلامی در پیش گرفته است راه خطاست. تمام تلاش دشمن برای این است که ملت را به اینجا برساند اما ملت ما هوشمند و با رشد و با آگاهی کامل وسط میدان ایستاده است و به راه خودش ادامه می دهد شاهد بر مدعا هم داستان راهپیمایی 22 بهمن است.

 همین جا باید عرض کنم که همه مسئولین و همه قوای ثلاثه و همه دستگاه هایی که می توانند کاری انجام دهند همه باید دست به دست دهیم تا عواملی که برای مردم ایجاد يأس می کند از سر راه مردم برداریم.

یکی از چیزهایی که ایجاد يأس می کند معیشت مردم است و زندگی مردم و گرانی و سختی این زندگی چیزی است که می تواند مسلما ملت استوار را گرفتار دلسردی کند، بنابراین دشمن تمام تلاش خود را می کند تا از این راه وارد شود و مشکلات اقتصادی برای ملت ما فراهم کند همه باید دست به دست هم دهند تا مشکلات اقتصادی را حل کنند، بیکاری نسل جوان را حل کنند، مبارزه با فساد که مردم را مایوس می کند، تبعیض و اینکه کارمردم زمانی که به ادارات مراجعه می کنند  به راحتی انجام نگیرد برای آن ها مشکل به وجود می آید باید برای حل این مشکلات تلاش شود تا از سر راه برداشته شود.

مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان دو نکته ای گفتند و به آن تاکید داشتند یکی اینکه امروز باید فریادها علیه دشمن باشد و ما نباید یقه یکدیگر را بگیریم امروزآن روز نیست؛ شرایط، شرایط بسیار حساسی است اختلاف سلیقه همه زمان ها وجود داشته است، اختلاف سلیقه در یک موضوعی به گونه ای باشد نه مخالف موافق را طرد کند نه موافق مخالف را، این مسائل(اختلاف سلیقه) طبیعی است .

  انشالله امیدوارم سال 98 که دشمن خیلی حرف ها زده است و گفته است که ایران نمی تواند امسال را به آخر برساند و چهلمین سال انقلاب خود را نمی توانند ببینند ،ملت ما، مسئولین ما  با عزمی راسخ و با امید به آینده روشن از این مرحله عبور کنیم تا هم دشمن را سرجای خود بنشانیم و هم برای رسیدن به قله رفیع سعادت و معنویت نایل شویم.

 موفق و موید باشید و سال نو را به همه شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می کنم.

 

 والسلام علیکم و رحمه الله برکاته